07 March 2020 - Saturday

Ela Uysal ile Mindfulness Modern 101 Atölyesi

İstanbul
Ela Uysal ile Mindfulness Modern 101 Atölyesi

Event Details

“Mindfulness Modern 101” Atölyesi, 7 Mart’ta Ela Uysal ile Dedeman Bostancı, İstanbul'da...

Harvard'lı psikolog Matthew A. Killingsworth 2010 yılında 2250 kişiden toplanan 250.000 data üzerinde bir araştırma yapıyor. Ve uyanık olduğumuz zamanın %47'sinde dikkatimizin yaptığımız iş dışında başka yerlere dağıldığı ve bu durumun kronik mutsuzluğun başlıca sebeplerinden biri olduğunu keşfediyor.

Odaklanamama ve düşüncelerde kaybolma maalesef hayat kalitemizi önemli ölçüde düşürüyor. Yine de karamsarlığa kapılmamıza gerek yok, çünkü bazı iyi haberler de var.

“Mindfulness Modern” programı, çoğumuzun hayatında olan bu probleme basit ve etkili bir çözüm yöntemi sunuyor.

Mindfulness nedir?
Mindfulness zihinsel bir beceridir. Dikkatimizi geliştirerek, iç ve dış dünyamızda olan olayları yargılamadan gözlemleyebilmek olarak tanımlanır. Harvard'da 30 yıldır araştırılan, etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış mindfulness egzersizleriyle, yorgun beyninizi dinlendirirken dikkatinizi güçlendirebilirsiniz.

Oprah'dan Apple CEO'su Tim Cook'a, Michael Jordan'dan Keanu Reeves'e, Amerikan deniz piyadelerinden, Olimpiyatlarda tüm zamanların en iyi sporcusu Michael Phelps'e kadar otuz milyon Amerikalı'nın uyguladığı Mindfulness egzersizlerini kolayca öğrenip günde yalnızca 10 dakikanızı ayırarak 2 hafta içinde Mindfulness egzersizinin hayatınızın her alanında yaratacağı faydaları deneyimleyebilirsiniz.

Eğitime kimler katılmalı:
Modern hayatın stresi altında çalışan, odaklanamayan, mutlu olmakta zorluk çeken, zihinsel olarak çabuk yorulan, iş ve özel hayatı dengelemek isteyen herkes.

Eğitimde kazanılan beceriler:
-Düşüncelerin günlük hayatı etkilemesini yönetebilme
-Odaklanabilme
-Mutluluk düzeyini artırma
-Dikkati geliştirme
-Stresli durumları yönetme ve günlük hayat stresini azaltma
-Beden ve zihin farkındalığı kazanma
-Zor duygularla başa çıkma
-Aktif dinlemeyle ilişkileri dönüştürme

Eğitim Programı:
Kayıt ve kabul: 09:30 -10:00
İlk bölüm:10:00-12:30
Öğle arası:12:30-13:30
İkinci bölüm:13:30-17:30

Ela Uysal kimdir?

Hacettepe Üniversitesi, İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü'nden mezun olduktan sonra Dışbank, Citibank, Koç Holding gibi ulusal ve uluslararası kurumsal şirketlerde çeşitli pozisyonlarda görev yaptı. Yayınlanmış kitap çevirileri bulunmaktadır. Felsefeci olan babasından gelen bilgi ve ilgi birikimiyle 2007 yılından itibaren felsefe ve davranış bilimleri üzerine yurt içi ve yurt dışındaki akredite kuruluşlardan çeşitli eğitimler ve özel dersler aldı. Bunlardan bazıları; Felsefenin Pratiği, Davranış ve Duygu Değiştirme Teknikleri, Alışkanlık Değiştirme, Davranış Teorileri, 16 PF Kişilik Envanteri, Stresle Başa Çıkma, Aşılama Teknikleri, Advanced Life Skills Coaching (Yaşam Koçluğu), Psychotheraphy (Psikoterapi), Nefes Koçluğu, Mindfulness Eğitmenliği... Çalışmalarını daha çok duygu ve davranış değişimi üzerinde yoğunlaştırdı. Bireysel koçluk, felsefi danışmanlık yapmakta; mindfulness, nefes teknikleri, duygu ve davranış ile ilgili eğitim ve seminerler vermektedir. Bir diğer tutkusu yazmaktır, Mutluluk Atlası adındaki kitabı 2016 yılında yayımlanmıştır.

