05 December 2020 - Saturday

MİNDFULNESS - FARKINDALIK VE ŞEFKAT ATÖLYESİ

Online
MİNDFULNESS - FARKINDALIK VE ŞEFKAT ATÖLYESİ

Event Details

Workshop

2,5 saat online platform üzerinden gerçekleştirilecek olan Mindfulness Atölyesi’nde mindfulness ve meditasyonu deneyimlemek isteyen, merak eden ve ben yapamıyorum diye önyargısı olan herkes için kolaylıkla deneyim kazanabildiği ve önyargılarını yıkabildiği bir atölye olacaktır.

Yapacağımız mindfulness ve meditasyon pratikleri ile hayatın içinde günlük yaşamda kolaylıkla uygulayabileceğiniz kendinize özel pratikleri keşfetme şansı bulacak ve böylece hayatımızda hangi alanlarda değişime direndiğimizi, hangi alanlarda zorlandığımızı ve bunun için kolaylıkla hayatın içinde nasıl keyifle yolumuzu bulabileceğimizi deneyimleyeceğimiz bir alanda sizleri bekliyor olacak.

Bu program David Cornwell’ın Oxford Üniversitesi (MBCT) programı ve Jon Kabat Zin’in temelini atmış olduğu (MBSR) program içerikleri esas alınarak oluşturulmuştur.

 

Program Detayları : 

5 ARALIK Cumartesi / 13:00 – 15:30 saatleri arası

  • Mindfulness ile ilgili sürekli eğitimler veriyoruz, sürekli bir mindfulness, anda kal, bilinçli farkındalık herkesin dilinde. Tam da şuanda herkesin bu kadar zihin yorgunluğu yaşadığı bu dönemde bu yönden bakarsak nedir bu Mindfulness? Gerçekten işe yarar mı? Yoksa bir trend mi? Bilimsel tarafı var mı? Nasıl ve nereden başlamalıyım?
  • Meditasyon yapamıyorum? Odaklanamıyorum? Asla yapamam bunun başka bir yolu yok mu? Nasıl kolaylıkla deneyimleyebilirim? Fazla spiritüel çılgınlığa girmeden bunu nasıl başarabilirim?
  • Odaklanamıyorum, zamanım yok, hayatım karışık ve kaos çıkmazından nasıl kurtulabilirim? Günlük hayatımda bunları nasıl kolaylıkla uygulayabilirim?
  • Önyargılardan nasıl kurtulabilirim, herkese çok şefkatliyim ama kendime yapamıyorum kendine şefkate ulaşmak için nereden başlamalıyım?

Kimler Katılabilir?

Program yetişkinler için olup önyargılarından kurtularak günlük hayatına mindfulness ve minik meditasyon pratiklerini katmak isteyen herkes katılabilir.

Meditasyon deneyimi aranmamaktadır.

DUYGU PASİN KİMDİR?

Atatürk Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra 20 yıl boyunca iki büyük özel bankanın Problem Yönetimi, Kalite ve Süreç Yönetimi, İnsan Kaynakları ve Eğitim Bölümleri’nde çalışmış ve üst düzey yöneticilik yapmıştır. Kurumsal hayatın içindeyken birçok eğitim almış ve eğitimler vermiş olup bankanın akademi yapısının kurulması, yetenek yönetimi süreçlerinin tasarlanması ve yürütülmesi, liderlik ve koçluk eğitimleri süreçlerinin yönetilmesi görevini yürütmüş ve bu konularda birçok projede yer almıştır. 

Kurumsal hayatın içindeyken de uzun yıllardır kişisel gelişim, koçluk ve diğer gelişim alanları ile ilgili bireysel eğitimlerine devam etmiş ve bir taraftan da eğitmen ve konuşmacı olarak da faaliyetlerini sürdürmüştür. Bu dönemlerde aldığı Yoga Eğitmenlik eğitimleri ile boş zamanlarında yoga ile de ilgilenmekte ve eğitimler vermektedir. Sosyoloji ve Psikolojiye olan merakı ile de 2019 yılında tekrar öğrenciliğe dönüş yapmıştır. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’ne devam etmektedir.

Mindfulness ve koçluk ile ilgili olarak çalışmalarını ise uzun yıllardır yapmakta ve araştırmakta olup Mindfulness Eğitmenlik ve Uygulayıcılık Eğitimini Oxford Üniversitesi (MBCT) programı ve Jon Kabat Zin’in temelini atmış olduğu (MBSR) program içerikleri esas alınarak oluşturmuş olan ve bu konuda uzun zamandır Oxford Üniversitesi’nde çalışmalar yapan ve Breathing Mind sistemini kuran David Cornwell’den almıştır. Program logoterapi (insanın anlam arayışı) duyarlı olarak sunulmaktadır. Mindfulness eğitmenlik eğitimi yanında eş zamanlı Breathing Mind tarafından geliştirilen ICF onaylı Mindfulness Koçluk programını da Banu Çeçen’den almış olup şuanda mindfulness konusunda aktif olarak profesyonel bireysel koçluk seansları yapmaya da devam etmektedir.

05 December 2020 Saturday 13:00

05 December 2020 Saturday 15:30


Online Event - Zoom

Event Promoter

Biletino Logo
KUBİST - Keşfet - Öğren - Öğret Questions For Organizer?

Kubist Keşfet – Öğren – Öğret ile Kişisel Gelişim ve Yetkinleriniz için aradığınız eğitimleri ve eğitimcileri bir arada görebilir, deneyimlerinizi paylaşabilir, eğitim verebilir en önemlisi kendinizi iyi ve güvende hissedersiniz. İçeriği zenginleştirmek ve seçim özgürlüğünüze katkı sağlamak için sizlerde bize katılabilir, kişisel deneyimlerinizi ve taleplerinizi forumlar aracılığı ile paylaşabilir, görmek istediğiniz içerikleri ve uzmanları tavsiye edebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza en uygun seçenekleri bulmak, başkalarının da bulmasına yardım etmek ve hedeflerinize ulaşmak için www.kubist.net adresinden herkese açık bu kaynakta yerinizi alın.