03 March 2020 - Tuesday

APEİRON/SINIRSIZ OLAN "TERS-YÜZ 8"

İstanbul, Kadıköy
APEİRON/SINIRSIZ OLAN "TERS-YÜZ 8"

Event Details

TASARIM PARKI SANAT GALERİSİ'NDE,

ÇİĞDEM ERÜZEL ACATEKİN, EBRU GÜLTEKİN ALKANAT, BİKE BAŞARAN, IRMAK BAYBURTLU, ESEN BAYDEMİR, DİLEK TÜM CEBECİ, AYTU ÇEBİ, AYŞE DEĞER, NİLHAN DEĞİRMENCİ, AYŞE ALTUNDAĞ DİZMAN, LALE SOLAK GENÇ, FATMA YELDA GEZİCİOĞLU, NESLİHAN ÖPÖZ GÖKOĞLAN, SİNEM BUDUN GÜLAS, HÜNKAR GÜLTEKİN, TUĞBA ARABALI KOŞAR, ELİF KURTULDU, DERYA MERİÇ, DUYGU ATALAY ONUR, NAZAN OSKAY, YÜKSEL ŞAHİN, BİRET TAVMAN, SUZAN TOKGÖZ, SERVET SENEM UĞURLU, BAŞAK ÖZDEMİR UYSAL, EBRU DİKMEN VAROL, MİNE BEŞEN YALÇIN ve ESRA YARAR ’ın KATILDIĞI


“TERS-YÜZ 8”

ÖRME SERGİSİ

3 MART’DA 2020 DE AÇILIYOR.


"Ters-Yüz 8” örme sergisinin ilki 2011 yılında Prof.Dr. Biret Tavman’ın küratörlüğünde Üniversite öğretim üyeleri ve lisansüstü öğrencilerinden oluşan bir grup tekstil sanatçısı tarafından gerçekleştirildi. İkinci, üçüncü, dödüncü, beşinci, altıncısı ve yedincisi ise ulusal ve uluslararası sergilerle 2012, 2014, 2015, iki kere 2017 de ve 2019 da açılarak devam etti. Bu seri ara vermeden devamlılığını sürdürmektedir. Grup 2018 İngiltere de, 2019 da WTA Uluslararası Tekstil Bienali kapsamında davetli grup olarak İspanya da olmak üzere uluslararası platformda da sergilerine devam etmektedir. Sanatçıları örme alanında birleştirmeyi ve Türkiye’de örme sanatını tanıtmayı amaçlayan İstanbul da yapılacak serginin sekizincisi bu yıl ‘Apeiron/Sınırsız Olan’ teması ile izleyicilerle buluşacaktır.


Sergi 17 Mart tarihine kadar gezilebilir.

03 March 2020 Tuesday 18:00

17 March 2020 Tuesday 21:00


Tasarım Parkı, Yoğurtçu Parkı Cad.İhlas Sok. 19A Kadıköy/İSTANBUL, Kadıköy, İstanbul


View Map

Event Promoter

Tasarımparkı Etkinlik Merkezi
Tasarımparkı Etkinlik Merkezi

Tasarımparkı 2010'dan beri Kadıköy'ün ilk tasarım ve etkinlik merkezi olup, içinde bulunan sıcacık kafesinde mükemmel lezzetler ile hizmet veren , Sergi, Eğitim, Sanat ve Kültür alanındaki tüm etkinliklerin buluşma noktası.