05 November 2020 - Thursday

"Matematik" Seven Öğrencilerin Seçebilecekleri Üniversite Bölümleri

Online
"Matematik" Seven Öğrencilerin Seçebilecekleri Üniversite Bölümleri

Event Details

Tarih: 5 Kasım 2020

Saat: 19:30

Süre: 1.5 saat ( Son yarım saat soru/cevap için ayrılacaktır)

Yer: Online

 

 

Lise öğrencilerinin üniversitede hangi bölümde eğitim almak istediklerine karar vermeleri hem öğrenciler için hem de aileler için kolay olmayan bir süreçtir. Hayatımızda zaman vermek istediğimiz alanı ve bölüm belirlemek için pek çok kriteri göz önüne alırız. O konuda yetkin olup olmadığımıza, sevip sevmeyeceğimize, emeğimizin karşılığını parasal olarak alıp almayacağımıza, o mesleğin gelecekte varolup olmayacağına vb.

Bu seminerde:

-Matematik dersini seven öğrencilerin seçebilecekleri üniversite bölümlerini

-Matematik ile ilgili üniversite bölümlerini dünyada en iyi uygulayan üniversitelerin bilgilerini

-Matematik ile ilgili üniversite bölümlerinin giriş koşullarını ve

-Matematik ile ilgili üniversite bölümlerine kabul almak için lise yıllarında alınması gereken sınavları, yapılması gerekli hazırlıkları dinleyeceksiniz.

 

Kimler katılabilir:

  • Hazırlık, 9, 10, 11, 12. sınıf öğrenci ve velileri
  • Lise öğretmenleri

 

  

IŞIL TABAĞ Kimdir?

Endüstri Mühendisi olan Işıl Tabağ, Avrupa Okullar Birliği görevinden sonra 1998 yılından bu yana Türk öğrencilerin Amerika, Kanada, İngiltere gibi farklı ülkelerde lisans ve yüksek lisans eğitimi almaları için danışmanlık vermektedir. Bu üniversitelerin farklı projelerini de yürüten Işıl Tabağ bu çalışmalar ışığında gençlerin hem kendilerini hem de üniversite bölümlerini tanıyarak gerçekten hayatta yapmak istedikleri hedeflerine yönelik değerli üniversitelerden eğitim almalarını sağlamaktadır.  Yurtdışında başta Yale University, Harvard University, Stanford University olmak üzere toplam 19 üniversitenin “Essential Skills for Character and WorkPlace” çalışmalarını birleştiren Işıl Tabağ, Leaders Hill sisteminin de kurucusudur. Bu ışıkta bir üniversiteden kabul almak için değil gerçekten gelişerek karşılıklı katkı sağlayacağı iyi bir üniversiteyle eşleşmesi için önceki yıllarda ailelerle de çalışmalar yürütmektedir.

Işıl Tabağ evli ve 4 çocuk annesidir.

 

Işıl Tabağ’ın öğrencilerinin akademik kabul aldığı üniversitelerden bazıları şunlardır:

Harvard University-Yale University – Stanford University -Brown University – University of Southern California – University of Pennsylvania -  California Institute of Technology - Duke University – NYU – Columbia University – Cornell University – UCLA – UC Berkeley – Georgia Institute of Technology – Georgetown University – Johns Hopkins University – University of Chicago – Lehigh University -Babson College – FIT – Pratt Institute – Parsons School of Design – Northwestern University – Georgetown University  – University of Michigan , Ann Arbor – Boston University -  University of Michigan- Michigan State University - Northeastern University -   Rhode Island School of Design - University of Rochester -  Amherst College - School of the Art Institute of Chicago - The George Washington University - Tufts University - University of Southern California - University of Virginia - Vanderbilt University-   Universita Bocconi - University of Cambridge -  Oxford University - LSE – Imperial College – LSE – King’s College London – University of Toronto – University of British Columbia – McGill University vb.

 

Instagram Hesabı: isiltabag_consulting

e-mail: [email protected]

[email protected]

 

Etkinlik iletişimi için:

 

Yasemin Özalp

Telefon: 0 530 615 8898

 

 

05 November 2020 Thursday 19:30

05 November 2020 Thursday 21:00


Online Event - Zoom

Event Promoter