25 November 2020 - Wednesday

TEDxYildizTechnicalUniversityWomen

Online
TEDxYildizTechnicalUniversityWomen

Event Details

TEDxYildizTechnicalUniversityWomen “Fearless” temasıyla ve birbirinden değerli konuşmacılarıyla sizlerle !

Etkinliğimiz 25 Kasım 2020 Çarşamba günü saatler 20.00’ı gösterdiğinde TEDxYildizTechnicalUniversity Youtube hesabında canlı olarak yayınlanacak.

Konuşmacılarımız :

Ceren Gündoğdu

Ceren Gündoğdu 1988 yılında İstanbul’da doğdu. 9 yaşında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı yarı-zamanlı Piyano Bölümü’nü kazandı.2011'de Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden birincilikle mezun oldu.Aynı dönemde İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikal-Tiyatro Bölümü'nde de eğitimini tamamladı. 2011-2013 yılları arasında İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda sahnelenen Broadway müzikali Sidikli Kasabası'nda başrollerden biri olarak görev yaptı.Lise yıllarında kendi şarkılarını yazmaya başlayan Ceren, 2018 sonbaharında dinleyenleri yarım kalan bir hikayenin izini sürmeye davet eden melankolik teklisi Tepetaklak'ı yayınladı. Ardından yayınladığı Kardan Adam, Ani, Ben Hep Seni Sevdim, Sağım Solum Aşk ve Kayıp gibi şarkılarıyla bir şarkı yazarı olarak samimi, romantik ve melankolik bir müzik yaratmanın peşinde olduğunu bir kez daha dinleyenlere hissettirdi.Halen, Zorlu Performans Sanatları'nda sahnelenen Damdaki Kemancı Müzikali'nde başrollerden biri olarak görev yapan Ceren, 20 Mart 2020’de sözü ve müziği kendisine ait 7 yeni şarkıdan oluşan ilk albümü ‘Kapalı Gözlerle’yi yayınladı. Albümden hemen sonra 29 Mayıs 2020’de babası Zafer Gündoğdu ile birlikte “İki Keklik” türküsünü yepyeni ve modern biz düzenlemeyle yorumlayarak sevenleriyle paylaştı.

Busenaz Sürmeneli

Busenaz Sürmeneli 25 Haziran 1998’de Bursa’da doğdu. 10 yaşında antrenörüyle birlikte Trabzon’da çalışmaya başlayan ve hala Trabzonspor’un sporcusu olan milli boksör genç yaşına rağmen sayısız madalya kazandı. Boks Federasyonu’nun güncel ifadesiyle Türk boks tarihinin en başarılı sporcusu unvanını taşıyan son dünya şampiyonu Sürmeneli, koleksiyonunun tek eksik parçası olan olimpiyat madalyası yolunda ilerlerken bir yandan da hem basına verdiği demeçlerde hem de sosyal medya paylaşımlarında kendisinden sonra gelecek kuşaklara örnek olabilmek için çalışıyor.

Arzu Karataş

1973 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Arzu Karataş, 1991 yılında hemşire olarak profesyonel meslek hayatına başladı. Sonrasında yönetici hemşirelik yapan Karataş, son 20 yıldır Acıbadem Sağlık Grubu’nda yönetici pozisyonlarında görev almış, gruba bağlı farklı hastanelerin direktörü olarak üst düzey yöneticiliğini yapmıştır. 2014 yılında Meme kanseri tanısı aldıktan sonra Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneği’ne üye olmuş ve kısa bir süre sonra dernek başkanlığına seçilmiştir. 6 yıldır bu görevi sürdüren Karataş ayrıca Akredite Hastaneler Derneği, Sağlık Bilgi Teknolojileri Derneği ve Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşu Derneği’nin üyesidir.

Şenay Gürler

Şenay Gürler İzmir’de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Bölümü’nden mezun oldu.Öğrenciyken TRT İzmir televizyonunda çeşitli programlarda sunuculuk ve İzmir Sanat Tiyatrosu’nda oyunculuk yaptı.1993 yılında İstanbul’a geldi. Birçok tiyatro oyunu, dizi ve sinema filminde rol alan, aynı zamandadublaj da yapan sanatçı birçok ünlü ismin sesi oldu.“ Kara Melek”, “Biz Size Aşık Olduk”, “Avrupa Yakası” ve “Görüş Günü Kadınları” dizilerinde canlandırdığı karakterler ile hafızalarda yer etti. Ardından, yer aldığı dizi projelerinin yanı sıra, Reha Erdem’in yönettiği “Korkuyorum Anne” adlı sinema filmindeki performansı ile 2006 ‘SİYAD En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ ödülünü aldı. Ayrıca 2017 yılında Çiğdem Sezgin’in Yönettiği “Kasap Havası” sinema filmindeki performansı ile 22 ‘Sadri Alışık En İyi Kadın Oyuncu’ ödülüne de layık görüldü. “Şahsiyet” ve “Çukur” dizilerinde rol adı. Serinin ilk filmi “Mucize”de yer aldıktan sonra “Mucize 2” sinema filminde de oynadı.

