24 September 2020 - Thursday

AFİFE JALE //Canlı Performans&Workshop (ONLINE/Sınırlı Sayıda Fiziki Katılım)

Online
AFİFE JALE //Canlı Performans&Workshop (ONLINE/Sınırlı Sayıda Fiziki Katılım)

Event Details

THINK House Özel Etkinlik

AFİFE JALE //Canlı Performans&Workshop (ONLINE/Sınırlı Sayıda Fiziki Katılım)

Aşkın, gururun, fedakârlığın hikâyesi 'Afife' THINK House'da!

Şehrin en renklisi THINK House, kültür sanat hayatımızda bir ilke daha imza atmaya hazırlanıyor!

Sadece pandemi sürecinde 80'ne yakın online workshop/atölye programında, 2 binin üzerinde katılımcıyı ağırlayan THINK House, bu defa nefes kesen bir performansı, atölye çalışması ile birleştirerek online platforma taşıyor.

Bu özel etkinlik ile, başarılı oyuncu Aslı İktu'nun, izleyiciden tam not alan, Afife Jale'ye nefes verdiği muhteşem performansından kolajlar, online platforma taşınıyor. Canlı performans öncesi ve sonrasında ise, katılımcıların oyuncu Aslı İktu ile sohbet edebilecekleri, Afife Jale'nin sanat hayatımızdaki önemine dair bilgi alabilecekleri atölye çalışması yer alıyor.

Önemli Not: Etkinliğimizi zoom platformu üzerinden gerçekleştireceğiz. Ancak programı fiziki alanımızda takip etmek isteyen sınırlı sayıda katılımcımızı (max 10 kişi/mekan kapasitesinin %10'u) sosyal mesafe ve hijyen kurallarına tam uygun olarak THINK House'da misafir edebileceğiz. Katılımcılarımız, bilet seçimlerini bu doğrultuda yapabilirler.

Program Detayı

Gazete Duvar- Aslı İktu tarafından yeniden sahnede nefes alan Afife!/Canan Aydın
TIMETURK- Aslı İktu'nun oynadığı 'Afife' izleyicilerden tam not almaya devam ediyor./Serkan Güzel
Hürriyet- Başarılı oyuncu Aslı İktu’nun oynadığı Afife, Afife Jale’nin hastane odasındaki yalnızlığını, hatıralarını, sahneye taşıyor

Cem Kenar’ın yazdığı, tek kişilik benzersiz performansı ile başarılı oyuncu Aslı İktu’nun oynadığı Afife'den kolajlar, online platformda sanatseverler ile buluşuyor. Afife, Türk sanat tarihine adını altın harflerle yazmış büyük isim Afife Jale’nin hastane odasındaki yalnızlığını, sıkışmış hayallerini, direnişlerini, hatıralarını ve dayanılmaz ağrılarıyla ayakta kalmaya çalışan, can yakan aşk hikâyesini konu ediniyor.

Canlı performans öncesi ve sonrasında ise, katılımcıların oyuncu Aslı İktu ile tiyatro, performans sanatı ve 'Afife' üzerine sohbet edebilecekleri, THINK House kurucusu yazar Fırat Devecioğlu moderatörlüğünde, Afife Jale'nin tiyatro hayatımızdaki öneminin konuşulacağı atölye çalışması yer alıyor.

Tüm sanatseverleri, 24 Eylül akşamı gerçekleşecek bu özel buluşmaya davet ediyoruz. 

“Beni acıyarak değil, düşünerek, severek, kucaklayarak hatırlayın. Tiyatro varsa, ben varım!” AFİFE JALE

Aslı İktu

1973 İstanbul doğumlu sanatçı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale (1990) ve aynı üniversitenin Tiyatro Ana Sanat Dalı Bölümü'nden (1995) mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Caz ve Modern Dans WorkShop programını tamamladı. (1990)

İktu'nun oyuncu olarak yer aldığı bazı çalışmalar: İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda sahnelenen 'Yeşil Papağan Limited' (1995), 'Pof ile Paf' (2003-2004), 'Ölümsüzler' (2006-2007), Son Tango (2013-2014) Dostlar Tiyatrosu Grubu’nda sahnelenen ‘Zirvedeki Kadınlar’, İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda (1997-2000) 'İbişin Rüyası’, 'Hürrem Sultan', 'Alaaddin’in Sihirli Lambası’, 'Gülme Komşuna’, 'Krala Oyun’, 'Sokak Çocukları', Haldun Dormen Tiyatrosu (Workshop 2001) Cemal Reşit Rey Konser Salonu “Deli Dolu” Opereti - Yönetmen Asistanlığı 'Üvey Baba',‘Utanmaz Adam’,'Doktorlar' adlı diziler, ve 'Yaz Aşkım' TV filmi.

Aslı İktu, Doğuş Üniversitesi ve Koleji, İstek Vakfı Okulları, Doğa Koleji, Bilfen Koleji, Kuğu Sanat Merkezi ve pek çok seçkin kurumda Tiyatro, Drama, Bale ve Modern Dans Eğitmenliği yapmıştır. Halen bir çok tiyatro öğrenci adaylarını Türkiye’deki çeşitli konservatuvarlara hazırlamaktadır.

*

Detaylı Bilgi ve Görsel İçin:

THINK House Pazarlama İletişimi

hello@thinkhouseistanbul.com

533 582 99 97

www.thinkhouseistanbul.com

Acıbadem Mahallesi Acıbadem Caddesi No:224-H İstanbul

THINKBIG

THINKART

24 September 2020 Thursday 20:00

24 September 2020 Thursday 21:45


Online Event - Zoom

Event Promoter

Biletino Logo
THINK House Questions For Organizer?

Neden şehrin en renklisi? 1- THINK House Sahne: THINK House, 'SAHNE' bölümü ile sahne performansına yeni bir soluk getiriyor. THINK House Ekibi olarak, 'Kafka'nın Maymunu' adlı ilk oyunumuz ile kapalı gişe heyecanı yaşıyoruz. Ayrıca THINK Sahne'de Betül Arım'ı, performans sanatından ilham alan 'AMA' adlı oyunu izleyebilirsiniz. 2- THINKBIG Serisi Workshop (Atölye): Ana müfredatımızda yer alan düşünce atölyelerine 'THINKBIG Serisi' diyoruz. Bu çalışmaları, klasik atölye/workshop anlayışından çıkartarak, birer sosyo-gösteriye dönüştürüyoruz. Tümü Türkiye'de ilk kez yapılıyor. 3- THINK ACADEMY (Kurumsal Eğitimler): Yaratıcılık, yeni nesil liderlik, üretkenlik ve insan doğası konularında, sıra dışı programlarımız ile kurumsal eğitim dünyasında fark yaratıyoruz. 4- THINK Coworking: THINK House'un ilham veren ofisi, etkinlik zamanı dışında ortak çalışma alanına dönüşüyor. 5- Mekan Kiralama (THINK Sizin!): THINK House, eğitim, toplantı organizasyonları ya da yaratıcı workshopları için mekan arayan bireysel ya da kurumsal müşterilerine, mekan kiralamada en iyi alternatifi sunuyor. THINKBIG Detaylı Bilgi ve Görsel İçin: THINK House Pazarlama İletişimi TEL: 533 5829997  hello@thinkhouseistanbul.com

Comments