22 February 2020 - Saturday

Dijital Çağda Senaryo Yazarlığı

İstanbul
Dijital Çağda Senaryo Yazarlığı

Event Details

Görsel dili hikaye anlatıcılığı ekseninde kurgulama becerinizi geliştirmeye hazır olun!

Değişim Ustaları olarak 3 hafta sonu sürecek olan Dijital Çağda Senaryo Yazarlığı eğitimi için Workinton Maçka'da görsel ve yazınsal çalışmalarının yanında film okumaları, Şalom Gazetesi’nde köşe yazarlığı ve İstanbul Aydın Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Dijital Oyun Tasarımı Bölüm Başkanı Selin Süar Oral ile bir aradayız.

Eğitim Tarihleri: 22 Şubat - 29 Şubat - 7 Mart | 10:30 - 13:30

Görüntünün sözcüklerden daha çok önem kazandığı dijital çağda, bireyin zamana yetişebilmesi ve bir adım önde olabilmesi için görsel dili hikaye anlatıcılığı ekseninde kurgulama becerisi önkoşul haline geldi. 

Dijital çağda senaryo yazarlığı, eleştirel düşünme ve problem çözme; iletişim ve işbirliği; yaratıcılık ve risk alma; üstbiliş ve liderliği öğrenme gibi teknikleri odağına oturtarak öğrenmeyi öğrenme ve yaşam araçlarının etkili kullanımı konusunda bireyin becerilerini artırmayı hedeflemektedir.

Eğitim İçeriği

Anlam Yaratma

Çatışma Kurma

Öyküleme Teknikleri

Sinopsis

Treatman Yazımı

Karakter Tasarımı

Senaryo Yazım Teknikleri

Diyalog Kurgulama

Çekim Senaryosu Yazımı

Eğitmen: Selin Süar Oral

Selin SÜAR ORAL, Ege Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nden mezun oldu. TC. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ile TÜRSAK Vakfı iş birliğiyle gerçekleştirilen Geleceğin Sineması yarışmasını iki kez kazandı. 2010 yılında ilk romanı “Havra Sokağı” yayınlandı. 2011 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Enstitüsü, Sinema-TV Anasanat Dalı’nda yüksek lisansını tamamladı.

Şubat 2017’de Amerikalı yönetmen Tim Burton’ın biyografisinin ve sinemasının ana hatlarının da yer aldığı Es Yayınları’ndan çıkan “Bir TIM BURTON Kitabını derledi. Haziran 2017’de Hrant Dink Travel Grant- Beyond Borders bursuyla bellek ve post-bellek çalışmaları için Ermenistan’da bulundu. 2018 yılında Marmara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sinema Bölümü’nde “Handan İpekçi Sineması’nda Kolektif Bellek” başlıklı teziyle doktorasını tamamladı.

Birçok kanalda yönetmen ve metin yazarı olarak görev almanın yanı sıra, Uluslararası Cannes Film Festivali, Uluslararası Dublin Fingal Film Festivali, Uluslararası Paris Clermont Ferrand Kısa Film Festivali gibi çeşitli uluslararası ve ulusal festivallerden ödül ve gösterim almış kısa filmlerin senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendi

22 February 2020 Saturday 10:30

22 February 2020 Saturday 13:30


Workinton Maçka Şubesi, Vişnezade, Süleyman Seba Caddesi, Beşiktaş/İstanbul, Türkiye, Beşiktaş, İstanbul


View Map

Event Promoter

Biletino Logo
Değişim Ustaları Questions For Organizer?

Kurumsal eğitim ve bireysel gelişim alanlarında alışılmışın dışında alternatifler sunan Değişim Ustaları öğrenme sürecini deneyimi odak noktasına alarak programlarını tasarlamaktadır. Program içeriklerini kurum kültürünüzü ve değerlerinizi gözeterek istenen davranış değişikliklerine yol açacak tekniklerle size özel düzenliyoruz.