08 February 2020 - Saturday

Kafkasya'dan Anadolu'ya... Çoksesli - Çok dilli buluşma...

Ankara, Çankaya
Kafkasya'dan Anadolu'ya... Çoksesli - Çok dilli buluşma...

Event Details

Gürcü Sanat Evi Oda Korosu ve Anchorus Çoksesli Korosu; “Kafkasya’dan Anadolu’ya...” konseri ile Ankaralı müzikseverlerle buluşuyor. Ortak tınıların dışında, kendine has farklı karakteristiği olan müzik türlerini de dinleyicilerin beğenisine sunacak olan korolar; 8 Şubat Cumartesi günü Çankaya Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Merkezi'nde sahne alacak.

İberya Özkan Melaşvili'nin şefliğinde, 2018 Eylül ayında İstanbul’ da kurulan Gürcü Sanat Evi Oda Korosu, geleneksel çoksesli karaktere sahip olan Gürcü müziğinin yanı sıra Kafkas (Çerkes-Adığe, Abhaz, Çeçen, Megrel, Ermeni) dillerindeki şarkıları, Kafkas-Gürcü etnik enstrümanlarla birlikte, çoksesli olarak yorumlayacak.

Anchorus Çoksesli Korosu, 2017 Şubat ayında şef Cihan Selçuk yönetiminde deneyimli koristler tarafından kurulmuştur. Çoksesli koro müziğini dünya standartlarında yurtiçi ve yurtdışındaki ilgili platformlarda da sergileme vizyonuyla yola çıkan koro, çoksesli müzik literatüründen Türkçe ve yabancı dilde eserler seslendirmektedir.

08 February 2020 Saturday 19:30

08 February 2020 Saturday 21:00


Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Merkezi, Zülfü Tiğrel Caddesi - Oran, 06450 Çankaya/Ankara, Çankaya, Ankara


View Map

Event Promoter

Anchorus Çoksesli Korosu
Anchorus Çoksesli Korosu

Çalışmalarına 2017 Şubat ayında başlayan Anchorus Çoksesli Korosu, önceki yıllarda farklı korolarda koristlik yapmış deneyimli koristler tarafından kurulmuştur. Türkiye’de çoksesli koro müziğini, dünya standartlarında icra eden bir koro olma ve bu potansiyeli yurtdışındaki ilgili platformlarda da sergileme vizyonuyla yola çıkmıştır. Anchorus, çağdaş uygarlıkların gerekliliği olan kültür ve sanat faaliyetlerinden çoksesli müziği icra ederek; bu faaliyetlerden müzikseverlerin yararlanmasını sağlamak, insanların ve dolayısıyla toplumun kültürel standartlarını yükseltme fırsatları yaratmak ve çoksesli müzik konusunda modern, çağdaş olanaklar ve fikirler sağlamak amacıyla çalışmalarına devam etmektedir.