15 March 2014 - Saturday

KITSCHCRAFT ● nublu istanbul ● 15/03

İstanbul, Beyoğlu
KITSCHCRAFT ● nublu istanbul ● 15/03

Event Details

kapı açılış/doors open 22:00

////////////////////////////////////////////////

İstanbul işi synth pop!

Özüm Özgülgen (aka Joel Knox) ve Gökhan Kantar tarafından kurulan Kitschcraft; underground ve mainstream akımlarını benimseyerek ortaya koyduğu synth pop sounduyla bugüne kadar internet üzerinden 5 mini albüm yayınladı.

Jingle House'un mimarı, prodüktör Hakan Özer'in dikkatini çeken grup, kendisiyle çalışma fırsatı elde etti.

İstanbul gece hayatına yön veren birçok farklı mekanda sahne alan grup, Efes Pilsen One Love Festival, Fashion TV's 360Istanbul Christmas Party, 10. Uluslararası İstanbul Bienali kapsamında gerçekleşen Triangle Project ve Smirnoff Nightlife Exchange gibi farklı etkinliklerde performans sergileyerek kendi hayran kitlesini oluşturdu.

2008 yılında Electrip Records tarafından Rolling Stone Türkiye dergisi için hazırlanan Electro-trip Vol. 1 albümündeki In The Bar of Tokyo Hotel şarkısıyla beğeni kazandı.

Yerli ve yabancı birçok iddialı isimle aynı sahneyi paylaşan Kitschcraft, Depeche Mode'un Tour Of The Universe dünya turnesinin İstanbul ayağının warm-up grubu olarak seçildi.

2011’de Ece Aksel'in gruba katılmasının ardından Kitschcraft, Nisan 2012 tarihinde yeni albümleri “100”ü tamamladı. Grup üyelerinin arkadaşlarından, takdir ettikleri yeteneklerden ve hayranlarından bir araya topladığı 100 farklı kapakla internet üzerinden yayınlanan proje/albüm "100kapak.com" yerli ve yabancı basının dikkatini çekti.

2012 yılı sonunda yeniden stüdyoya giren grup, yeni albümlerini tamamladı. Mixleri Jamiroquai, Underworld, Pet Shop Boys gibi isimlerle çalışmış Mike Nielsen tarafından Babajim İstanbul Studios'da gerçekleştirilen "House of K", MMY Records etiketiyle Ağustos 2013'de yayımlandı.

Kitschcraft; cüretkardır, ışıltılıdır ve sizin gizli günlüğünüzdür!

Kitschcraft'ın müziğinde 80'lerin melodik etkilerini hissederken, şarkı sözlerinde Manic Street Preachers’ın ilk dönemlerinden aldıkları ilhamı, sanat, edebiyat ve modanın izlerini bulabilirsiniz.

Özüm Özgülgen (aka Joel Knox): Vokal, müzik, söz Gökhan Kantar: Müzik, synthesizer
Ece Aksel: Synthesizer, geri vokal

www.kitschcraft.com

////////////////////////////////////////////////

Biletler :
Ön Satış’ta biletino avantajları ile – 15 TL
Konser günü Nublu Istanbul gişesinde - 20 TL

15 March 2014 Saturday 22:00

16 March 2014 Sunday 03:00


Nublu İstanbul, Bankalar Cad. Voyvoda Sk. No:2/1, İstanbul, Beyoğlu, İstanbul


View Map

Event Promoter