02 September 2020 - Wednesday

ONLİNE Faruk Duman Öykü Atölyesi (4 Hafta)

Online
ONLİNE Faruk Duman Öykü Atölyesi (4 Hafta)

Event Details

Faruk Duman Öykü Atölyesi, pratiğe dayalı bir çalışma atölyesidir.

Katılımcıların düzenli bir biçimde öykü yazmalarını, yazdıkları öykülerin eksiklerini görmelerini sağlamaya yönelik bir çalışmadır.

Faruk Duman Öykü Atölyesi'nde, yazılan öykülerden yola çıkılarak bir yandan o öykülerin sorunları bir tartışma ortamı içinde belirleniyor, o sorunların giderilmesine yönelik öneriler getiriliyor, bir yandan da, tartışılan öykünün gerektirdiği teorik konular tartışılıyor.

Amaç, katılımcı yazar arkadaşların öyküye daha çok zaman ayırmasını, dil, üslup, kurgu gibi konuların geliştirilmesi için yön göstererek daha çok çaba göstermesini sağlamak. Yazma serüvenine katkı sağlayacak kitap ve yazarlar hakkında bilgi sahibi olmak 

Atloye’nin, konu başlıklarından oluşan bir programı bu sebeple bir süresi de yok. Faruk Duman atölyesi ayda bir, tüm yıl boyunca yapılır. Katılımcılardan devamlılık beklenir. Yeni katılıcılar, atölyeye istedikleri ay kendilerine ait bir öykü ile dahil olabilirler.

02 September 2020 Wednesday 19:00

23 September 2020 Wednesday 21:00


Online Event - Zoom

Event Promoter

Edisyon Evi
Edisyon Evi Questions For Organizer?

Edisyon Evi, Edisyon Kitap bünyesinde kurulan bir atölye programıdır. Yayıncılık ve edebiyat alanındaki deneyimlerini, her yaştan katılımcıyla paylaşmayı amaçlayan uzman bir ekip tarafından kurulan Edisyon Evi, başta edebiyat olmak üzere birçok alanda çalışmalar yapan bağımsız bir kurumdur. Edisyon Evi yazarlıktan senaryoya edebiyattan editörlüğe kadar farklı disiplinlerdeki atölyelerle hizmet verir. Her yaştan katılımcıya açık olan Edisyon Evi bir eğitim kurumundan ziyade insanları edebiyat etrafında bir araya getiren bir ortak alandır.

Comments