,
10 May 2020 - Sunday

Online Psikoloji Atölyesi: Kendi Başınalık

Online
Online Psikoloji Atölyesi: Kendi Başınalık

Event Details

Yalnızlık ve kendi başınalık, aynı şeyler mi? Winnicott, “kendi başına olma kapasitesi” derken neden söz ediyordu? İnsan kendi kendine yetebilir mi? Kendi başınalığın sanatsal üretime nasıl bir katkısı var?

Kendi başınalık konusu son zamanlarda hiç olmadığı kadar gündemimizde. Çünkü vaktimizin çoğunu evde geçiriyoruz. Oysa kendi başınalığımızın tarihi çok daha eskidir.

Uzman Psikolog Merve Tarhan ile psikoloji atölyesinde bu kez de “kendi başınalık” üzerine konuşacağız.

Yürütücü:

Merve Tarhan, klinik psikolog/psikoterapist. Lisans ve yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Ardından, University of Hawaii’de tam burslu olarak doktoraya kabul edilmiş, doktora süresince yine University of Hawaii’de araştırma görevlisi olarak çalışmış, lisans düzeyinde ders anlatmıştır. İstanbul, Ankara ve İzmir’de psikoloji atölyelerini sürdürmekte olup, bireysel yetişkin alanında danışanlarını görmeye devam etmektedir. Hikayeler yazmakta ve yaklaşık yedi yıldır arjantin tango ile ilgilenmektedir.

10 May 2020 Sunday 12:00

10 May 2020 Sunday 14:30


Online Event - Zoom

Event Promoter

Üretimhane
Üretimhane Questions For Organizer?

Üretimhane; sanat, kültür, yaratıcılık, teknoloji ve mesleki gelişim ağırlıklı öğrenme programları tasarlayan, yaratıcı alanlarda üretilen fikir ve projeleri destekleyen bağımsız bir alandır. Geleneksel disiplin sınırlarını aşan, çoksesli, katılımcı bir platform olan Üretimhane; çeşitli atölyelere, eğitimlere, güncel ve kuramsal tartışmalara, söyleşilere, sergilere yer veriyor; bağımsız yaratıcılara çalışma ortamı sunuyor.

Comments