23 November 2019 - Saturday

Da Poet & Barış Demirel

İstanbul
Da Poet & Barış Demirel

Event Details

Yerli sahnemizin önde gelen MC ve beatmaker’larından Da Poet ve yetenekli trompet sanatçısı Barış Demirel yakında ilk EP’lerini yayınlayacakları yeni projelerinin ilk konseriyle 23 Kasım Cumartesi akşamı Nayah’ta!

Kamufle’yle birlikte kaydettikleri hiphop türündeki ilk ortak parçaları "Ofsayt"ı geçtiğimiz ay Lin Records etiketiyle yayınlayan ikili, henüz paylaşmadıkları ve bu gece için özel olarak hazırladıkları parçalarını da dinleyiciyle ilk kez buluşturacak. Da Poet’in beat ve vokallerine Barış Demirel’in trompetiyle eşlik edeceği gece, sürpriz performanslarla devam edecek. Birlikte üretmeyi seven ve hiphop'ın temel öğeleriyle trompeti bir araya getirerek ortak bir dil oluşturmayı başaran bu iki müzisyenin etkileyici performansını kaçırmamak için 23 Kasım Cumartesi akşamı Nayah’a bekliyoruz!

Gecenin after party'sinde ise Nayah kabini Genjah'ya emanet.

DA POET

Profesyonel müzik kariyerine 2005 yılında başlayan Da Poet; MC'lik ve DJ'liğinin yanı sıra birçok başarılı sanatçıyla çalışmış ve çalışmaya devam eden bir beatmaker ve prodüktör. Eklektik ve enerji dolu setleriyle Türkiye’nin önde gelen mekan ve etkinliklerinde sahne alan ve almaya da devam eden sanatçı, 2013 yılında yayınladığı Beattape albümlerinden sonra birçok ülkede de performanslar gerçekleştirdi. Kurucularından olduğu hiphop kolektifi 90BPM’le yayınladığı albümlere de hem altyapılarla hem de MC olarak katkıda bulunan çok yönlü müzisyen, bir diğer projesi Rain Lab’le trip-hop ve electronica tarzında çalışmalar ortaya koyuyor. Temelini hiphop’a dayadığı müzikal sürecinde Da Poet, fütüristik ve oriental sesleri bir araya getirerek müziğin her alanını keşfetmeye ve üretmeye devam ediyor.

BARIŞ DEMİREL

2011’de Göstembil Project adıyla performanslar sergilemeye başladı. Aynı yıl Roxy Müzik Günleri’nde birincilik ödülünü kazanan sanatçı, Barış Demirel – Barıştık Mı projesiyle ilk albümü T.E.A.R.'ı 2015’te yayınladı. Birçok eleştirmen tarafından yılın en iyi albümleri arasında gösterilen ikinci albümü FAIL - PLAY, Lin Records etiketiyle 2018 yılında yayınlandı. Müziğinde bu coğrafyadan geleneksel sesler, caz, hiphop, ambient, rock gibi tarzlardan ilham alan Barış Demirel, bazı analog ve dijital ekipmanlarla trompet-mikrofon arasındaki ses ilişkisini zenginleştiren yöntemler de kullanıyor.

Yurt içinde ve Hollanda, Almanya, Belçika, İngiltere, İsviçre gibi ülkelerde birçok festivalde sahne alan ve almaya devam eden sanatçı, son olarak grubuyla dünyanın en köklü ve prestijli caz festivallerinden Montreux Caz Festivali kapsamında gerçekleştirilen Talent Awards’a dünyanın farklı ülkelerinden davet edilen 16 müzisyen/gruptan biri olmayı başardı ve özel bir performans sergileme şansı buldu.

Hiphop, elektronik müzik, indie, caz, rock gibi tarzlarda müzik yapan farklı pek çok müzisyene albüm çalışmaları ve sahne performanslarında da eşlik etmeye, ortak projeler üretmeye devam eden Barış Demirel son olarak Eylül 2019’da Da Poet ve Kamufle’yle birlikte kaydettiği parçaları Ofsayt’ı yayınladı.

23 November 2019 Saturday 21:00

24 November 2019 Sunday 04:00


Nayah, Osmanağa Mahallesi, Kırtasiyeci Sokak, No: 30/A, Kadıköy, Kadıköy, İstanbul


View Map

Event Promoter

Nayah
Nayah Questions For Organizer?

15 yılı aşkın süredir müzikseverlerin, özellikle de reggae tutkunlarının buluşma noktası haline gelen Nayah, alışılan çizgisini Kadıköy'deki yeni evinde alternatif konser ve etkinliklerle genişleterek sürdürüyor.