03 December 2020 - Thursday

Terapi Egzersizleri-Ego Kavramına Bakış

Online
Terapi Egzersizleri-Ego Kavramına Bakış

Event Details

Eğitimsiz zihin sıkılır.Keşke olmasaydı demek hiçbir şey için çözüm değildir.Başımıza gelenle dostça geçinmeyi öğrenmeliyiz.Peki nasıl?

Zihnin bir hapishane mi?
Neden negatife eğilimli?
Yalnızlık nasıl bir his?
Sıkılmak nasıl bir his?
Konuşan zihnimizi nasıl yöneteceğiz?
His ve Düşünce arasındaki fark nedir?

4 farklı uygulama ile tüm sistemizi öğreniyoruz.Sinir sistemimizin yapısını anlayarak zihnimizi uygulamalarla yönetmeyi öğreneceğiz..Nerde, ne zaman nasıl müdaheleler yaparak sakin ve dingin kalırız hep birlikte buna bakacağız.Hem esnek hem dayanıklı olmayı öğrenerek yaşamımızdaki diğer stres veren kaynakları daha sakin ve soğukkanlı yöneteceğiz.Not almak isterseniz, kağıt-kaleme ihtiyacınız olabilir.

03 December 2020 Thursday 20:00

03 December 2020 Thursday 21:15


Online Event - Zoom

Event Promoter

Biletino Logo
Psikoterapi Egzersizleri-Ego Kavramına Bakış Questions For Organizer?

İstanbul Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde lisans eğitimini 2007 yılında başarıyla tamamlayan Nilüfer Şişman, Vakıf Gureba Devlet Hastanesi Psikiyatri Bölümü, Balıklı Rum Hastanesi Madde Bağımlılığı Klinikleri ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hasteneleri'nde stajlarını gerçekleştirmiştir. İlk uzmanlık eğitimini, İstanbul Üniversitesi'nde ‘Kariyer Psikolojisi’ üzerine tamamlamış olup ikinci uzmanlığını Gelişim Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji üzerine yapmıştır. Mezun olduktan sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bir projesinde Kadın ve Aile Sağlığı Merkezleri’nde danışanlara bireysel terapi, çift terapisi ve grup terapisi hizmeti vermiş, çocuk, aile ve yetişkinlerle çalışmıştır. Proje sonrasında özel bir merkezde göreve başlamıştır ve 2008 yılından bu yana yetişkin, çift ve aile psikoterapisi hizmeti vermeye devam etmektedir. Yayınlamış olduğu yaklaşık 100 tane telifli makalesi çeşitli sosyal paylaşım sitelerinde, dergi ve gazetelerde yer almaktadır. Kullandığı Terapi Yöntemlerin’den bazıları şunlardır; Bilişssel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Cinsel Terapi, Emdr Terapi, Stratejik Aile Terapisi, Çözüm Odaklı Terapi, Somatik Deneyimleme'dir. Ayrıca psikoterapi sürecini Şefkat-Özgüven ve Cesaret teması üzerinden desteklemektedir.

Comments