23 January 2021 - Saturday

EDEBİYATIN ŞİİR SÖYLETEN KADINLARI

Online
EDEBİYATIN ŞİİR SÖYLETEN KADINLARI

Event Details

Bu etkinlikte, edebiyat tarihinin adlarına şiirler yazılan, şarap kokulu, efsanevi kadınlarını konuşacağız. Aynı kadına aşık olup, iddiaya tutuşan şairleri, Sabahattin Alileri, Orhan Velileri, Attilâ İlhanları, Cemal Süreyaları, Bedri Rahmileri ve onlara şiir söyleten, Nahit Hanımları, Melahatları, Laviniaları, Zehra Kardelinleri konuşacağız.

DAĞHAN DÖNMEZ KİMDİR?

Yirmi yıldır edebiyatla ilgili çalışmalarını sürdüren yazar/sosyolog Dağhan Dönmez’in, Duvar Yazıları isimli bir şiir kitabı ve Attila’nın Tuhaflığı isimli bir senaryosu mevcuttur. Halihazırda, bir roman üzerine çalışmaktadır.


Edebiyat alanında birçok dergi ve platformda kitap eleştiri yazıları, makale, öykü, şiir ve köşe yazıları yazan Dönmez, 32 Punto Dergisi’nde, editörlük yapmıştır. Yazı ve şiirleri, Eleştirel Kültür, Koridor, Edebiyat Haber, İnsanokur, Eskimeyen Kitaplar, Düşle Edebiyat, Birgün Kitap Eki, Aydınlık Kitap Eki gibi mecralarda yayımlanmıştır. Son olarak, Yurt Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmıştır.

23 January 2021 Saturday 18:30

23 January 2021 Saturday 20:00


Online Event - DDI Akademi

Event Promoter

DDI AKADEMİ
DDI AKADEMİ Questions For Organizer?

Felsefe, edebiyat, sinema başta olmak üzere, ilişkiler, kendine liderlik, özmotivasyon gibi alanlarda disiplinlerarası eğitim ve seminerler düzenleyen, ortak üretim alanı.

Comments