05 April 2020 - Sunday

İZMİR HUKUK KONGRESİ

Online
İZMİR HUKUK KONGRESİ

Event Details

İZMİR HUKUK KONGRESİ / 21 MART

İzmir Hukuk Kongresi "İlham veren fikirler" 21 Mart 2020 Cumartesi Karabağlar Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu (Göztepe Metro Durağı Yanı) 'nda!

-Bu muhteşem kongre için kontenjan dolmadan, indirimli biletler tükenmeden hemen biletini al!

**BİLET FİYATLARI KISA BİR SÜRE İÇİN İNDİRİMLİ OLUP SADECE HER ŞEY DAHİL 70 TÜRK LİRASIDIR.

**5 ve üzeri toplu katılımlarda size özel fiyat almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Çağrı merkezi: 0850 346 55 06

E-mail: info@alfaetkinlik.com
NEDEN KATILMALIYIM?


 • Kariyerinize yatırım yapmak
 • Kendinizi geliştirmek
 • Mesleki tecrübelerden yararlanmak
 • Mezun olduktan sonra kariyerinize nasıl yön vereceğinize dair fikirler edinmek
 • CV'nizi alacağınız sertifikalar ile güçlendirmek için bu kongrede sende olmalısın.
OTURUMLAR


 • İş Hukukunun Temel Kavramları ve 43 Yıllık Meslek Hayatının Tecrübeleri / Prof.Dr. CEVDET İLHAN GÜNAY (Yargıtay Onursal Üyesi)
 • Dünya'da ve Türkiye'de Yargı Bağımsızlığı, Yargıç Teminatı ve Bağımsızlığı / Prof.Dr. A. NADİ GÜNAL (Ankara Üni. Öğretim Üyesi)
 • Hakimlikte Kariyer ve Meslek Zorlukları / Emekli Hakim ZERRİN TOGAY
 • Savcılıkta Kariyer ve Meslek Zorlukları / Emekli Cumhuriyet Savcısı AYHAN GÖDEKMERDAN
 • Avukatlık Mesleğinde Farkındalık ve Kariyer Planlaması / Ankara Barosu Denetleme Kurulu Üyesi Av. SERDAR ÜLKÜ
 • Londra'da Tahkim / Avukat ÇAĞLAN TANRIVERDİ
 • Arabuluculuk / Uzlaştırma ve Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yöntemleri / Ankara Barosu Avukatlık ve Staj Akademisi Eski Bşk. Av. Arb. EVRİM DOST
 • Start-uplar ve Yatırım Sözleşmeleri / Ankara Barosu Dış İlikşiler Merkezi Bşk. Av. ORHAN BAŞÇAVUŞOĞLU


  KONUŞMACILAR

Yargıtay Onursal Üyesi Prof.Dr. CEVDET İLHAN GÜNAY

1951 yılında Erzurum’da doğan Cevdet İlhan Günay, Ankara Gazi Lisesini ve 1972 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Londra ve Ankara’da çeşitli Üniversite Enstitülerinde öğrenimine devam etti. Günay; Ağrı-Patnos, Aydın-Yenipazar ve Ankara’ da Yargıtay, Askeri Yargıtay, Adalet Bakanlığı, Anayasa Mahkemesi ve 8. İş Mahkemesi’nde hakimlik yaptı. 1996 ‘da Yargıtay Üyeliğine seçildi ve halen 9. Hukuk Dairesi üyeliğine devam etmektedir. Verdiği eserler ve kararlar ile ‘sosyal hukuk devleti’ ilkesini İş Hukukuna adapte etmekte ve İş Hukukunun gelişmesine hizmet etmektedir. İş Hukuku konusunda pek çok eser vermiştir. Eserleri arasında 3 ciltlik “Şerhli İş Kanunu”, “Sendikalar Kanunu Şerhi”, “İş Mahkemeleri Kanunu Şerhi” ve “ Toplu İş Sözleşmesi, Grev ve Lokavt Hukuku” tüm araştırmacı ve uygulayıcıların baş ucu eseri halindedir.

Prof.Dr. AHMET NADİ GÜNAL

Nadi hocamız aktif olarak Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde ders vermeye devam etmektedir.

Emekli Cumhuriyet Savcısı AYHAN GÖDEKMERDAN

1976 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuş,  askerliğini 3. Ordu Komutanlığı Askeri Mahkemesi’nde, Yardımcı Askeri Savcı olarak yaptıktan sonra, yaklaşık 34 yıl süre ile Cumhuriyet Savcısı ve Cumhuriyet Başsavcısı olarak çeşitli İl ve İlçelerde görev yapmış, 2011 yılında emekli olarak kamu görevinden ayrılmıştır.

