12 November 2019 - Tuesday

Aylin Bozkurt Tüzmen ve Ali Tüzmen ile Dijital Çağda Yeni İnsan

İstanbul, Şişli
Aylin Bozkurt Tüzmen ve Ali Tüzmen ile Dijital Çağda Yeni İnsan

Event Details

Biri dijital dönüşümün teknolojik diğeri insani ve liderlik boyutu üzerinde çalışan iki uzmanın koçvari diyalogları, konuyla ilgili akılları kurcalayan sorulara cevap ararken dijital dönüşüm ile ilgili potansiyel fırsatları da görünür kılıyor. Soru ve cevaplarla aralanan sis perdesinin ardından, dijital çağda insanı bekleyen yenilikler ve bu yeni dünya içerisinde insanın kendine ait bir anlam bulabilmek ve liderlik edebilmek için edinmesi gereken beceriler bir model çerçevesinde tartışmaya açılıyor. 

Aylin’in Harvard Business Review’da yayınlanan modelinin temelini, dijital dönüşümün getirdiği üç temel teknolojik yenilik ve bunları fırsata dönüştürecek üç temel insani nitelik oluşturuyor. Ödüllü bir koç olan Aylin’in dijital teknoloji üzerine start-up sahibi Ali’ye soracağı güçlü sorularla başlayacak diyaloglar, Aylin’in modeli üzerinden odağını insana doğrultacak ve interaktif paylaşımlarla iş hayatı ile sosyal hayatımızdan örneklerle son bulacaktır. 

Aylin Bozkurt Tüzmen

Kariyeri HSBC Bank’ın İstanbul’daki genel müdürlüğünde yönetici adayı olarak başladı ve daha sonra New York’ta operasyonları Çin, Türkiye ve İtalya’dan ABD’ye uzanan lüks tüketim malları şirketinde devam etti. