24 October 2020 - Saturday

Felsefe Yaşamı İyileştirir mi? - Sinan Pekşen

Online
Felsefe Yaşamı İyileştirir mi? - Sinan Pekşen

Event Details

Felsefe Yaşamı İyileştirir mi? 

Kişisel sorunların birçoğu doğası bakımından felsefidir. Eğer felsefe “yaşamla kurulan bir diyalog” ve birçok sorunun kaynağı da felsefi ise, onlarla yüzleşmenin yolu da “felsefe yapmak”tır. Diğer bir

deyişle ne düşündüğümüz ve nasıl düşündüğümüz, ne yaşadığımıza ve nasıl yaşadığımıza şekil verir.

Aslında hayatta herkesin kendine ait bir felsefesi vardır, ancak çok az kişi oturup hassas sorunları çözme ayrıcalığına veya yeteneğine sahip olabilmektedir.

Kendimiz ve içinde yaşadığımız dünyamız için felsefi düşünme sistematiği hakkında farkındalık yaratırken, olağanüstü örneklerle ilham verecek, gerek iş gerekse özel yaşamlarımızda

karşılaştığımız sorunları sağlıklı bir zihin yapısı ile ele alabilmemize olanak sağlayacaktır

Eğitim Detayları

*Eğitim sonunda katılımcılara online olark dijital sertifika verilecektir. Eğitimlerimiz Değişim Ustaları zoom hesabı üzerinden gerçekleştirilecektir. Biletinizi aldıktan sonra eğitime ilişkin  giriş için gerekli bilgiler e-mail adresinize gönderilecektir. 

Sorularınız için [email protected] adresine e-posta gönderebilir, 0534 666 70 99 numaralı WhatsApp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Eğitmen

Sinan Pekşen

TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra, ODTÜ Havacılık Mühendisliği'nde eğitim alan Pekşen, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TAI) tasarım mühendisi ve proje lideri olarak Boeing, Airbus ve Lockheed gibi firmalarla yürütülen pek çok uluslararası projede çalıştı. Maine Üniversitesi’nin, Marmara Üniveritesi işbirliği ile gerçekleştirdiği  Executive MBA programını tamamladı. Halen Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe Anabilim Dalında Doktora öğrencisidir ve ayrıca aynı üniversitede Uçak Teknolojileri Programında Öğretim Görevlisi olarak akademik öğrenme ve öğretme süreçlerine eş zamanlı devam etmektedir.  Profesyonel kariyerinde, Petrol Ofisi, Adecco, Randstad Türkiye'de üst düzey yöneticilik yaptı.

Sinan Pekşen eğitim, çalışan memnuniyeti ve işe alım gibi konularda hizmet veren Benard İnsan Kaynakları ve Değişim Ustaları adlı şirketlerin kurucusudur. 

24 October 2020 Saturday 18:00

24 October 2020 Saturday 20:00


Online Event - Zoom

Event Promoter

Biletino Logo
Değişim Ustaları

Kurumsal eğitim ve bireysel gelişim alanlarında alışılmışın dışında alternatifler sunan Değişim Ustaları öğrenme sürecini deneyimi odak noktasına alarak programlarını tasarlamaktadır. Program içeriklerini kurum kültürünüzü ve değerlerinizi gözeterek istenen davranış değişikliklerine yol açacak tekniklerle size özel düzenliyoruz.