14 August 2020 - Friday

I Yoga (Göz Yogası)

Online
I Yoga (Göz Yogası)

Event Details

Pek çoğumuz günümüzün büyük bir kısmını telefonlarımıza, tabletlerimize, bilgisayarlarımıza ya da televizyona bakarak geçiriyoruz. 24 saat içinde bir dijital ekrana bakarak geçen oratalama süremizin ne kadar olduğunu merak ettiniz mi? Günde kaç saatinizi bir dijital ekranda video izleyerek, bitmeyen yazıları okuyarak, online oyun oynayarak, arkadaşlarınızla ve ailenizle görüşerek geçiriyorsunuz? Cevap pek çoğumuz için genellikle 12 saatten fazla- yani yarım gün!

Bu süre boyunca gözlerimiz ekrana odaklandıklarında çok sıkı çalışırlar öyle ki düzgün işleyebilecekleri noktanın da ötesine geçerler. Bu yüzden gözlerimiz yorulur, kasılır, kurur, kaşınır, kızarır ya da sulanır. Zamanla gözlerimizde görme kusurları da oluşabilir. Bazen gözlerimizdeki kasılma kendini baş ağrısı olarak da belli edebilir. Gözlerimiz bir noktaya uzun süre odaklandığında mesela televizyon izlerken, bilgisayarda çalışırken ya da bir şeyler okurken göz kırpma sıklığımızın normal zamana göre beşte birine düştüğünü biliyor musunuz?

Gözlerinize bir iyilik yapıp göz kasları için rahatlatıcı, esnetici ve güçlendirici bu egzersiz dizisiyle onları biraz dinlendirin. Dijital ekranda geçirdiğiniz uzun saatlerden sonra gözlerinizi kolayca rahatlatmak için gerekli teknikleri öğrenin. Daha da ileri götürmek isterseniz günde on dakikalık düzenli pratikle gözlüklerinize nasıl daha az bağımlı olacağınızı keşfedin.

Ben - Esra Tulaz - yıllardır günlük Hatha yoga pratiğimi sürdürmekte olan bir yoga eğitmeniyim. Geleneksel Hatha yoga eğitimi almış olduğumdan gözler için yoga, her yoga seansımın doğal bir parçasıdır. Öğrencilerimden göz yogası ile ilgili aldığım geri dönüşler, bu göz egzersizlerinin gözleri rahatlatıp daha sağlıklı kıldığı, gözlerde alışkanlık haline gelmiş sürekli kasılma durumundan kurtulmaya yardımcı olduğu ve düzenli partik edenlerde mercek derecesini azalttığı yönündedir. Karantina dönemi sırasında online seanslara geçtiğimizde "I Yoga" atölyesi Londra'da büyük ilgi toplamıştı. Şimdi de Türkçe olarak yapacağımız bu yarım saatlik seansta, yorgun gözlerimizi nasıl rahatlatacağımızı, kendiliğinden göz kırpmayı nasıl serbest kılacağımızı ve göz kaslarımızı nasıl esnetip güçlendireceğimizi öğreneceğiz.

Bu inanılmaz online deneyime yalnızca yarım saatinizi ayırın ve dünyaya açılan değerli pencereniz olan gözlerinize büyük bir iyilik yapın!

Not: Seans sonunda katılımcılara günlük göz yogası pratiklerinde yardımcı olması için egzersizleri ve sıralamasını içeren bir broşür e-posta olarak yollanacaktır.

Not: Glokom, trahoma, katarakt, retina ayrılması/dekolmanı, retina arteri ya da ven trombozu, iritis (iris iltihabı), keratit (kornea iltihabı), konjunktivit ve buna benzer önemli göz hastalığınız varsa göz doktorunuza danıştıktan sonra bu tür yoga pratiklerini uygulamanız tavsiye edilir.

14 August 2020 Friday 18:00

14 August 2020 Friday 18:30


Online Event - Zoom

Event Promoter

Biletino Logo
Yoga And Yoga Questions For Organizer?

