05 December 2020 - Saturday

Başka Bir Dünya Yok

Online
Başka Bir Dünya Yok

Event Details

Sürdürülebilirlik, özellikle içinde bulunduğumuz salgın sürecinde daha fazla duymaya başladığımız tanımların başında geliyor. Dünyamıza en çok zarar veren sektörlerden bir tanesi; maalesef tekstil sektörü ve bu noktada etkili, aynı zamanda hızlı bir değişime gidebilmek için tüketicilerin aktif bir rol üstlenmesi gerekiyor. Tüketici olarak bana ne gibi görevler düşüyor, nasıl daha bilinçli seçimler yapabilirim, sürdürülebilir bir gardrop nasıl oluşturabilirim gibi sorular sizin de zihninizi meşgul ediyorsa İyi Festival kapsamındaki bu webinarda, sürdürülebilir tekstil ürünleri hakkında bilgi sahibi olup bu bilgiler ışığında daha bilinçli alışverişler yapabilirsiniz. Etkinlikten bir gün önce bağlantı linki gönderilecektir.

Eğitmen Sibel Ege Hakkında:
2003 yılında İTÜ Tekstil Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Gap ve VSP gibi yerel ve uluslararası firmalarda; merchandising, satınalma, sourcing operasyonlarını yürütüp yöneticilik yapmıştır. Kumaş, tekstil konfeksiyon, deri konfeksiyon ve aksesuar koleksiyonları üzerinde çalışmalarını sürdürmüştür.
2008 - 2009 yıllarında Koç Üniversitesi'nde aldığı MBA Turquality Yönetici Geliştirme eğitiminden sonra, 2010’da kendi girişimi Ren Sourcing'i kurmuştur. Avrupalı ve Uzakdoğulu kumaş firmalarıyla iş birliği yaparak Türkiye'deki ünlü markalara ve tasarımcılara servis vermektedir. Avrupalı markaların ihtiyaçlarına yönelik olarak Türkiye'den giyim ve aksesuar tedarik desteği sağlamaktadır. 2017’de UAL London College of Fashion'da Fashion Buying & Merchandising eğitimi almıştır. 2015’te Faruk Saraç Meslek Yüksek Okulu'nda kumaş ve tekstil konularında ders vermeye başlamıştır. 2016’da Vakko Esmod’la birlikte organize etmeye başladığı kumaş ve tekstil içerikli diploma, sertifika ve kurumsal eğitim programlarına, Türkçe ve İngilizce dillerinde devam etmektedir. 2017’de Fransız moda ve lüks okulu olan IFA Paris'te, MBA Fashion Business programında "Sourcing and Supply Chain Issues" ve "Materials, Production and Quality" derslerini vermiştir. Ren Sourcing çatısı altında bağımsız workshoplar ve eğitimler düzenlemektedir. Talepler doğrultusunda kurumlara ve kişilere özel moda ve tekstil eğitimi içerikleri sunmaktadır.
Markalaşma, pazar ve fuar araştırması, kumaşlar, koleksiyon planlama ve üretim konularında danışmanlık desteği sunmaktadır.

05 December 2020 Saturday 18:00

05 December 2020 Saturday 19:00


Online Event - Zoom

Event Promoter

Biletino Logo
Ren Sourcing Questions For Organizer?

Ren Sourcing 2010 yılında İstanbul'da Sibel Ege tarafından kurulmuştur ve faaliyetine Karaköy'de devam etmektedir. Moda ve tekstili içeren çok çeşitli konularda eğitimler ve workshoplar organize etmektedir. Talepler doğrultusunda kişiye özel ve firmalara özel eğitimler tasarlamaktadır. Markalaşma, pazar ve fuar araştırması, kumaşlar, koleksiyon planlama ve üretim konularında danışmanlık desteği sunmaktadır. www.rensourcing.com www.linkedin.com/company/ren-sourcing www.instagram.com/rensourcing

Comments