“Mutluluğu” bir araştırma ve çalışma konusu olarak ele alırken bilginin ve öğrenmenin gücünü çok önemsemekle birlikte, mutluluğun yalnızca bir bilgi ürünü olmadığının da farkına varmıştır. Bilgiyi yaşamımıza pratik olarak sokabilmeli, duygu ve davranışlarımıza hâkim olmanın yollarını da öğrenmeliydik. Modern yaşamın çetrefilli doğası karşısındaki çaresizliğimizi; bir kez geldiğimiz dünyada mutluluğumuzu, verimimizi ve yaşam kalitemizi düşüren engelleri aşmak için meditasyon, nefes ve mutlu yaşam teknikleri üzerindeki uğraşlar çok değerliydi… Bu nedenle, uluslararası bir konsorsiyum olan “Mindfulness Alliance”ın sertifikalı Mindfulness Modern Eğitmeni olarak yararı bilimsel birçok çalışmayla desteklenen “mindfulness” uygulamalarını paylaşmaya ve yaygınlaştırmaya çalışmaktadır.

 

07 March 2020 Saturday 09:30

07 March 2020 Saturday 18:00


Dedeman Bostancı İstanbul Hotel & Convention Center, İçerenköy Mah. Değirmen Yolu Cad. No:39B, Ataşehir, İstanbul


View Map

Event Promoter

Mindfulness Academy
Mindfulness Academy Questions For Organizer?

2015 yılında kurulan Mindfulness Academy modern çağın yorgun zihinleri için bir fitness merkezidir. Konusunda özelleşmiş eğitmenlerin verdiği mindfulness bazlı eğitimleriyle bireysel ve kurumsal alanda insanların zihinsel sağlığını geliştirmek için çalışır. Bireylerin, hayat kalitelerini bütünsel anlamda artırmak için sadece iş hayatı ekseninde eğitimlerin yanında, sağlık ve ilişkiler konularında da mindfulness ve duygusal zeka temelli 1 günden 8 haftaya kadar uzanan zengin bir eğitim içeriğine sahiptir. 2018 yılından beri Mindfulness Alliance’ın (www.mindfulnessalliance.net) Türkiye temsilciliğini yürüten Mindfulness Academy, bu çalışma kapsamında Türkiye’de “Mindfulness Modern Eğitmenlik Eğitimi” programını düzenlemeye yetkili tek kurumdur. MINDFULNESS ALLIANCE HAKKINDA Mindfulness Alliance, Mindfulness eğitmenlerini ve profesyonellerini bir araya getiren; onlara, mindfulness kavramını daha geniş kitlelere efektif ve etkili bir şekilde ulaştırmalarını sağlayacak uzmanlık ve gelişim programları sunan bağımsız bir organizasyondur. Mindfulness Alliance, aynı zamanda iş dünyası, eğitim, ve sağlık alanlarında tüm dünya’da, yaş, cinsiyet, meslek ayrımı olmadan rahatlıkla takip edilebilecek bir program olan “Mindfulness Modern” programının yaratıcısıdır. 2016-2018 yılları arasında Türkiye, Avusturya, İspanya, Slovakya, Ukrayna, İran, Almanya, İsviçre ve Çek Cumhuriyeti’nde 16.000ün üzerinde kişi ve 50nin üzerinde kurum ile buluşan “Mindfulness Modern” programı, tüm dünyada yalnızca “Mindfulness Alliance” sertifikalı eğitmenler tarafından verilebilmektedir.

Comments