I YOGA (GÖZ YOGASI) Yorgun gözlerinizi dinlendirmek ve göz kaslarınızı esnetmek için bu inanılmaz yoga pratiğini keşfedin! Pek çoğumuz günümüzün büyük bir kısmını telefonlarımıza, tabletlerimize, bilgisayarlarımıza ya da televizyona bakarak geçiriyoruz. 24 saat içinde bir dijital ekrana bakarak geçen oratalama süremizin ne kadar olduğunu merak ettiniz mi? Günde kaç saatinizi bir dijital ekranda video izleyerek, bitmeyen yazıları okuyarak, online oyun oynayarak, arkadaşlarınızla ve ailenizle görüşerek geçiriyorsunuz? Cevap pek çoğumuz için genellikle 12 saatten fazla- yani yarım gün! Bu süre boyunca gözlerimiz ekrana odaklandıklarında çok sıkı çalışırlar öyle ki düzgün işleyebilecekleri noktanın da ötesine geçerler. Bu yüzden gözlerimiz yorulur, kasılır, kurur, kaşınır, kızarır ya da sulanır. Zamanla gözlerimizde görme kusurları da oluşabilir. Bazen gözlerimizdeki kasılma kendini baş ağrısı olarak da belli edebilir. Gözlerimiz bir noktaya uzun süre odaklandığında mesela televizyon izlerken, bilgisayarda çalışırken ya da bir şeyler okurken göz kırpma sıklığımızın normal zamana göre beşte birine düştüğünü biliyor musunuz? Gözlerinize bir iyilik yapıp göz kasları için rahatlatıcı, esnetici ve güçlendirici bu egzersiz dizisiyle onları biraz dinlendirin. Dijital ekranda geçirdiğiniz uzun saatlerden sonra gözlerinizi kolayca rahatlatmak için gerekli teknikleri öğrenin. Daha da ileri götürmek isterseniz günde on dakikalık düzenli pratikle gözlüklerinize nasıl daha az bağımlı olacağınızı keşfedin. Ben - Esra Tulaz - yıllardır günlük Hatha yoga pratiğimi sürdürmekte olan bir yoga eğitmeniyim. Geleneksel Hatha yoga eğitimi almış olduğumdan gözler için yoga, her yoga seansımın doğal bir parçasıdır. Öğrencilerimden göz yogası ile ilgili aldığım geri dönüşler, bu göz egzersizlerinin gözleri rahatlatıp daha sağlıklı yaptığı, gözlerde alışkanlık haline gelmiş sürekli kasılma durumundan kurtulmaya yardımcı olduğu ve düzenli partik edenlerde mercek derecesini azalttığı yönündedir. Karantina dönemi sırasında online seanslara geçtiğimizde "I Yoga" atölyesi Londra'da büyük ilgi toplamıştı. Şimdi de Türkçe olarak yapacağımız bu yarım saatlik seansta, yorgun gözlerimizi nasıl rahatlatacağımızı, kendiliğinden göz kırpmayı nasıl serbest kılacağımızı ve göz kaslarımızı nasıl esnetip güçlendireceğimizi öğreneceğiz. Bu inanılmaz online deneyime yalnızca yarım saatinizi ayırın ve dünyaya açılan değerli pencereniz olan gözlerinize büyük bir iyilik yapın! Not: Seans sonunda katılımcılara günlük göz yogası pratiklerinde yardımcı olması için egzersizleri ve sıralamasını içeren bir broşür e-posta olarak yollanacaktır. Not: Glokom, trahoma, katarakt, retina ayrılması/dekolmanı, retina arteri ya da ven trombozu, iritis (iris iltihabı), keratit (kornea iltihabı), konjunktivit ve buna benzer önemli göz hastalığınız varsa göz doktorunuza danıştıktan sonra bu tür yoga pratiklerini uygulamanız tavsiye edilir.

Comments