19 October 2019 - Saturday

Gökçen Atamguç ile Origami Workshop

İstanbul
Gökçen Atamguç ile Origami Workshop

Event Details

Origami; Japonların kağıt katlama sanatı. Ori katlama, gami kağıt demek.  Japonya’da çocuklar origami sanatını ailelerinden öğreniyorlar. Araştırmalar, ilkokul çağındaki çocukların üzerinde faydalı olacağını gösteriyor. Origami sadece eğlenceli bir sanat dalı değil, aynı zamanda yaşamsal becerilerin gelişmesinde de faydalı bir yöntem. Origami, öğrenmenin farklı yolları arasında bağlantı kurarak daha etkin bir öğrenmeyi ve bilgi edinmeyi sağlar, bedensel zekanın artışına yardımcı olur. Her çocuğun, her yaşta ailesi ve öğretmenleriyle vakit geçirerek, eğitilmeye ihtiyacı var. Gökçen Atamgüç ile Origami Eğitimi sayesinde çocuklarınıza davranışsal, sosyal ve duygusal, psiko-motor, dil ve matematik eğitimini beraber verebilirsiniz. Umay’da origami sınıfları 4-9 yaş ve 10-12 yaş aralığı için ikiye ayrılıyor. 

Her ay yepyeni bir konu kağıtlarla hayat buluyor.

“Koşuşturmalı hayatta, sessiz bir alanda oturup ufak bir kâğıt parçasını katlamak bile çocuğunuza denge ve huzuru getirecektir. Yeter ki ona biraz zaman ayırmayı ve bir kâğıt parçası vermeyi unutmayın...”

*Katılım 8 kişi ile sınırlıdır.

19 October 2019 Saturday 14:00

19 October 2019 Saturday 15:00


Umay Bilim Sanat Yaşam Merkezi, Öncü Sokak Büyükhanlı Konutları B2 Blok K:7 D:20 Suadiye / Kadıköy, Kadıköy, İstanbul


View Map

Event Promoter

Biletino Logo
Umay Bilim Sanat Yaşam Merkezi Questions For Organizer?

Bilim, sanat ve yaşam üçgeninde 20'ye yakın eğitim ve eğitmeni tek çatı altında toplayan Umay Bilim Sanat ve Yaşam Merkezi, farklı bakış açıları sunan terapi ve gelişim atölyeleriyle kişisel dönüşümünüze eşlik ediyor. Umay BSYM