04 April 2021 - Sunday

Burçin Bayraktar ile “Mindfulness Modern Mini” Atölyesi

Online
Burçin Bayraktar ile “Mindfulness Modern Mini” Atölyesi

Event Details

Modern dünyanın koşturmacası içinde bir çoğumuz, otomatik pilot halinde günlük rutinlerimizin içinde akıp giderken, hiç ekstra bir şey yaşamasak bile mevcut hayat koşulları gereği azar azar sürekli olarak uyarana maruz kalıyoruz. Bu da bizi hem fiziksel hem de ruhsal olarak hasta ediyor.

Bu 2,5 saatlik atölye ile günlük hayatın stresini yönetebilmek adına mindfulnes teknliklerine öğreniyor ve pratik ediyor olacağız.

Peki, Mindfulness nedir?

Mindfulness zihinsel bir beceridir. Dikkatimizi geliştirerek, iç ve dış dünyamızda olan olayları yargılamadan gözlemleyebilmek olarak tanımlanır. Harvard'da 30 yıldır araştırılan, etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış mindfulness egzersizleriyle, yorgun beyninizi dinlendirirken dikkatinizi güçlendirebilirsiniz. Oprah'dan Apple CEO'su Tim Cook'a, Michael Jordan'dan Keanu Reeves'e, Amerikan deniz piyadelerinden, Olimpiyatlarda tüm zamanların en iyi sporcusu Michael Phelps'e kadar otuz milyon Amerikalı'nın uyguladığı Mindfulness egzersizlerini kolayca öğrenip günde yalnızca 10 dakikanızı ayırarak 2 hafta içinde Mindfulness egzersizinin hayatınızın her alanında yaratacağı faydaları deneyimleyebilirsiniz.

Harvard'lı psikolog Matthew A. Killingsworth 2010 yılında 2250 kişiden toplanan 250.000 data üzerinde bir araştırma yapıyor. Ve uyanık olduğumuz zamanın %47'sinde dikkatimizin yaptığımız iş dışında başka yerlere dağıldığı ve bu durumun kronik mutsuzluğun başlıca sebeplerinden biri olduğunu keşfediyor.

 

Odaklanamama ve düşüncelerde kaybolma malesef hayat kalitemizi önemli ölçüde düşürüyor. Yine de karamsarlığa kapılmamıza gerek yok, çünkü bazı iyi haberler de var. “Mindfulness Modern” programı, çoğumuzun hayatında olan bu probleme basit ve etkili bir çözüm yöntemi sunuyor.

 

Eğitime Kimler Katılmalı

Modern hayatın stresi altında çalışan, odaklanamayan, mutlu olmakta zorluk çeken, zihinsel olarak çabuk yorulan, iş ve özel hayatı dengelemek isteyen herkes.

 

Eğitimde Odaklanılacak Konular

Mindfulness kavramıyla tanışma

Zihinsel ve bedensel farkındalık

Zihni sakinleştirerek iç huzuru arttırma

Düşüncelerin günlük hayatı etkilemesini yönetebilme

Pandemi döneminde kaygı ve stres yönetimi

Mindfulness egzersizi ile nefes ve beden farkındalığı

 

 

Sertifika: Katılımcılara Mindfulness Alliance Katılım Sertifikası verilecektir

 

Eğitimin Akışı:

50-55 dakikalık iki oturum olarak gerçekleştirilecektir.

İki oturum arası 15-20 dk ara verilecektir. 

Program sonunda soru&cevap için süre ayrılacaktır.

 

Burçin Bayraktar kimdir? Mindfulness kavramını tüm dünyaya yaymayı ve bu alanda eğitmen yetiştirmeyi hedefleyen uluslararası konsorsiyum “Mindfulness Alliance”ın eğitmenlerinden olan Burçin Bayraktar Mindfulness Alliance bünyesinde Türkiye'de etkilinliklerde konuşmacı ve eğitimci olarak

04 April 2021 Sunday 14:00

04 April 2021 Sunday 16:30


Online Event - Zoom

Event Promoter