28 February 2020 - Friday

Türkland

İstanbul
Türkland

Event Details

„Ben nereliyim? Benim nereye ait olduğuma kim karar veriyor? Üstüme yapışan bunca etiketin arasında en doğru tanımı nasıl bulacağım?“
 
Dilşad Budak Sarıoğlu'nun otobiyografik romanından uyarlanan Türkland, çok kültürlü kimlik karmaşasının ortasında kendini bulma çabası veren bir kadının hikayesi.
 
Almanya’da büyüyen Dilşad ailesiyle kaçarak terk ettiği Türkiye‘ye yıllar sonra aşkı için geri döner. Almanya’da göçmen ve Türkiye’de geriye göç eden olarak yaşadıklarıyla baş etme sürecini; her iki kültürün de içinde barındırdığı klişeleri ve kendine has tuhaflıklarını düğün gününde irdelemeye başlar.
 
Multimedya okuma performansı “Türkland” düşündürücü ve mizahi bir üslupla göç, kimlik, Türk-Alman tarihi ve ilişkileri gibi kavramları ele alıp; bunların ışığında aidiyet arayışının insana özgü ve evrensel olduğunu anlatıyor. Sahnede Dilşad Budak-Sarıoğlu’na, Ilgıt Uçum'un eşlik ettiği 70 dakikalık performansın yönetmenliğini İrem Aydın üstleniyor.
 
Bir kültür-sanat platformu olan MAVİBLAU prodüksiyonu Türkland, Türkçe dilinde ve Almanca üst yazıyla sahneleniyor.
Performans bugüne kadar Almanya’nın 15 şehrinde 20 defa izleyiciyle buluşmuş olup, halen İstanbul’da sahnelenmeye devam etmektedir.
 
Daha fazla bilgi için:
 
Rezervasyon: 0(212) 292 79 10
 
Yazan ve Çeviren: Dilşad Budak-Sarıoğlu
Yöneten: İrem Aydın
Performans: Ilgıt Uçum, Dilşad Budak-Sarıoğlu
İletişim Yönetimi: Marie Hartlieb
Proje Koordinatörü: Derya Reinalda, Neslihan Yakut
Proje Finansmanı: Judith Blumberg
Afiş Tasarımı: Sabrina Raap
Sosya Medya Yönetimi: İlke Şahin
Video: Onur Işık Cantürk
Performans Videosu & Montaj & Teaser: Onur Sekmen
Teknik Asistan & Fotoğraflar: Navid Linnemann
Işık Tasarımı: Mehmet Tekatlı, Mahmut Eker
Proje Asistanı: Zeynep Ünal
 
Çok teşekkürler:
Mekan desteği için Entropi Sahne ve Apartman Sahne’ye
Desteklerini esirgemeyen: Yasemin Bodur, Marlene Resch, Tuğba Yalçınkaya, Jonas Wronna, Carina Plinke, Laurenz Schreiner, Aylin Michel, Yurdaer Okur’a.

28 February 2020 Friday 20:00

28 February 2020 Friday 21:00


The Circle, Tomtom Mahallesi, Tercüman Çk. No:16/1, 34433 Beyoğlu/İstanbul, Beyoğlu, İstanbul


View Map

Event Promoter

The Circle
The Circle Questions For Organizer?

The Circle mimari odaklı bir kültür sanat ve araştırma platformudur. Multi-disipliner bir alan olan The Circle bir sergi mekanı, bir ortak çalışma alanı, bir yaratıcı atölye, bir akademik platform ve tiyatrodan dans ve konserlere kadar uzanan etkinlikler için bir sahne olarak tasarlandı. Mimariyi sosyolojiden felsefe ve tarihe kadar diğer akademik alanlarla ve çağdaş sanatın çeşitli dallarıyla buluşturmayı hedefleyen bu multi-disipliner platform Avcı Architects öncülüğünde Selçuk Avcı, Sanja Jurca Avcı, Markus Lehto, Eda Çarmıklı, Yüksel Demir, Kemal Seyhan, Nurgül Türker, Dilara Tekin Gezginti ve Yunus Tonkuş tarafından kuruldu.