14 October 2020 - Wednesday

BEST Istanbul Yildiz Üye Alımı

Online
BEST Istanbul Yildiz Üye Alımı

Event Details

Üye alımlarımız başladı!

Etkinliğimize kayıt olarak kulübe adını yazdırabilir ve 14-15 Ekim'de gerçekleşecek toplantılara yerini ayırttırabilirsin!

Uluslararası bir kulüp olduğumuz için hem kendini hem de yabancı dilini geliştirip, projelerde çalışırken Avrupa'nın her yerinden öğrencilerle tanışma fırsatını yakalayabilirsin. Bu etkinlikle birlikte Yıldız Teknik Üniversitesi hakkında sorularını okul öğrencilerine sorabilir, BEST Istanbul Yildiz'in geleneklerini ve online dönemdeki etkinliklerimizden haberdar olabilir ve kulüpte neler yapabileceğini öğrenebilirsin.

Daha fazla bilgi için bize Instagram (@best_istanbulyildiz) adresinden ulaşabilir ve neler yaptığımıza göz atabilirsin!

Daha ne bekliyorsun? Biz seni aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz!

14 October 2020 Wednesday 18:30

15 October 2020 Thursday 21:10


Online Event - Zoom

Event Promoter

BEST Istanbul Yildiz
BEST Istanbul Yildiz

BEST (Board of European Students of Technology) is a non-profit and a non-governmental European Student Organisation, which gathers students from 93 universities in 34 European countries. Since 1989 we have been providing cooperation, knowledge exchange and stronger connection between our partners, students and universities by organising multiple projects and events. Local BEST Group Istanbul Yildiz was established in 2008 at Yildiz Technical University. Yearly, we organise 12 local and international events which are very popular among students from all universities in Istanbul. Our events are gladly attended by over 3000 students every year.