,
14 December 2019 - Saturday

Sosyal Girişimcilik Ideathon'u

İstanbul
Sosyal Girişimcilik Ideathon'u

Event Details

YTÜ Girişimcilik Kulübü olarak düzenlediğimiz 14-15 Aralık tarihinde Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları konulu ideathon etkinliğimizde sizleri eğitim, teatalk, atölyeler ve ödüller bekliyor!

Networking oyunları, design thinking atölyesi, pitching eğitimi, iş modeli kanvası eğitimi ve teatalk ile dolu dolu geçecek iki güne hazır mısınız? Uygulamalı eğitimler ve takım çalışması ile ortaya çıkardığınız sosyal girişim fikrini jürilere sunup ödül kazanma şansı işin tek yapmanız gereken başvuru formunu doldurmak! Etkinliğimiz ücretsizdir ve tamamına katılmak zorunludur.

BAŞVURU FORMU --> tinyurl.com/ytugirisimideathon

Daha detaylı bilgi için --> YTÜ Girişimcilik Kulübü Websitesi

Sık Sorulan Sorular:

1- Ekiple mi başvurmalıyız? : Başvurular bireyseldir. Ekip üyeleriniz de seçildiği takdirde etkinlik günü takım arkadaşı olabilirsiniz.

2- Fikirle mi başvurmalıyım? : Gerekli değil. Etkinlik günü takım çalışması ile bir sosyal girişim fikri ortaya çıkaracaksınız. Fikir nasıl oluşturulur, nasıl jürilere sunulur gibi sorularınız için eğitmenlerimiz ve mentörlerimiz sizlere rehberlik edecek.

3- Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları nedir? : https://www.tr.undp.org/content/turkey/tr/home/sustainable-development-goals.html

4- Fikir nasıl oluşturulur ve nasıl ilerletilir? : İş modeli kanvası eğitimi sonrasında mentörlerimiz sizlere rehberlik edecek ve yol gösterecek.

5- Önbilgiye gerek var mı? : Hayır, sadece BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları konusunda bir tanışıklık yeterli olacaktır.

6- Başvuru formunda seçtiğim konu ile etkinlik gününde seçeceğim konu aynı mı olmak zorunda? : Hayır, formdaki sorular sadece kısıtlı kontenjan gereği değerlendirme amaçlıdır.

7- Sadece buradan kayıt olmam yeterli mi? : Hayır, tinyurl.com/ytugirisimideathon linkinden kaydolmanız gerekmektedir. Etkinliğe seçildiğiniz takdirde sizlere haber verilecektir.

8- Sadece yarışmaya veya tek güne katılsam olur mu? : Hayır, etkinliğin tamamına katılmak zorunludur.

9- Etkinlik sertifikalı mı? : Evet. İkinci günün sonunda sertifikalarınız sizlere verilecektir.

10- Ödül var mı? : Hem tüm katılımcılarımıza hem de dereceye giren ekiplere özel ödüllerimiz mevcuttur.

14 December 2019 Saturday 09:00

ING İnovasyon Merkezi, ING İnovasyon Merkezi, Şişli, İstanbul


View Map

Event Promoter

YTÜ Girişimcilik Kulübü
YTÜ Girişimcilik Kulübü ytugirisim@gmail.com

Kulübümüz 2015 yılında bir grup girişimci ruhu benimseyip bu doğrultuda kendini geliştirmek isteyen üniversiteli gençler tarafından kurulmuştur. Kısa sürede, bu güne dek etrafında aynı ruha sahip ve kendine girişimcilik adına bir şeyler katmak isteyen bir çok öğrenciyi toplamayı başarmış bir kulüp olan girişimcilik kulübü aynı vizyonla ve misyonla, hatta daha da gelişip büyümek istercesine hala bizleri çatısı altında toplamaktadır. Benzer ve farklı düşüncelere sahip, kendini geliştirmek, girişimcilik adına bir şeyler başarmak, öğrenmek ve öğretmek isteyen öğrencilerin bir araya gelebildiği bir öğrenci kulübüdür. Belirttiğimiz amaçlarla aldığı bütün kararlarda ilkeli olmayı ve azimle çalışmayı kendine hedef seçen, bünyesinde barındırdığı üniversiteli olma bilincini taşıyan gençlerle, örnek teşkil eden bir girişimcilik kulübüdür.