,
25 April 2020 - Saturday

Yaratma ve Kendini Yaşama Cesareti (ONLINE)

Online
Yaratma ve Kendini Yaşama Cesareti (ONLINE)

Event Details

Yaratma ve Kendini Yaşama Cesareti (ONLINE)

Rehber Düşünürler: Lacan, Marcus Aurelius, Dostoyevski, Mark Twain, Schopenhauer, Engin Geçtan

(25 Nisan Cumartesi 14.00- 18.00)

THINK House, sizleri heyecan uyandırıcı yeni düşüncelere davet ediyor. Felsefe ve psikoloji dünyasından ilham veren güçlü düşüncelerle, yaratıcılığın ve kendini yaşayabilmenin kökenlerine keşfe çıkıyoruz.

'Yaratma ve Kendini Yaşama Cesareti' konusunda, hafızalardan silinmeyecek bir yolculuğa var mısınız?

Program Detayı

Hayatı anlamlı kılmaya yönelik cevaplar içeren workshop programımızda, insanın ‘yaşadım’ diyebilmesinin önüne geçen düşünceleri mercek altına alıyoruz. 

1.Bölüm: Uzaklaşabilmek

Kendini yaşama, var olma cesaretine nasıl sahip olabiliriz?

Verimli ve üretken olabilmenin detayları nelerdir?

Başkalarının problemli düşüncelerinden nasıl kurtulabiliriz?

Yorucu, talepkar insanlardan nasıl uzaklaşabiliriz?

2.Bölüm: Tutkularımıza Yakınlaşabilmek

Tutkularımız ne zaman harekete geçer?

Yaratıcı yönümüzü nasıl keşfedebiliriz?

Başarma gücü ve cesaret nerede saklanır?

Hayatın, birey için anlamının keşfedilmesine yönelik nitelikli bir yolculuğa çıkıyoruz.

Tutku, yaratıcılık ve başarma gücü kavramlarını, önemli düşünürlerin ufuk açıcı fikirleriyle keşfermeye var mısınız? Tarihin evrensel nitelikteki düşünce birikimi sizi bekliyor.

Kimler Katılmalı

Var olma, kendini yaşama ve yaratıcılık konularında düşünce dünyasını zenginleştirmek isteyen bireyler

Hayat yolculuğunda, yeni, derin ve ilham veren fikirlerle dönüşüm yaratmak isteyenler.

Çok yönlü bakış açısının önemini bilen şirket yöneticileri

İçerik üreticileri, eğitmenler, bireysel danışmanlık hizmeti sunan uzmanlar

Felsefe dünyasından beslenmek isteyen psikologlar

Psikoloji dünyasından beslenmek isteyen konuşmacılar, kurumsal danışmanlık hizmeti sunan profesyoneller

Katılım Detayı

Atölye çalışmamız zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecektir. Bilet almanızın ardından size özel erişim linkine ait bilgiler, e-mail adresinize ya da cep telefonunuza gönderilecektir.

Not: Sorularınız için hello@thinkhouseistanbul.com adresine e-posta gönderebilir, 0533 582 99 97 numaralı WhatsApp hattımıza ulaşabilir ya da sosyal medya hesaplarımız üzerinden bize yazabilirsiniz.

Fırat Devecioğlu

2018’de Mona Kitap etiketiyle yayınlanan kitabı, kısa sürede yayınevinin çok satanlar listesine girdi. Kitabında 29 farklı filozofun görüşlerine yer verdi. Kitap sonrası gerçekleştirdiği ‘düşünce söyleşileri’ büyük ilgi gördü. Sosyal medyada sıkça paylaşılan Devecioğlu’nun yazıları Oggito, OT Dergi, İndigo Dergisi, Cafrande, İnsan Okur, EK DERGİ, Dünyalilar, Dada Kitap adlı dergi ve internet sistelerinde yayınlandı.

Devecioğlu profesyonel kariyerinde, Ernst&Young, Yıldız Holding ve Koç Holding bünyesinde yöneticilik yaptı. Kurum içi koçluk, eğitmenlik, yönetim atölyesi liderliği gibi ek yönetsel görevler aldı. Koç Holding’in gıda yatırımlarını yöneten şirketinde yönettiği başarılı projeler sonrası İnovasyon Ödülü kazandı.

Devecioğlu şu sıralar, ülkemizin kült bir film yönetmeni tarafından çekilecek yeni sinema filminin senaryosunu yazmaktadır. Polisiye ve postmodern kurmacayı harmanladığı yeni kurgu romanı yakında okurları ile buluşacaktır.

Koç Üniversitesi, LSI (Leading with Strategic Impact) programını tamamlamış, Londra’da (London Stafford House) yönetim bilimleri eğitimi almıştır. ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) Aimco® Koçluk Programını tamamlamıştır. İstanbul'un önemli kültür sanat mekanı THINK House'un kurucusudur.

www.firatdevecioglu.com

25 April 2020 Saturday 14:00

25 April 2020 Saturday 18:00


Online Event - Zoom

Event Promoter

Biletino Logo
THINK House Questions For Organizer?

Neden şehrin en renklisi? 1- THINK House Sahne: THINK House, 'SAHNE' bölümü ile sahne performansına yeni bir soluk getiriyor. THINK House Ekibi olarak, 'Kafka'nın Maymunu' adlı ilk oyunumuz ile kapalı gişe heyecanı yaşıyoruz. Ayrıca THINK Sahne'de Betül Arım'ı, performans sanatından ilham alan 'AMA' adlı oyunu izleyebilirsiniz. 2- THINKBIG Serisi Workshop (Atölye): Ana müfredatımızda yer alan düşünce atölyelerine 'THINKBIG Serisi' diyoruz. Bu çalışmaları, klasik atölye/workshop anlayışından çıkartarak, birer sosyo-gösteriye dönüştürüyoruz. Tümü Türkiye'de ilk kez yapılıyor. 3- THINK ACADEMY (Kurumsal Eğitimler): Yaratıcılık, yeni nesil liderlik, üretkenlik ve insan doğası konularında, sıra dışı programlarımız ile kurumsal eğitim dünyasında fark yaratıyoruz. 4- THINK Coworking: THINK House'un ilham veren ofisi, etkinlik zamanı dışında ortak çalışma alanına dönüşüyor. 5- Mekan Kiralama (THINK Sizin!): THINK House, eğitim, toplantı organizasyonları ya da yaratıcı workshopları için mekan arayan bireysel ya da kurumsal müşterilerine, mekan kiralamada en iyi alternatifi sunuyor. THINKBIG Detaylı Bilgi ve Görsel İçin: THINK House Pazarlama İletişimi TEL: 533 5829997  hello@thinkhouseistanbul.com

Comments