27 February 2021 - Saturday

University4Society Çankaya Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi

Online
University4Society Çankaya Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi

Event Details

27-28 Şubat 2021 tarihinde Çankaya Üniversitesi'nde Startup, Organization and Network (SON) Topluluğu tarafından 3.kez ve Hacettepe Üniversitesi'nde Dream & Act Team tarafından 4.kez düzenlenecek olan University4Society, toplumun günlük hayatında karşılaştığı sorunlara teknoloji tabanlı çözümler getirebilme gayesiyle, bu sorunlara çözüm olabilecek fikirleri olan, farklılık ve farkındalık yaratmayı hedefleyen yazılımcı, tasarımcı ve iş geliştiricileri bir araya getiren 36 saatlik bir iş fikri girişimcilik maratonudur. Girişimcilik ekosistemini gönüllülük esasıyla genişletmeyi amaçlayan University4Society, Türkiye’de ve dünyada girişimcilik maratonlarının öncülüğünü yapan, güvenilir ve saygın bir ekosistemdir.

Türkiye'nin en büyük girişimcilik ekosistemlerinden biri olan University4Society, Çankaya ve Hacettepe Üniversiteleri farkıyla online olarak evinize geliyor!

 

Peki süreç nasıl işliyor?

Yarı final etkinliklerimiz olan üniversite etkinliklerimiz online olarak toplamda 38 saat sürüyor. Etkinliğe katılım 3 ana kategoride oluyor: İş Geliştirici, Yazılımcı ve Tasarımcı. Bu kategorilerden birisini seçerek başvuruyorsunuz. Eğer iş fikriniz varsa, bunu ayrıca belirtip etkinliğin ilk günü iş fikrinizi sunabilirsiniz. Eğer iş fikriniz oylama ile seçilirse, gelen katılımcılardan ekip oluşturacaksınız. İş fikriniz yoksa da, iş fikri seçilen kişilerden birisinin ekibine dahil olacaksınız. Ekibinizi kurup başvuru yapabileceğiniz gibi bireysel olarak da etkinliğe katılabilirsiniz. Bu 36 saatlik süreçte özellikle proje geliştirme ve sunum yapma üzerine birçok çeşitli eğitim alacaksınız. Bunun yanı sıra 2 gün boyunca katılımcılara sektörün önde gelen isimlerinden mentorluk desteği sunacağız. Bu süreçte etkinlik alanında size ayrılan alanda çalışmalarınızı sürdüreceksiniz. Ayrıca etkinlik boyunca sürpriz hediyeler sizleri bekliyor olacak. 36 saatin sonunda ise ekibinizle birlikte jüriye sunum gerçekleştireceksiniz.

Jüri değerlendirmesi sonucunda ilk 3e kalan ekipler yaklaşık 6 ay süren bir hızlandırma programına dâhil edilecekler ve bu süreçte ekiplere çeşitli eğitimler verilirken yoğun bir mentor desteği sunulacak. Hızlandırma sürecinin ardında ekipler final ayağında yatırımcılara sunumlarını gerçekleştirecekler.

Yarışmaya https://u4s.at/kayit.php adresinden kayıt olabilirsin!

 

Yer: Online

Tarih: 27-28 Şubat 2021

Son Başvuru: 25 Şubat 2021

Kayıt için: https://u4s.at/kayit.php

Bizleri sosyal medyadan da takip edebilirsiniz

https://www.instagram.com/uni4society_cankaya/

https://www.instagram.com/cankaya_son/

https://www.instagram.com/uni4society_hacettepe/?hl=tr

https://www.instagram.com/dreamactteam/?hl=tr

27 February 2021 Saturday 16:00

28 February 2021 Sunday 20:00


Online Event - Discord ve Zoom

Event Promoter

Startup, Organization and Network Topluluğu
Startup, Organization and Network Topluluğu

SON Topluluğu, girişimcilik, organizasyon ve network alanında Çankaya Üniversitesi'nin öncü topluluğudur. Öğrencilerin kendi konfor alanlarının dışına çıkıp değişime kendilerinden başlayarak dünyayı geliştirmelerine zemin hazırlamayı amaçlar. Çankaya Üniversitesi'ndeki tüm bölümlerden en parlak 70 öğrenciyi bir araya getiren SON Topluluğu, bir çok dev etkinlik ve topluluk içi kaynaşma aktiviteleri düzenlemektedir. SON Topluluğu'nun içerisinde bulunan her birey eşsiz fırsatlardan yararlanma, harika arkadaşlıklar ve deneyimler elde etme fırsatı yakalar.