03 December 2020 - Thursday

BUGÜN NASILSIN ? BEN HER ZAMAN İYİYİM !

Online
 BUGÜN NASILSIN ? BEN HER ZAMAN İYİYİM !

Event Details

“İyi olma hâli” nin devamlılığı

İlk kez 1989 yılında Carol Ryff tarafından tanımlanmış olan “psikolojik iyi olma hali” kavramı…

sadece mutlu olmak değil, Kendini kabuldür. 

Sadece yaşarken mutlu olmak değil, Yaşamdan zevk almaktır. 

Sadece kendinle mutlu olmak değil, Kendini yeterli hissetmektir. 

Sadece sevilmek değil, Sevebilmektir. 

Sadece konuşmak değil, Dinleyebilmektir. 

Sadece belirlenen amaçları uygulamak değil, yaşamayı amaçlamaktır. 

Sadece önünde çizilen yolda ilerlemek değil, yeni deneyimler ve yaşantılara açık olmaktır. 

Leyla ve Meltem ile 3 Aralık Perşembe 19:45-21:00 ve 4 Aralık Cuma 19:45-21:00 arası iyi olma hali'nin devamı için yoga, meditasyon, mantra ve nefes çalışmaları ile bir araya gelmeden önce bu iyi olma halinin devamlılığını oluşturmak için neler yapacağız, nasıl bir çalışma sizi bekliyor merak ediyorsanız ücretsiz tanıtım dersimize bekliyoruz. 

Leyla Zerger Sidal - Türk Hava Yolları, Birleşmiş Milletler ve Dünya Bankası Projelerinde çalıştı. En son Coface Sigorta’da Pazarlama ve İletişim Bölüm Başkanlı’ğı görevinden ayrılarak şirketlere pazarlama ve iletişim danışmanlığı yaparak yogayı hayatının merkezi haline getirdi. 

Yoga eğitmenlik eğitimini ilk olarak Cihangir Yoga’dan Mey Elbi ve Naz Şarman’la çalışarak aldı. Daha sonra Endonezya / Bali’ye giderek High Vibe Yoga’da Emily Kuser, Carlos Pomeda, Octavio Salvado, gibi dünyaca bilinen çok kıymetli hocalarla çalışma şansı elde etti. Ayrıca Bali’de Inyoman Parsana ile “accupreasure iyileşme teknikleri” eğitimini tamamladı. Şu an şirketlere ve bireysel öğrencilerine, nefes, meditasyon, hatha yoga, vinyasa yoga, anusara yoga ve sandalye yogası dersleri vererek bilgi ve tecrübelerini aktarmaya devam ederken, yoga felsefesi üzerine sohbetler düzenliyor. Aynı zamanda yoga eğitmeni olmak veya kendi pratiklerinde derinleşmek isteyen öğrencilere eğitmenlik eğitimi veriyor.

Meltem Fakabasmaz - 10 yıla yakın medya dünyasında çeitli pozisyonlarda çalıırken fiziksel ve ruhsal yaadıım bazı olumsuzluklara yardımcı olması için yogaya baladım. Sonrasında 2015’te eitim alarak yoga uzmanı oldum. NLP, meditasyon, nefes ve ayurveda eitimler ile beraber bütünsel yaklaımla yoga uzmanlııma dersler, atölyeler, kamplar ve eitimlerle tam zamanlı olarak devam ediyorum. 1500 saate yakın 

E-RYT® 200, RYT® 500, YACEP® Yoga Alliance onaylı sertifikamla beraber Ayurveda, Errickson Coaching NLP Master, Yoga Terapi, Budokon, Nefes ve Meditasyon konularında ayrı ayrı uzmanlık sertifikalarım var. Yaklaşık 1500 saate yakın tamamladığım eğitimlerimle stanbul’da çeşitli stüdyolarda, online ve bireysel olarak dersler vermekle beraber kendi youtube kanalımda (meltem ile yoga), ayrıca flovonline ve yogauni sitelerinde yoga videolarım yer almaktadır.

Salıklı yaam üzerine http://www.terapimyoga.com yazılarımın olduu sitemle beraber http://www.uplifers.com ve http://www.livetobloom.com sitelerinde yoga, salıklı yaam ve kişisel gelişimle ilgili yazılar yazıyorum. Happilyeverafter isminde sıklıkla meditasyonlar paylaım podcastimden de yayın yapıyorum. 

03 December 2020 Thursday 11:30

03 December 2020 Thursday 12:00


Online Event - Zoom

Event Promoter

Terapim Yoga
Terapim Yoga Questions For Organizer?

Yoga, Meditasyon, Nefes, NLP, Ayurveda

Comments