01 January 2021 - Friday

ArfBot | Oyun Kodlama Yarışması 2021

Ankara, Çankaya
ArfBot | Oyun Kodlama Yarışması 2021

Event Details

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, GARAJ Kuluçka Merkezi, Dijital Çağ Atölyesi ve ArfBot.com çözüm ortaklığında düzenlenen ArfBot Oyun Kodlama Yarışması, 8-14 yaş arası tüm çocukların katılımına açık ve ücretsiz bir etkinliktir. Microsoft MakeCode Arcade üzerinden yarışma temasına uygun oyununu kodlamaya var mısın?

Çocuk dostu Türkçe arama motoru www.arfbot.com'un sevimli karakteri “ArfBot” temalı oyununu Microsoft MakeCode Arcade üzerinde kodlayarak gönderen çocuklar, yarışmaya katılıp sürpriz büyük ödüllerden birini kazanma fırsatını yakalayabilirler. Başvuru için son gün; 31 Ocak 2021. Detaylı bilgi, yarışma dokümanı ve başvuru için yarışmanın web sitesini ziyaret etmenizi öneririz.
• Yarışma Yaş Aralığı: 8-14 yaş (İlkokul ve ortaokul olmak üzere iki ayrı kategoride ödül verilecektir.)
• Yarışma Başvuru Tarihleri: 21 Aralık 2020 - 31 Ocak 2021
• Yarışma Web Sitesi: https://yarisma.arfbot.com/
• Yarışma Başvuru Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=-k4ORLSham8
• Yarışma Görselleri: Ekteki dosyalarda mevcuttur.
• Yarışma Ödülleri: Ödül sponsoru TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'dir. Ödüller yakın bir zamanda yarışmanın web sitesinde paylaşılacaktır.
• Yarışma Instagram: https://www.instagram.com/arfbotcom/

Performers

ArfBot

01 January 2021 Friday 00:00

31 January 2021 Sunday 18:00


TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Söğütözü Mah. Söğütözü Cad. No:43, Çankaya, Ankara


View Map

Event Promoter

Dijital Çağ Atölyesi
Dijital Çağ Atölyesi

Dijital Çağ Atölyesi, merkezi bugün “İnternet Cumhuriyeti” olarak adlandırılan ülke Estonya’da olan; teknoloji ve bilişim odaklı Baltık eğitim sistemi ile kurgulanmış yeni nesil çocuk atölyesidir. Bu atölye, “herkes birşeyler üretebilir/üretmelidir!” felsefesini taşıyan maker hareketi temelinde 6-15 yaş arasındaki Z kuşağı’na, eğitmenlerine, okullarına ve ebeveynlerine yönelik tasarlanmış bir Makerspace‘dir. 2009 yılında Estonya’da kurulan atölye şu an birçok ülkede ve nihayet Türkiye’de hizmet vermektedir! Bu atölyede savunulan düşünce kısaca “çocukların teknolojiyi tüketimi yerine üretimidir”! Dijital Çağ’da (Bilişim Çağı) yeni nesil ne yazık ki teknolojiye bağımlı durumda. Üretime teşvik, klasik eğitim metotlarıyla oldukça zor… Dijital Çağ Atölyesi bu noktada maker hareketi bünyesinde 21. yüzyıl becerileri ile eğitimde dönüşümü hedef alan bir oluşumdur. Daha üretken, yaratıcı, meraklı, girişimci, geleceğin toplumuna hazır teknoloji okur- yazarı çocuklar için Dijital Çağ Atölyesi kapılarını ardına kadar açmıştır! Sizi de bu dönüşüme davet ediyoruz..