30 January 2021 - Saturday

Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi

Online
Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi

Event Details

Eğitim Süresi 12 Saat (3 Saat * 4 Oturum Şeklinde Yapılacaktır.)

“Doğru okuma becerisi etkin anlama için ön koşuldur.”

AMAÇ
Zamanı doğru kullanman›n daha da önem kazandığı günümüz sınav sisteminde paragraflar› daha hızlı ve daha kolay çözmenin en önemli adımı okuma performansınızı geliştirmektir. Akıcı olmayan okuma; anlama ve kavramayı da olumsuz etkiler. Bu eğitimle hem okuma hızınızı artırmanın hem de yapacağınız dikkat ve odaklanma çalışmalarıyla anlama becerinizi geliştirmenin yollarını öğreneceksiniz. Böylece konu çalışırken daha hızlı ilerleyebilecek hem de sınavlarda soruları daha doğru çözebileceksiniz.

“Başarılı insanlar okuyanlar arasından çıkar.”

İÇERİK

• Okuma Hızlı ve Anlama Oranının Ölçümlenmesi
• Okuma, Göz ve Beyin ilişkisi
• Dikkat ve Odaklanma Çalışmaları
• Göz Algılama Çalışmaları
• Göz Kaslarını Geliştirme Çalışmaları
• Okuduklarımızı Hatırlamanın Anahtarı: “Anahtar Kelimeler”
• Okuma ve Anlama İçin Zihin Haritasının Kazandırdıkları
• Yavaş Okumanın Nedenleri
• Neden Okumaktan Sıkılıyoruz?
• Doğru Okumanın Püf Noktası: “Sesli Okuma”
• 21 Günlük Çalışma Planı

NOT: Eğitim süresinde yapılacak uygulama ve egzersizler için katılımcıların bilgisayarlarına hızlı okuma programı yüklenecektir. Yüklenecek bilgisayar programı› Apple marka bilgisayarlara uyumlu değildir. Eğitim sonrasında katılımcılar programı süresiz olarak kullanabileceklerdir.

30 January 2021 Saturday 13:00

07 February 2021 Sunday 15:00


Online Event - Zoom

Event Promoter

Biletino Logo
ErkinŞahinöz Akademi Questions For Organizer?

Dijital ekonominin geleneksel iş modellerini yerle yeksan ettiği bir dönemdeyiz. Teknoloji giderek minyatürleşiyor. Emsali görülmemiş ürün ve hizmet çeşitliliği ortaya çıkıyor. Küreselleşmenin artması ve iletişimin kolaylaşması ile ülkeler ve bölgeler arasındaki fiyat farkları anlamsızlaşıyor. Dört kuşağın birlikte çalışması ilişki yönetimini zorlaştırıyor. Katma değer yaratan ürünler çok hızlı bir şekilde metalaşıyor. Güç, her zaman ve her yerden internete bağlantılı müşterinin eline geçiyor. Gig ekonomisi ile sözleşme süreleri kısalıyor, fiziksel mekânlar önemini yitiriyor. F-faktörü ile dikey pazarlamanın yerini yatay pazarlama alıyor. Paydaşları marka farkındalığından marka savunuculuğuna dönüştürmek giderek zorlaşıyor. Ürünü soyutlaştırmanın, olgudan algıya geçişin, mazruftan zarfa sıçrayışın önemi her gün artıyor. Ürüne kimlik ve hikâye kazandırmadan kar marjlarını korumak imkânsızlaşıyor. Matbaa devrimi bilgi boşluğunu, sanayi devrimi güç boşluğunu, internet devrimi mesafe boşluğunu doldurmuştu. Blokzincir güven boşluğunu ve makine öğrenmesi de zekâ boşluğunu dolduruyor. Verinin 21. yüzyılın petrolü olarak kabul edildiği bir dönemde büyük verinin dijitizasyonu ve yönetimi rekabet edebilirlik açısından önem kazanıyor. Finansal yönetimi hazine yönetimine, insan kaynakları yönetimini yetenek yönetimine dönüştüremeyen şirketler oyun dışında kalıyor. Kalabalığın bilgeliği sayesinde itibarın tanımı değişiyor ve yataylaşıyor. Rakiplerle işbirliği öne çıkarken, sektörler arasındaki sınırlar silikleşiyor. Nöro pazarlama ile karşı tarafa ‘vay be’ dedirtebilmenin yöntemleri değişiyor. Dünün arkaik yöntemleri ile bugünü yönetenlerin yarın olmayacağını biliyoruz. ErkinŞahinöz Akademi; Türkiye’nin birçok şehrinde, çok farklı sektörlerde faaliyet gösteren ve çok çeşitli ölçekteki işletmelere stratejik yönetim, marka ve iletişim yönetimi ve dijital dönüşüm alanlarında danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermektedir. Aralarında halka açık şirketler de olan yüzlerce yurt içi işletmeye danışmanlık ve eğitim hizmeti vermiş, yurt dışında yöneticilik deneyimine sahip, karar noktalarında bulunmuş, iş modelleri geliştirmiş, farklı sektörler ve iş alanlarında yüksek düzeyde tecrübesi olan ekibimiz ile iş ortağınız olmaya hazırız.

Comments