Meslek hayatı boyunca çok sayıda hukuki toplantıda yer almış, projelerde görev yapmıştır. Özellikle 2003 yılından itibaren Adalet Bakanlığınca Hakim ve Savcılar ile Kolluk birimlerine yönelik olarak düzenlenen;

-İnsan Hakları, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi,

-Yeni Türk Ceza Kanunu Sistemi,

-Aile içi ve kadına yönelik şiddet, 4320 sayılı Kanunun uygulanması,

– Ceza hukukunda Uzlaşma,

– İstanbul Protokolü ve işkencenin önlenmesi,

konularındaki uzun süreli eğitimlere katılmış, eğitimci olarak görev almıştır. Yine, aynı konularla ilgili olarak birçok kurum tarafından düzenlenen eğitim ve seminer çalışmalarına ve mesleki toplantılara katılmıştır.

Emekli Hakim ZARİFE ZERRİN TOGAY

40 yıllık meslek hayatını tamamlayan ZerrinTOGAY hakimlik mesleğinde Türkiye'de önemli isimler arasına adını yazdırmıştır.

Ankara Barosu Denetleme Kurulu Üyesi Av. SERDAR ÜLKÜ

1984 Ankara doğumlu Av. Serdar Ülkü; ilk, orta ve lise eğitimini Ankara da tamamlamıştır. Lise eğitimi döneminde katıldığı münazara yarışmasında en iyi konuşmacı ödülünü kazanan Ülkü, üniversite eğitimini Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamlamıştır. Üniversite eğitimi döneminde, iki yıl üst üste üstün başarı ödülü alan Ülkü, öğrencilik döneminde birçok kurul ve kulüp te aktif görev almıştır.
Ülkü, Ankara Barosunda staj eğitimini tamamlamış ve bu dönemde seçkin hukuk bürolarında çalışmıştır. Staj döneminde, Stajyer Avukatlar Grup Başkanlığı görevini üstlenen Ülkü, bu dönemde birçok konferans ve eğitim programlarının düzenlenmesinde aktif görev almıştır. 2011 yılında SUEN Hukuk Bürosunu kuran Ülkü, Türkiye’nin birçok ilinde ağırlıklı olarak şirketlere avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Şirketler Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Ticaret Hukuku, İş Hukuku, İcra-İflas Hukuku alanlarında ağırlıklı olarak çalışmaktadır.

Ankara Barosu Avukatlık ve Staj Akademisi Eski Bşk. Av. Arb. EVRİM DOST

AAC Arabuluculuk ve Uzlaştırma Merkezi kurucularındandır. Ankara Barosuna kayıtlı olan Av. Evrim Dost hem arabuluculuk hem de avukatlık faaliyetlerini aktif olarak sürdürmektedir.

Ankara Barosu Dış İlikşiler Merkezi Bşk. Av. ORHAN BAŞÇAVUŞOĞLU

Orhan Başçavuşoğlu, 10 yılı aşkın süredir inşaat-taahhüt, teknoloji, yazılım, enerji, reklam, tekstil-moda, savunma sanayii sektörlerinde ulusal ve uluslararası kurumsal firma ve kuruluşlara  özellikle ticaret hukuku, fikri ve sınai mülkiyet hukuku, iş hukuku ve sözleşmeler hukuku alanlarında  hukuki danışmanlık ve uyuşmazlık çözüm hizmetleri sağlamaktadır.Daha önce Türkiye’nin lider inşaat firmalarından birinde hukuk müşaviri olarak görev yapmıştır. Bunun yanı sıra birçok sektörde yer alan müvekkillerine enerji, bilişim, fikri mülkiyet ve sözleşmeler konusunda hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir. Orhan Başçavuşoğlu Ankara merkezli çalışmakta olmasının sonucunda birçok resmî kurum nezdinde gerçekleştirilen işlemlerde engin tecrübeye sahiptir. Bunların yanı sıra hâlihazırda Ceylan Holding’in baş hukuk müşavirliğini yürütmektedir.

