08 February 2020 - Saturday

Serhat Filiz ile Çizgi Roman Atölyesi

İzmir
Serhat Filiz ile Çizgi Roman Atölyesi

Event Details

ÇİZGİ ROMAN ATÖLYESİ
Serhat Filiz

4 hafta 

ÖĞRENİLECEKLER:
Basit, temel çizim teknikleri.
Çizgi roman ekolleri ve ekolü belirleme
Hikaye ve tarz belirleme (Çizgi romanın dili, tarzı, üslubu)
Karakter yaratma süreci
Çizim süreci ve panelleme ( kareleme) sistemi.
Balonlama ve yazılar.

MALZEMELER:
Kurşun kalemler, silgi, pilot kalem, cetvel, siyah keçeli kalem ve kalın uçlu board marker. 4-5 adet kalınca resim kağıdı. Bolca A4 kağıt. Renkli ekolleri tercih etmek isteyenler için basit bir kuru boya takımı.

SÜREÇ:
İlk iki hafta yukarıdaki başlıklar anlatılacak ve beraberce bu başlıklarla ilgili çizimler, çalışmalar, pratik uygulamaları yapılacak. Üçüncü ve son hafta, herkes tek sayfalık kendi çizgi romanını çizecek. Çalışma bittiğinde tek sayfalık bu çizgi romanların birer kopyaları tek bir kitapçıkta toplanıp, katılımcılara armağan edilecektir( Fanzin gibi). Ayrıca Serhat Filiz tarafından hazırlanan ve “Öğrenilecekler” kısmındaki başlıkları anlatan, Serhat Filiz’in yazıp çizdiği, küçük ve imzalı bir kitapçık katılımcılara dağıtılacak ve “Serhat Filiz Çizgi roman Atölyesi” katılım sertifikası verilecektir.

08 February 2020 Saturday 13:00

29 February 2020 Saturday 16:00


URLA COWORKING, HACI İSA MAH 75.YIL CUMHURİYET CADDESİ NO:5 /2 URLA İzmir, Urla, İzmir


View Map

Event Promoter

Stage Coworking
Stage Coworking Questions For Organizer?

Urla Coworking alanında, paylaşımlı ve sanal ofis hizmetleri sunarken, Stage-Co tarafından düzenlenen günlük veya dönemsel girişimcilik ve kendin yap atöyeleri, startup, yatırımcı, mentor buluşmaları ve yerel ve uluslararası paydaşlarla düzenleyeceğimiz etkinlikler için de bir yuva tasarladık.