21 February 2020 - Friday

DDPY02-İNŞAAT PROJELERİ BIM SÜREÇLERİNDE ÇEVİK PROJE YÖNETİMİ

İstanbul
DDPY02-İNŞAAT PROJELERİ BIM SÜREÇLERİNDE ÇEVİK PROJE YÖNETİMİ

Event Details

En karmaşık projeler arasında yer alan inşaat projelerinde en ufak aksaklık büyük maliyet ve zaman kayıplarına neden olabilir ve bütün projenin karlılığını riske atabilir. BIM (Yapı Bilgi Modellemesi) uygulamaları tedarik ve uygulama öncesinde problemlerin çözümüne büyük katkıda bulunsa da, İnşaat Proje Yönetiminin başarısı açısından BIM süreçlerinin de en kısa zamanda, maksimum fayda ve minimum maliyetle başarılı bir şekilde sonuçlanması için uygun proje yönetim yaklaşımları ile yürütülmesine ihtiyaç vardır. Çevik proje yönetimi ve SCRUM pratiklerinden faydalanarak BIM tasarım süreçlerinin daha üretken hale getirmektedir.

BIM (Yapı Bilgi Modellemesi) yazılımları kullanma eğitimi değildir, takım olarak sürecin üretkenliğini artırmaya yöneliktir.

Eğitimin Amacı

BIM tasarım süreçlerinde çevik proje yönetimi bakış açısı ve SCRUM yaklaşımı ile

 • Disiplinler arası sıkı koordinasyon
 • Ortak hedef belirleme ve saha ihtiyaçlarına göre önceliklendirme
 • Çalışma takımların üretkenliğinin artması
 • Hızlı teslimatla en erken aşamada tedarik ve imalat süreçlerinin başlaması ve hızlı geri bildirimle projenin sonuçlarından kullanıcı ve yönetimin memnuniyetinin yükselmesi
 • Proje paydaşları tarafından projenin durumunun izlenebilirliğinin sağlanması

Eğitimin İçeriği

 • Değişime ayak uydurmak için çevik bakış açısı
 • Çevik organizasyonel yapılanma
 • Scrum yaklaşımı
 • Disiplinli ve üretken takım olma
 • Bilginin ve süreçlerin şeffaflaşması, iletişim yönetimi
 • Hatalardan ders alıp sürekli gelişen bir organizasyon haline dönüşme (retrospektif)

Eğitime Kimler Katılmalı

BİM projelerinde çalışan tüm disiplinlerden tasarımcılar.

Eğitim Süresi

14 saat (2 gün)

Kapasite

15 kişi

Eğitimin Formatı

Sunum + Uygulama

Erken Kayıt, VIP ve Grup indirimleri için www.degisimmimari.com adresine başvurunuz.

21 February 2020 Friday 09:30

22 February 2020 Saturday 17:30


Mercure İstanbul Altunizade Hotel, Altunizade Mahallesi , Oymacı Sokak, Altunizade Mahallesi, Kısıklı Cd. No:9, 34662 Üsküdar/İstanbul, Türkiye, Üsküdar, İstanbul


View Map

Event Promoter

DEĞİŞİM MİMARI
DEĞİŞİM MİMARI Questions For Organizer?

DEĞİŞİM MİMARI-İnovatif Yönetim Danışmanlığı Demet DEMİRER, Sosyolog Y.Mimar, İşletme Mentörü, Çeviklik Koçu ve Danışmanı. Temel yaşam amacı: • Mutlu Müşteri, Mutlu Çalışan ve Değer Katan İşler için çalışmak • Sürekli öğrenmek ve gelişmek İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Mimarlık Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini tamamladıktan sonra 20 yılı aşkın süre üretim, inşaat ve gayrimenkul sektörlerinde yöneticilik görevi üstlendi, yenilikçi ve dijital dönüşüm projelerine liderlik etti, sektördeki firmalara kurumsal gelişim ve proje yönetimi danışmanlığı yaptı. 2015 yılından beri, KOSGEB girişimcisi olarak kurduğu, “DEĞİŞİM MİMARI - İnovatif Yönetim Danışmanlığı” firması bünyesinde; tekno girişimlere, KOBİ’lere ve büyük ölçekli firmalara çözüm ve insan odaklı olarak yeni ve rekabetçi fikirler geliştirip hayata geçirme konusunda Koçluk/mentorluk/ danışmanlık/ eğitmenlik yapmaktadır. Hızla değişen dünyada işletmelerin sürdürülebilir başarı için çalışma alışkanlıklarını değiştirerek iki temel başlık altında: • DEĞİŞKEN DÜNYADA ÇEVİK İŞ GELİŞTİRME • DEĞİŞKEN DÜNYADA ÇEVİK PROJE YÖNETİMİ Konularına odaklanmaları ve reflekslerini geliştirmeleri konusunda sektör ve ölçek bağımsız olarak çalışmalar yürütmektedir. Bu şekilde farklı sektörlerdeki bakış açısı ve yönetim yaklaşımlarının diğer sektörleri de geliştirmesine katkı sağlamaktadır. “İNŞAAT SEKTÖRÜNDE ÇEVİK DÖNÜŞÜM” hareketinin lideridir. Uzmanlıkları: Yenilikçi ve rekabetçi İş Modeli geliştirilmesi ve hayata geçirilmesi, çevik proje yönetimi yaklaşımı. Agile Construction kurucu lideridir. www.Conse.tech kurucu mentörüdür. Kayserili, iyi derecede İngilizce biliyor ve bir çocuk annesi.