Avukat ÇAĞLAN TANRIVERDİ

Çağlan Tanrıverdi, Londra'da İngiliz menşei bir hukuk firmasında 2008 yılında kariyerine başladı. Avukat asistanı olarak 2 yıl Londra'da çalıştıktan sonra Deniz Ticareti Hukuku alanında Yüksek Lisans derecesi elde ettiği Southampton Üniversitesi'nin bulunduğu şehir Southampton'a yerleşti. Çağlan Tanrıverdi'nin denizcilik ve ticaret endüstrisi kapsamında özellikle deniz ticareti hukuku ve uluslararası ticari terimler (CIF, FOB, FCA, vb.), kargo tazminatları, navlun sözleşmeleri, denizcilik sigortaları ile deniz dışı sigortalar, gemi satışı ve finansmanı ile birlikte akreditif mektupları alanında azımsanmayacak derecede bilgisi bulunmaktadır. Çağlan Tanrıverdi'nin iç hukuk ve uluslararası hukuktan kaynaklanan uyuşmazlıklarda özellikle havacılık, lojistik ile multimodal (çoklu) taşımacılık ve limanlardan doğan uyuşmazlıkları çözmek hususunda tecrübeye dayanan bir yetkinliği bulunmaktadır. Kendisi iç hukuktan veya uluslararası hukuktan kaynaklanan iç tahkimde, milletlerarası tahkimde ve ayrıca yerel mahkemelerde dava takibi de yapmaktadır. Bundan başka, kendi sektörüyle bağlantılı yerli ve yabancı şirketlerin uyuşmazlıklarında, ticari davalarında ve uzlaşmalarında düzenli olarak hukuki danışmanlık yapmaktadır. Bununla beraber, müvekkilleri adına yüksek hacimli iş anlaşmaları yapmakta ve bu konularda müzakerelerde bulunmaktadır. Ayrıca muhtelif endüstrilerde hukuki danışmanlık, sözleşme tasarısı hazırlama ve ticari sözleşmelerde görüşmelerde bulunma konularında da tecrübesi bulunmaktadır.Çağlan Tanrıverdi başta donatanları (armatörleri), geniş çaptaki yerli ve yabancı şirketleri ve firmaları, kobileri, şahısları, finansal kurumları, denizcilik şirketlerini, bankacıları, tacirleri, yük ilgililerini, çartererleri, brokerleri, sigortacıları ve reasürans şirketlerini, P&I kulüp sigortacılarını temsilen hukuki işlemlerde bulunmuştur. 
YER/ULAŞIM


Kongrenin olacağı salon :KARABAĞLAR HALK EĞİTİM MERKEZİ KONFERANS SALONU

(GÖZTEPE METRO DURAĞI YANI)

Adres:  Adnan Süvari, 108/8. Sk. No:10-14, 35140 Karabağlar/İzmir
SERTİFİKALAR


 • Etkinlik sonunda isim soyisminize özel  6 konunun yazdığı ve 6 konuşmacı imzalı basılı tek sertifika ve 6 konunun ayrı olarak hazırlandığı 6 adet elektronik sertifika alacaksınız.Elektronik sertifikalarınızı basılı sertifika üzerindeki size özel kod ile sitemizden görüntüleyebilirsiniz.
 • Sertifikalar kişiye özeldir.
 • Sertifikalarınız elektronik olarak ömür boyu sistemimizde saklanır.
 • Basılı olarak size verilecek sertifikanızdaki size özel kod ile sistemimizde elektronik sertifikalarınızı istediğiniz zaman sorgulayabilir, kurum ve kuruluşlara sorgulatmaları için kodunuzu verebilirsiniz.
 • Sertifikalarınız Alfa Etkinlik Organizasyon onaylıdır.
 • Katılım gösterdiğinize dair resmi belgenizdir.
 • Etkinlik sonunda alacağınız sertifikalar size yetki vermez, CV'nizi güçlendirir.
DETAYLAR


 • Bu etkinlikte bilet satışları kesindir, iptal veya iade kesinlikle söz konusu değildir.
 • Biletinizi KREDİ KARTINA 9 TAKSİTE KADAR veya BANKA KARTI ile saniyeler içinde alabilir, ayrıca dilerseniz banka hesaplarımıza Havale/Eft yaparak temin edebilirsiniz.
 • Etkinlik için bilet aldığınızda kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız. Sözleşmenin tamamını okumanızı tavsiye ederiz.
 • Bilet fiyatlarına KDV dahildir.
 • Alfa Etkinlik uygun gördüğü takdirde etkinliğin konuşmacıları ve/veya yerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Etkinliğe katılmamanız durumunda sertifikalarınız size teslim edilmez.

05 April 2020 Sunday 11:00

05 April 2020 Sunday 18:00


Online Event - Youtube

Event Promoter

ALFA ETKİNLİK
ALFA ETKİNLİK Questions For Organizer?

Eğitimi destekleyici seminerler, festivaller, workshoplar

Comments