21 December 2020 - Monday

DR. MELTEM YAVUZ İLE 4 HAFTALIK FARKINDALIKLI (MINDFUL) YAŞAM EĞİTİMİ

Online
DR. MELTEM YAVUZ İLE 4 HAFTALIK FARKINDALIKLI (MINDFUL) YAŞAM EĞİTİMİ

Event Details

DR. MELTEM YAVUZ İLE 4 HAFTALIK FARKINDALIKLI (MINDFUL) YAŞAM EĞİTİMİ

Program; iki modülden oluşmakta olup, eğitim kapsamında 4 canlı-interaktif yayın ile bir araya gelinecektir. 

Program, hem günlük hem de iş yaşantısına bilinçli farkındalık (mindfulness) kavramını ve pratiklerini dahil etmek isteyen herkes için uygundur.

Program, meditasyon veya mindfulness pratiği olmayan kişiler için uygundur. Bunun yanı sıra; ilgili pratikleri hali hazırda deneyimlemiş ancak  yaşantısına düzenli olarak yeniden yansıtmak isteyen kişiler için de destekleyicidir.

Eğitimler online canlı yayın şeklinde verilecek ve kayıt alınacaktır. Katılamadığınız canlı yayını sonradan izleyebilme şansınız olacaktır.

Katılım belgesi düzenlenecektir.

MODÜL 1: Günlük Yaşamda Bilinçli Farkındalık  (2 Hafta)

“Günlük Yaşamda Bilinçli Farkındalık” modülünün amacı; bilinçli farkındalık (mindfulness) kavramıyla teorik olarak sade bir dilde tanışmak, kavramın arkasında yatan bilimsel arka planı ve meditasyonun kanıta dayalı etkilerini anlamak ve pratik uygulamalarını günlük yaşantımıza dâhil etmektir.

İçerik:

Mindfulness kavramı, bilimsel arka planı, mindfulness temelli programların kullanım alanları

Mindfulness ile beden-beyin ilişkisi, sinir sistemi 

Stres, stres kaynakları ve stres deneyimi sırasında verilen zihinsel ve fizyolojik tepkileri anlamak

Stres ve kaygıyı azaltmak için mindfulness pratiklerinin önemi

Mindful iletişim

Günlük yaşamda uygulanabilecek mindfulness meditasyon ve pratikleri

MODÜL 2: Çalışma Yaşamda Bilinçli Farkındalık  (2 Hafta)

“Çalışma Yaşamında Bilinçli Farkındalık” modülünün amacı; bireylerin bilinçli farkındalık becerilerini çalışma hayatına entegre ederek psikolojik dayanıklılıklarının artması, stres, öfke ve kaygı yönetimi konusunda daha bilinçli hareket etmeleri, üretkenlik ve öznel mutluluk seviyelerinin artması, zaman yönetimi ve odaklanma becerilerinin desteklenmesidir.

İçerik:

İş yerinde mindfulness kavramı, bilimsel arka planı, çalışma yaşamında kullanılan mindfulness temelli programlar

İş yerinde mindfulness pratikleri ile iş yaşantısına bağlı stres ve kaygıyı azaltmak

Duygusal zeka ve mindful liderlik

*Çalışırken uygulanabilecek mindfulness meditasyon ve pratikleri 

Eğitim Tarihleri

Modül 1: "Günlük Yaşamda Bilinçli Farkındalık"  

21 Aralık 2020 Pazartesi saat 20:00-21:30

28 Aralık 2020 Pazartesi saat 20:00-21:30

Modül 2:  "Çalışma Yaşamında Bilinçli Farkındalık"

04 Ocak 2021 Pazartesi saat 20:00-21:30

11 Ocak 2021 Pazartesi saat 20:00-21:30

Dr. Meltem Yavuz Kimdir?

Mind Crafting Academy'nin kurucusu Meltem Yavuz, burslu öğrenci statüsünde tamamladığı Yeditepe Üniversitesi lisans programı sonrası İstanbul Üniversitesi ve İngiltere Leicester Üniversitesi'nden ayrı ayrı yüksek lisans dereceleri alarak iki yüksek lisans programından da onur derecesi ile mezun olmuştur. Doktora eğitimini Marmara Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon anabilim dalında yüksek onur öğrencisi olarak "İş Zanaatkârlığı (Job Crafting)" konusunda Türkçe dilinde yazılan ilk doktora teziyle tamamlamıştır. "İş Zanaatkârlığı (Job Crafting)" kavramıyla ilgili Türkçe ölçek geliştiren Meltem Yavuz'un çalışma psikolojisi, örgütsel davranış ve işletme stratejileri konularında 50'ye yakın ulusal ve uluslararası kitap bölümü, makale ve konferans bildirisi bulunmaktadır.  

Başkent Üniversitesi İşletme Bölümü'nde misafir öğretim üyesi olarak Sosyal Psikoloji dersini yürütmekte olup, bireysel ve kurumsal danışmanlık ve eğitim faaliyetlerini  sürdürmektedir.  

Leicester Üniversitesi Sinirbilim, Psikoloji ve Davranış Bölümü'nde yazılmış "Mindfulness Temelli Müdahaleler ve Organizasyonlara Yansımaları" konulu yüksek lisans tezi bulunan Meltem Yavuz,  European Association of Mindfulness-Based Approaches (EAMBA)  tarafından akredite edilen 270 saatlik eğiticilik eğitimini Günter Hudasch süpervizyonluğunda tamamlayarak Mindfulness Temelli Stres Azaltma (MBSR) Programı Eğitimeni olmuştur.

Meltem Yavuz, paletli yüzme alanında Milli Sporcu Belgesi'ne sahip olup;  şimdilerde yoga öğrencisi ve yoga eğitmen adayı olarak bedenine, zihnine ve ruhuna iyi davranma gayesindedir. Ayrıca, akademik ve kurumsal danışmanlık faaliyetlerinden arda kalan zamanlarda Dünya Vatandaşı nasıl olunur merakıyla bugüne kadar  21 ülkede 60 şehre seyahatte bulunmuştur. Devam

21 December 2020 Monday 20:00

11 January 2021 Monday 20:00


Online Event - Zoom

Event Promoter

Biletino Logo
Mind Crafting Academy Questions For Organizer?

Mind Crafting Academy bilimsel kanıtlara dayalı mindfulness temelli eğitimler düzenleyen bir eğitim kuruluşudur. Bireysel ve kurumsal eğitim ve danışmanlık faaliyetleri sürdürülmektedir. Detaylı bilgi için: www.mindcraftingacademy.com www.meltemyavuz.com Instagram: @mind_crafting_academy @meltemyavuz_

Comments