19 February 2020 - Wednesday

Esin Gürgür ve Cici Kuşlar "Tadım Kaçtı" Lansman Konseri

İstanbul
Esin Gürgür ve Cici Kuşlar "Tadım Kaçtı" Lansman Konseri

Event Details

Esin Gürgür ve Cici Kuşlar "Tadım Kaçtı" Lansman Konseri ile 19 Şubat Çarşamba akşamı sizi kuşlarla dolu renkli bir yolculuğa çıkaracak! Konserin ardından Ali Kutlu Suytar'ın solo projesi -ki'nin Quartet formundaki performansı ile sıkı groove'lara, sub-bass'lara doyacak ve funk-break dolaylarında gezintiye çıkacağız.

ESİN GÜRGÜR VE CİCİ KUŞLAR

Küçük orguyla ilkokulda müziğe adım atan Esin Gürgür, kendini bildi bileli beste yapıyor. Bu besteleri 2015'te dinleyicisiyle paylaşmaya başlayan Esin Gürgür'ün çalgı arkadaşlarının adı da Cici Kuşlar. Cici Kuşlar gitarda Anıl Aygün, basta Övünç Koşar, davulda Ataberk Kabacaoğlu, trompette Hakan Kamalı ve geri vokalde Umut Can Dündar olmak üzere beş tane. Günlük hayatta herkesin yakındığı dertleri esprili bir şekilde dile getiren şarkılardan oluşan "Tadım Kaçtı" albümü de oldukça melodik ve hem hüzünlü hem neşeli, yani biraz ironik. Esin Gürgür ve Cici Kuşlar bu albümde sizi kuşlarla dolu renkli bir yolculuğa çıkarıyor.

QUARTET-ki

Ali Kutlu Suytar’ın solo projesi “-ki”; 2020’de, yerel caz sahnesinden gitarıyla tanıdığımız multi-enstrümanist Hakan Kamalı’nın trompeti ile, Sors grubundan tanıdığımız Ali Tunç’un elektrik gitarı ile ve Nejat Doğuş Dilbaz’ın görselleriyle projeye dahil olmasıyla birlikte Quartet-ki formunu aldı. Quartet-ki, sıkı Groove’lar üzerine kurulu, böbreklere işleyen sub-bassların eşlik ettiği, Funk/Break soslu ve bol deneyselli, Duysal & Görsel bir deneyim tasarlıyor.

⏰ Kapı Açılış: 20.00
⏰ Etkinlik Saati: 22.00

19 February 2020 Wednesday 20:20

20 February 2020 Thursday 04:00


Nayah, Osmanağa Mahallesi, Kırtasiyeci Sokak, No: 30/A, Kadıköy, Kadıköy, İstanbul


View Map

Event Promoter

Nayah
Nayah Questions For Organizer?

15 yılı aşkın süredir müzikseverlerin, özellikle de reggae tutkunlarının buluşma noktası haline gelen Nayah, alışılan çizgisini Kadıköy'deki yeni evinde alternatif konser ve etkinliklerle genişleterek sürdürüyor.

Comments