,
03 December 2020 - Thursday

Mindfulness

Online
Mindfulness

Event Details

Hayatınızda stresi yönetmek ve zorlanmaları hafifletmek istiyorsanız bu program tam da sizin için!

Stres oluşturan faktörleri fark etmek, etkilerini hafifletmek, dönüştürmek ve kendinizi iyileştirmek elinizde. Bilinç, benlik, düşünceler, duygular ve davranışlar ile bedensel duyumlarınıza dair farkındalığınızı arttıracağınız, kendinize özbakım verme deneyimi yaşayacağınız bir birliktelikte bir araya geliyoruz. 

Mindfulness kişinin an kesitinde duygu, düşünce, eylem ve söylevinde bilinçli farkındalığı ile olmasını sağlayan bir yaklaşımdır. Odaklanma, problem çözme, çatışma yönetimi, stres altında çalışma ve stres yönetimi alanında faydaları bilimsel olarak ispatlanmış egzersizler içerir. Beynin frontal lobunun güçlendirilmesi, amigdalanın savaş / kaç dürtüsü ile limbik sistemin deneyimlerin etkisinde kalan duygusal tepkisinin frontal lobda yaratıcı düşünme ile dengelenmesini sağlar.

Belki şu an dinazorlar tarafından kovalanmıyoruz ama her birimiz birbirimiz için bir dinazor gibi tehdit olduk. Bu yüzden de gergin, stresli, yetişmek zorunda, çok yoğun, nefes alamaz, duramaz halde ordan oraya yetişmekle mükellefiz.

Bu programda sürüngen beynin faydasını olması gereken kadar alıp kalanında frontal lobun hediyesini kabul etmeyi, buradaki nöratik yolların oluşumunun ilk adımlarını atacağız.

Festival kapsamında 3,4,5 Aralık günlerinde her gün saat 20.00'de 1.5 saat süren 3 oturumda bir araya geleceğiz.
1. gün: Mindfulness kavram olarak nedir?
2. gün: Mindfulness egzersizlerinin sinir sistemi üzerindeki etkisi (vagus siniri)
3 gün:  Mindfulness formal tekniklerinden 15 dakikalık Nefes Farkındalığı ve 3 dakikalık Nefes Alanı egzersizini beraber deneyimleyeceğiz. 
Regonow Online Akademi platformunda buluşacağız, dersimize dair sunumu, dersin tekrar izleme bağlantısını da program sonunda alarak, kendi kendinize de pratik yapma imkanı bulacaksınız.

03 December 2020 Thursday 20:00

Online Event - Zoom

Event Promoter