10 October 2020 - Saturday

Tekstil ve Kumaş

Online
Tekstil ve Kumaş

Event Details

Eğitim Hakkında:

Bu online eğitim; tekstil liflerini, iplikleri ve kumaşları tanımak isteyenlere yöneliktir. Eğitimde ilk olarak hazır giyimde ve ev tekstilinde sıkça kullanılan liflerin özelliklerinden bahsedilecektir. Bu özelliklerin kumaşlara fonksiyonel ve estetik olarak nasıl yansıdığı yorumlanacaktır. Sonrasında iplikler ve kumaşlar bir bütün olarak değerlendirilecektir. Dokuma ve örme kumaş üretim teknikleri incelenecek ve son kumaş trendlerinden bahsedilecektir. Boyama, baskı ve terbiye teknikleri anlatılacaktır. Kumaş satın alma kaynakları ve önemli kumaş fuarlarından bahsedilerek kumaş satın alma ipuçları verilecektir.

Eğitim sonunda katılımcılar, tekstil ve modanın kalbindeki malzeme olan kumaşları baştan sona tüm üretim aşamalarıyla daha iyi tanıyacaklardır ve daha doğru kumaş seçimleri yapıp ürünler üzerinde kumaşları amaçlarına ve ihtiyaçlarına yönelik yorumlayabileceklerdir. Daha stratejik kumaş satın alma yapabileceklerdir.   

Modaya ve tekstile ilgi duyan tüm katılımcılara açıktır. Herhangi bir ön bilgiye sahip olmaya gerek yoktur. Online katılım belgesi verilecektir. Eğitimin ilk gününden bir gün önce, e-posta ile katılım için gerekli bilgiler gönderilecektir.  

Süre: 12 saat (3 saat x 4 gün)

Günler: 10 Ekim, 17 Ekim, 24 Ekim, 31 Ekim  

Saat: 11.00 – 14.00

www.rensourcing.com

 

Eğitmen Sibel Ege Hakkında:

2003 yılında İTÜ Tekstil Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Gap ve VSP gibi yerel ve uluslararası firmalarda; merchandising, satınalma, sourcing operasyonlarını yürütüp yöneticilik yapmıştır. Kumaş, tekstil konfeksiyon, deri konfeksiyon ve aksesuar koleksiyonları üzerinde çalışmalarını sürdürmüştür. 2008 - 2009 yıllarında Koç Üniversitesi'nde aldığı MBA Turquality Yönetici Geliştirme eğitiminden sonra, 2010’da kendi girişimi Ren Sourcing'i kurmuştur. Avrupalı ve Uzakdoğulu kumaş firmalarıyla iş birliği yaparak Türkiye'deki ünlü markalara ve tasarımcılara servis vermektedir. Avrupalı markaların ihtiyaçlarına yönelik olarak Türkiye'den giyim ve aksesuar tedarik desteği sağlamaktadır. 2017’de UAL London College of Fashion'da Fashion Buying & Merchandising eğitimi almıştır. Tekstil ve moda dünyasına ilgi duyan kişilerle tecrübelerini ve bilgilerini paylaşmak, her zaman hedefleri arasında olmuştur. 2015’te Faruk Saraç Meslek Yüksek Okulu'nda kumaş ve tekstil konularında ders vermeye başlamıştır. 2016’da Vakko Esmod’la birlikte organize etmeye başladığı kumaş ve tekstil içerikli diploma, sertifika ve kurumsal eğitim programlarına, Türkçe ve İngilizce dillerinde devam etmektedir. 2017’de Fransız moda ve lüks okulu olan IFA Paris'te, MBA Fashion Business programında "Sourcing and Supply Chain Issues" ve "Materials, Production and Quality" derslerini vermiştir. Ren Sourcing çatısı altında bağımsız workshoplar ve eğitimler düzenlemektedir. Talepler doğrultusunda kişiye özel moda ve tekstil eğitimi içerikleri sunmaktadır. Markalaşma, pazar araştırma ve fuar, kumaş, koleksiyon planlama ve üretim konularında danışmanlık servisi vermektedir.

Performers

Sibel Ege

10 October 2020 Saturday 11:00

10 October 2020 Saturday 12:00


Online Event - Zoom

Event Promoter

Biletino Logo
Ren Sourcing

Ren Sourcing 2010 yılında İstanbul'da Sibel Ege tarafından kurulmuştur ve faaliyetine Karaköy'de devam etmektedir. Moda ve tekstili içeren çok çeşitli konularda eğitimler ve workshoplar organize etmektedir. Talepler doğrultusunda kişiye özel ve firmalara özel eğitimler tasarlamaktadır. Markalaşma, pazar ve fuar araştırması, kumaşlar, koleksiyon planlama ve üretim konularında danışmanlık desteği sunmaktadır. www.rensourcing.com www.linkedin.com/company/ren-sourcing www.instagram.com/rensourcing