05 December 2020 - Saturday

BOLLYWOOD - BHANGRA DANSI

Online
BOLLYWOOD - BHANGRA DANSI

Event Details

TÜLİN HANÇER-Hint Dansları Eğitmeni

Aslen Erzincanlı olan Tülin Hançer, dansa ilkokulda 8 yaşında başladı. Hint Dansları eğitmeni olarak 31 yıllık dans hayatında Hint Dansları, Bollywood Dans, Bollywood Bhangra, Hint Oryantali, Latin, Türk Halk Dansları branşlarında çeşitli zamanlarda ders eğitimleri ve workshoplar vermektedir.

İlk koreografi çalışmasını 10 yaşında Halk Dansları ile yapmaya

başlamıştır. Hint danslarını.ok kez gittiği Hindistan’ın çeşitli bölgelerinde öğrenmiştir. 6 yıldır İstanbul’da Hint Dansları Eğitmenlik yapmakla birlikte 12 yıldır profesyonel sahne hayatında TV canlı yayınlar, festivaller, kültürel etkinlikler ve çeşitli organizasyonlarda yer almaktadır.

Wellbeing Academy Türkiye eğitmenidir.

Format : 60 dakika online program

BOLLYWOOD - BHANGRA DANSI

Yüksek tempolu dans figürleri hem bedensel çalışmaya hem de zihin- beden koordinasyona faydalı olmaktadır. Bollywood Bhangra Dansı atölyesinde katılımcılar hem Bollywood filmlerinde izledikleri çok eğlenceli bir aktivitenin parçası olacaklar hem de temel dans hareketlerini öğrenecekler.

Bollywood Bhangra Dansı; Hindistanın Kuzeyi Punjab bölgesinde ortaya çıkan yöresel bir dans türüdür. Bhangra için, aynı zamanda Punjab kökenli, Kuzey Hindistan pop muziği'de denebilir. Bizim Ramazan davuluna benzeyen, vurmali calgilari Dhol ritmlerinin ön planda oldugu bir müzik türüdür. Diger Hint muziklerinin aksine oturup sakin sakin dinlemeye degil, tamamen dansa yöneliktir. Enerjisi ve eğlencesi oldukça yüksek olan bu dans, İngiltere ve ABD'de de ciddi bir ilgiye sahiptir. 80'lerde ingiltere'de doğdugu'da soylenebilir.

Fiziksel wellbeing için hareket etmenin en keyifli hali, dans diyoruz.

05 December 2020 Saturday 12:00

05 December 2020 Saturday 13:00


Online Event - Zoom

Event Promoter

Wellbeing Academy Türkiye
Wellbeing Academy Türkiye Questions For Organizer?

Wellbeing Academy Türkiye olarak mutlu insanların daha yüksek performans ve sadakat gösterdikleri bilinciyle sürdürülebilir “eğitim deneyimleri” tasarlıyoruz. Amacımız kişilerin farkındalıklarının artırılıp, potansiyellerinin ortaya çıkarılmasını sağlayarak verimliliklerini ve kurum karlılığını pozitif yönde geliştirmektir.

Comments