Deniz Dülgeroğlu 

"1986'da Karabük'te doğdum. 10 yaşımda Robert Kolej'i kazanınca İstanbul’a gelip ortaokul ve liseyi yatılı okudum. Yazar ya da tiyatrocu olmak istiyordum ancak annem hayatta sağlam durmak için para lazım olduğunu söyleyince Marmara Üniversite Diş Hekimliği Fakültesi'ni birincilikle kazanıp girdim ama her anından nefret ettim. Öyle ki, annemin evinde kalırken okula gitmemek için altı ay odamdaki gömme dolabın içinde saklanarak yaşadım. Ama fare deliğe sığamayınca bir de kuyruğuna kabak bağlarmış, ben de okulu bırakacağıma üstüne cerrahi alanında doktoraya başladım. Sonra "The Hitchhiker's Guide to the Galaxy" kitabını okurken hayattaki yolculuğuma daha uzaktan baktım ve ani bir kararla 26 yaşımda her şeye sıfırdan başlayıp reklam yazarı oldum. İlk yaptığım işimle de ilk ödülümü aldım. 2018 yılında Cannes Lions tarafından yaratıcı sektörde dünyada ümit veren 20 kadından biri olarak See It Be It programına seçildim, Fransa'ya gittim. 2020 yılında “Merdiven Altı Terapi” isimli bir podcast yapmaya başladım, şimdi aynı isimde bir YouTube kanalım da var ve sürprizlerle dolu yolculuğum devam ediyor."

Lale Tanrıverdi

Lale Tanriverdi Muğla'da doğdu. Yildiz Teknik universitesi Makine Muhendisligi bolumunden mezun olduktan sonra aile sirketinde endüstriyel tesis inşaat projelerinde yapim ekibinde calismaya basladi. Ardindan uluslararasi kaynak enstitüsü nden Kaynak Muhendisligi diplomasini alarak mesleki hayatina, yine ayni sektorde Kalite Kontrol ve Kalite Guvence alaninda devam etti.
Türkiye'de 4 adet buyuk olcekli Enerji Tesisi projesi tamamlandıktan sonra, kariyerine Rusya merkezli bir Endüstriyel Tesis Firmasında Kalite Kontrol Departmanında Kaynak Muhendisi olarak devam etti.
Rusya'nın uzak doğuda bölgelerinden birinde, cin sinirinda dunyanin en buyuk olcekli 2 projesinde Amursky Gaz İşletme Tesisinde calistiktan sonra suand ayni firmada Rusyanin Arctic Kenti Murmansk Ta Sorumlu Kaynak muhendisi olarak çalışmaya devam etmektedir.
Ayni zamanda engineersintown isimli bir blogda mesleki hayattaki tecrubelerini paylasmaya baslamistir.

Dr. Gülümser Efeoğlu

Dr. Gülümser Efeoğlu 23 Mart 1985 yılında Bulgaristan’ın Kırcaali şehrinde doğmuştur.
1989 yılındaki göçle Türkiye’ye gelmiş, ilk, orta ve lise öğrenimini Edirne’de
tamamlamıştır. Ardından sırasıyla lisans derecesini 2007 yılında ODTÜ İngilizce
Öğretmenliği Bölümü’nden, yüksek lisans derecesini 2011 yılında Boğaziçi Üniversitesi
Dilbilim Bölümü’nden ve doktora derecesini 2018 yılında Boğaziçi Üniversitesi İngilizce
Öğretmenliği Bölümü’nden almıştır. Son olarak 2019-2020 yılları arasında Almanya’da
Humboldt Üniversitesi’nde TÜBİTAK bursiyeri olarak post-doc çalışmalarını
tamamlamıştır. On yılı aşkın süredir Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi
İngilizce Öğretmenliği bölümünde öğretim elemanı olarak görev yapmaktadır. Dilbilim,
İngilizce Öğretiminde Toplumdilbilim, Proje Uygulamaları gibi dersleri vermesinin yanı
sıra çeşitli ulusal ve uluslararası projelerde yürütücü ve araştırmacı olarak akademik
çalışmalarına devam etmektedir.

25 November 2020 Wednesday 20:00

25 November 2020 Wednesday 23:00


Online Event - TEDxYildizTechnicalUniversity Official YouTube Hesabı

Event Promoter

Comments