18 January 2021 - Monday

Sabahattin Ali Romanında Kadın Karakterler

Online
Sabahattin Ali Romanında Kadın Karakterler

Event Details

Kendinizi hiç Maria Puder gibi hissettiğiniz oldu mu? Modern zamanların kadınları, bir yanıyla; Sabahattin Ali'nin roman evreninde yaşıyor gibidir. Tek başına, ayrıksı, pek çoklarınca kınanan kadınlardır. Peki, niye böyledir bu? Toplumsal belleğimizdeki kadın figürü nasıl konumlanmıştır?

Sabahattin Ali'nin Kürk Mantolu Madonna, İçimizdeki Şeytan ve Kuyucaklı Yusuf romanlarında yarattığı kadın karakterler üzerinden, günümüz kadınının mücadelesine ve meselelerine ayna tutacağımız bu etkinlikte sizi de aramızda görmeyi diliyoruz! Olanı, biteni daha iyi anlamak için!

DAĞHAN DÖNMEZ KiMDİR?

Yirmi yıldır edebiyatla ilgili çalışmalarını sürdüren yazar/sosyolog Dağhan Dönmez’in, Duvar Yazıları isimli bir şiir kitabı ve Attila’nın Tuhaflığı isimli bir senaryosu mevcuttur. Halihazırda, bir roman üzerine çalışmaktadır.

Edebiyat alanında birçok dergi ve platformda kitap eleştiri yazıları, makale, öykü, şiir ve köşe yazıları yazan Dönmez, 32 Punto Dergisi’nde, editörlük yapmıştır. Yazı ve şiirleri, Eleştirel Kültür, Koridor, Edebiyat Haber, İnsanokur, Eskimeyen Kitaplar, Düşle Edebiyat, Birgün Kitap Eki, Aydınlık Kitap Eki gibi mecralarda yayımlanmıştır. Son olarak, Yurt Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmıştır. 

18 January 2021 Monday 20:00

18 January 2021 Monday 21:30


Online Event - DDI AKADEMİ

Event Promoter

DDI AKADEMİ
DDI AKADEMİ Questions For Organizer?

Felsefe, edebiyat, sinema başta olmak üzere, ilişkiler, kendine liderlik, özmotivasyon gibi alanlarda disiplinlerarası eğitim ve seminerler düzenleyen, ortak üretim alanı.

Comments