26 December 2020 - Saturday

SCHOOL TALKS - Alternatif Öğretim Teknikleri: Tiyatro ve Beden Dili

Online
SCHOOL TALKS - Alternatif Öğretim Teknikleri: Tiyatro ve Beden Dili

Event Details

SCHOOL TALKS - Alternatif Öğretim Teknikleri: Tiyatro ve Beden Dili

Bu etkinlik, Cambridge University Press'in Türkiye'deki en büyük distribütörü olan myELT'nin Cambridge University Press ile birlikte İngilizce öğretmenlerine sunduğu ÜCRETSİZ bir hizmettir.

'Drama ve Tiyatro Tekniklerinin Öğretmenliğe Katkıları' olarak özetlenebilecek içerik, her sınıf düzeyinde görev yapmakta olan İngilizce öğretmenlerine açıktır. Etkili beden dili, ses tonunun etkin ve doğru kullanımı ve tiyatral öğretmenlik becerileri ile ilgili önemli ve pratik bilgilerin paylaşılacağı etkinlikte tiyatral anlatımın öğrenim ve öğretim sürecine sağlayacağı olumlu etkiler ve uygulamalar yer alacaktır.

Etkinlik, 26 Aralık 2020 Cumartesi günü 17:00 - 18:30 saatleri arasında ZOOM üzerinden webinar formatında gerçekleştirilecektir. Etkinlik bilgileri, 25 Aralık 2020 Cuma günü 23:59'a kadar email yoluyla bildirilecektir. Bu nedenle, katılım sağlanırken email adresi belirtilmesi gerekmektedir. Biletleme sırasında email adresi belirtmeyen katılımcılara etkinlik giriş bilgileri gönderilemeyecektir.

Etkinlik dili TÜRKÇE'dir.

HAKAN BİLGİN hakkında:

1967 yılında Samsun Terme’de doğan Hakan Bilgin, ilkokulu Samsun Çarşamba, ortaokul ve liseyi Ordu'da okudu. Tiyatrodaki ilk sahne deneyimini de Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu'nda yaşadı. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde okuduğu süreçte amatör tiyatro hayatına devam etti.

Askerliğini de İzmir’de tamamlayıp İstanbul’da bir seramik firmasında çalışmaya başladı. 1990 senesinde Ferhan Şensoy Ortaoyuncular Tiyatrosu'nda çalışmaya başladı. 6 sene süren bu ortaoyuncular yolculuğu, ilk olarak “Güle Güle Godot” oyunu ile başladı.

Televizyonda ilk kez “Utanmaz Adam” dizisi ile ekranlarda yerini aldı. İlk sinema deneyimi Yavuz Turgul’un “Eşkıya” filmi oldu. Bundan sonra birçok televizyon dizisi ve sinema filminde yer aldı. 2002 yılında önce gönüllü ardından profesyonel olarak TOÇEV Vakfı'nda çalışmaya başladı. 2016 senesinde TOÇEV Yönetim Kurulu Üyesi oldu. 2004 senesinde başlayan ve çocuklarla Lego’yu buluşturan uluslararası bir turnuva olan "First Lego" ligini 13 senedir sunmaktadır. Bu proje ekibi ile kurulan Bilim Kahramanları Derneği'nin Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

Çeşitli zamanlarda TEDx konuşmacısı olarak da fikirlerini paylaşan Hakan Bilgin, birçok eğitim kurumunda binlerce öğretmen ve öğrenci ile bir araya gelerek eğitim yaşantımıza katkı sağlayan sayısız atölye çalışması ve seminere imza atmıştır.

26 December 2020 Saturday 17:00

26 December 2020 Saturday 18:30


Online Event - Zoom

Event Promoter

Biletino Logo
myELT Questions For Organizer?

myELT is the English Language Teaching division of TEAS Press Inc based in Turkey. We, the largest distributor of Cambridge University Press in Turkey, focus on the distribution of English Language Teaching materials. We also partner with uTalk, which specialises in the next-generation technologies in digital speaking practice solutions in 145+ languages. Our collaboration with Lingokids empowers us to offer young language learners a gamified digital solution with enriched content. With headquarters in Istanbul, we have been operating through our offices and dealers across Turkey since 2016. Our expertise lies within our sales force, educational consultants, and operational capability. We are capable of carrying out all stages of distribution including daily support visits to educational institutions as well as import, customs and warehousing. We are privileged to be contributing to the language learning experience of millions of people. Web: www.myelt.com.tr | LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/myelt | Instagram: @my_elt | Facebook: www.facebook.com/myelt.com.tr

Comments