,
05 December 2019 - Thursday

Yazarlık Atölyesi

İstanbul
Yazarlık Atölyesi

Event Details

Kariyerimde yeni bir sayfa açmak istiyorum diyenler için harika bir fırsat sunuyoruz. Kitap yazmış olmak tüm dünyada uzmanlık alanınızın tescillenmemiş profesörlük diploması gibidir. Siz de artık tecrübelerinizi ve uzmanlığınızı kağıda kaleme dökmeye, bir esere çevirmeye niyet ediyorsanız bu atölye tam da size göre.

1. Ay: 05 Aralık-26 Aralık 2019 tarihleri arasında Mimar Sinan Üniversitesi Öğretim Görevlisi, şirketlerin çok tercih edilen eğitmeni ve yazar Erim Hısım ile yazma cesaretini konuşacağız. Dört hafta boyunca içinizdeki cevheri keşfedeceğiz. Yazamaya geçişin önemli tüyolarını alacağız ve yazma denemelerine başlayacağız. Erim Hısım’ın sıra dışı teknikleriyle potansiyellerimizi nasıl çeşitlendirebileceğimiz ve ortaya koyacağımızı, motivasyonumuzu sürekli pozitifte tutmayı nasıl başaracağımızı konuşacağız. Elbette uygulamalarla da yazma araçlarımızı zenginleştireceğiz.


2.Ay: 02 Ocak-23 Ocak 2020 tarihleri arasında yazar koçu ve eğitmen, editör Mürsel Çavuş’la yazma tekniklerini öğreneceğiz. Hangi yazın türüne yatkınız, yazma içeriği ve dilini nasıl belirleyeceğiz? Mürsel Çavuş ile kelimelerin sihrini keşfedeceğiz. Bir kitap yazarken zamanınızı nasıl yönetirsiniz, iyi bir metinde olması gerekenler nelerdir ve bir yazının düzenlenmesi nasıl yapılır gibi konuları detaylıca ele alacağımız bu ayda metinlerimizi tamamlamamız için yeterli bilgiye ulaşarak üçüncü aya geçiş yapacağız.


3.Ay: 30 Ocak-20 Şubat Ceres Yayınları ve Zencefil Kitap kurucu ortağı ve sosyal girişimci Tuğba Dedeoğlu Demir 10 yıla aşkın tecrübesi ile yazdığınız bir eserin yayın süreci için sizlere tavsiyeler verecek. Dosyanızı yayınevine nasıl göndermelisiniz, binlerce dosyanın içerisinde nasıl öne çıkabilirsiniz gibi konuları anlatırken kitapları çok satmış birçok sürpriz ismimle de buluşacağız.
Konuk yazarlarımızdan nasıl yazmaya karar verdiler, nasıl yazdılar? Başlamak iyi de nasıl tamamladılar ve nasıl tanıttılar? Sorularının cevaplarını ilk ağızlardan dinleyeceğiz.

Program kontenjanlar ile sınırlıdır. Lütfen fırsatı kaçırmamak için acele edin.

Havale ile ödemeler için lütfen bize ulaşın.

Mail: ceresyayinlari@gmail.com

Telefon: 0216 566 1551

Telefon: 0532 325 9718 

05 December 2019 Thursday 19:00

Open Up Call Levent, Yeşilce Mahallesi Yunus Emre Caddesi Nil Ticaret Merkezi No:8/1, Kâğıthane, İstanbul


View Map

Event Promoter