05 April 2014 - Saturday

Bolivya Patikaları / Venezuela Jungle Jam - 05 Nisan 2014 - Cumartesi - 13:00

Ankara, Çankaya
 Bolivya Patikaları / Venezuela Jungle Jam - 05 Nisan 2014 - Cumartesi - 13:00

Event Details

Bolivya Patikaları

Mayıs 2013’te Bolivya’da 12 dağcı Aymara dilinde ‘yol’ anlamına gelen ‘Thaki’ dağına 12 gün süren bir expedisyon gerçekleştirdi. 150 km mesafe katden ekip daha once çıkılmamış olan ve yükseklikleri 5700 ile 6000 metre arasında değişen 5 zirve tırmanışı yaptılar.
Gezinin ardından bu projeye ilham veren Anne Bialek ve onun kendi gibi Fransız olan arkadaşı Vincent Kronental bir araya gelip fikirlerini , düşüncelerini paylaştılar ve Bolivya’dan diğer dağcı arkadaşlarıyla tartıştılar. Ekip film boyunca, kültürlerinin birbirinden farklı oluşunun nasıl karmaşık ve merak uyandırıcı olduğunu keşfettiler. Film kültürel farlılıklar ve spor başarıları üzerineymiş gibi görünse de asıl dikkat çekmek istediği konu mütevazi insanlar tarafından tutkuyla tırmanılan dağlar ve dağcıların zorlu yaşam koşulları oluyor.
Orjinal Ad : A Chacun Son Thaki En Bolovie
Yönetmen : Vincent Kronental
Yıl : 2013
Ülke : Bolivya
Dakika : 27 dk.
Dil : Fransızca, İspanyolca
Alt Yazı : Türkçe

Venezuela Jungle Jam

Venezuela Vahşi Ormanlarının derinliklerinde dört Belçikalı tırmanışçı 500 metrelik Amuri Tepui duvarını kendilerine hedef seçtiler.
Tırmanıcılar girdikleri rotada 10 günden uzun bir süre tırmanarak bu sarp yamacın labirentlerle dolu tepesine ulaşmaya çalıştılar. Aynı zamanda müzisyen olan bu ekip üyelerinin asıl hedefi girdikleri zorlu sınavdan çıktılarında kendileri için yeni bir müzikal kompozisyonun ilhamına ulaşmaktı.
Orjinal Ad : Venezuela Jungle Jam
Yönetmen : Sean Villanueva o’Driscoll
Yıl : 2013
Ülke : Belçika
Dakika : 57 dk.
Dil : Fransızca
Alt Yazı : Türkçe

05 April 2014 Saturday 13:00

05 April 2014 Saturday 15:00


ÇANKAYA BELEDİYESİ ÇAĞDAŞ SANATLAR MERKEZİ, Çankaya, Tunus Caddesi, Ankara, Türkiye, Çankaya, Ankara


View Map

Event Promoter

Dağ Kültürü Derneği
Dağ Kültürü Derneği

Dağ ve doğa eksenli kültür ve sanat hayatını zenginleştirmek ve bu alanlarda yapılan çalışmalara destek vermek amacıyla bir araya gelen doğaseverlerin yolculuğu, Eylül 2009 ‘ da Dağ Kültürü Derneği çatısı altında toplanmalarıyla başladı. DKD, çalışma alanındaki, kültür ve sanat üretiminin arttırılmasına ve bu alanda toplumsal hafızanın oluşturulmasına yönelik yaptığı arşiv çalışmaları ve organizasyonlarla, ülke çapında, tüm doğaseverleri buluşturacak bir paylaşım ortamı yaratarak kültür hayatımızda önemli bir boşluğu doldurmayı hedefliyor. Derneğin Hedefleri Doğrultusunda Planladığı Etkinlikler;  Ulusal ve uluslar arası film festivalleri düzenlenmesi  Ulusal ve uluslar arası film ve fotoğraf yarışmaları düzenlenmesi  Film yapımı ve atölye çalışmaları  Fotoğraf sergileri ve atölye çalışmaları  Doğa Kütüphanesi  Kitap, dergi, gazete ve her türlü bilgilendirme yayını basımı, dağıtımı, satışı ve sergiler düzenlenmesi  Uluslararası örgütler ve organizasyonlar ile ortak çalışmalar yapılması  Yurtiçi ve yurtdışında bilgilendirici etkinlik ve toplantılar düzenlenmesi DKD, 2006 yılından beri düzenlenen “Dağ Filmleri Festivali”ni bünyesine alarak çalışmalarına devam ediyor. Dernek, şu an için İstanbul, İzmir ve Ankara’da düzenlenen festivali ait olduğu yerler olan dağ kentlerine ve Anadolu’ya götürmek üzere çalışmalar yapıyor. Gönüllülük esasına dayalı bir organizasyon olan DKD siz gönüllülerini bekliyor. HÜ türlü sorularınız için iletişim kanallarımızdan bizimle iletişim kurabilirsiniz. Doğayla kalın…