13 May 2021 - Thursday

Modern Sanat ve Edebiyat

Online
Modern Sanat ve Edebiyat

Event Details

MODERN SANAT VE EDEBİYAT 

Osman Erden’in yürütücülüğünde online gerçekleştirilecek olan atölye 4 hafta devam edecek ve toplam 8 saat sürecektir. Kontenjan sınırlaması yoktur. Atölye en az 10 kişilik bir grup ile açılacaktır. Atölye, 13 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında Perşembe günleri 19:00-21:00 saatlerinde yapılacaktır. Atölye hakkında ayrıntılı bilgi için [email protected] adresinden bizimle bağlantıya geçebilirsiniz.

Lord Byron, Charles Baudelaire, Emile Zola, Guillane Apollinaire, T.F. Marifetti, Tristan Tzara, Andre Breton ve diğer birçok edebiyatçı modern sanatın gelişimini bazen dolaylı bazen de doğrudan etkilemişlerdir. Bu atölyede edebiyat ve modern sanat arasındaki güçlü ilişkiye değinilecektir. 

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde “Nasyonel Sanatın Alman Sanatına Yansıması” başlıklı yüksek lisans tezini tamamlayan Osman Erden, “Türkiye’de Güncel Sanat Alanını Şekillendiren Unsurlar” teziyle doktorasını aldı. MSGSÜ Sanat Tarihi bölümünde öğretim üyeliğine devam eden Erden, UNESCO’ya bağlı Uluslararası Sanat Eleştirmenleri Derneği (AICA) Türkiye Şubesi’nin 2008-2011 yılları arasında yönetim kurulu üyeliğini, 2011-2014 yılları arasında başkanlığını yaptı.

*Katılımcılara etkinlik günü Zoom linki gönderilecektir.

Performers

Osman Erden

13 May 2021 Thursday 19:00

03 June 2021 Thursday 21:00


Online Event - Zoom

Event Promoter

Biletino Logo
Sanat Kritik

SANAT KRİTİK ATÖLYELERİ Bİrlikte okumak, yazmak ve düşünmek için... http://sanatkritik.com/ Sorularınız için [email protected] ile bağlantıya geçebilirsiniz.