15 March 2014 - Saturday

Hareketli Tipografi Atölyesi

İstanbul
Hareketli Tipografi Atölyesi

Event Details

ATÖLYE'nin düzenlediği pop-up workshop serisi devam ediyor!

Aşık olduğunda aşk mektupları yazdın. Üzgün olduğunda sayfalarca şiir, deneme... Anneler gününde anneni, senin yazdığın kartlar ağlattı. Otoritelere tepkini, şehrin duvarlarına yazarak yine sen gösterdin. 
Peki cümlelerin, senden güç alıp ayaklanmasını istemez miydin? Öyleyse, Hareketli Tipografi Atölyesi'ne hoş geldin! 

Atölyede yazı formları; zaman ve hareket kavramları ile ilişkilendirilir. Katılımcıların tercih ettiği gündelik objeler, temel tipografik prensipler üzerinden yorumlanır. Video animasyon tekniği ile yeniden anlam kazanır.

Workshop Ekipmanları:

Katılım için ekipman olarak fotoğraf makinesi (fotoğraf çeken cep telefonu da olabilir) getirmeniz gerekiyor. Hedefimiz günlük objelerden metinsel içerikler oluşturmak ve onlara hareket vermek. Bu nedenle kahve çekirdekleri, çivi, pamuk gibi herhangi bir metaryal sizin çalışmanızda yer alabilir. Önemli olan metinsel içeriğinize anlam kazandıraca ve sizin yaratıcılığınızı yansıtacak nesneler olması. Yaratıcılığınızı güçlendirecek farklı nesneleri getirmeyi unutmayın!

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

 

15 March 2014 Saturday 12:00

15 March 2014 Saturday 17:00


Büyük Ayı, Sarı Zeybek Sokak, Emekyemez Mh., İstanbul, Beyoğlu, İstanbul


View Map

Event Promoter

Biletino Logo
ATÖLYE Questions For Organizer?

ATÖLYE is an interaction and creativity platform located in bomontiada, the Historical Bomonti Beer Factory. As the ATÖLYE team, the transdisciplinary design and innovation studio behind the ATÖLYE project, we've been relentlessly working on curating a community of designers, technologists, social scientists and innovative startups to collaborate on interdisciplinary projects that can create long term value. This community is at the heart of what ATÖLYE stands for. Both individual and corporate members go through a rigorous application process. Every discipline has a quota to balance the representation of different perspectives as well as to maintain a unique chemistry.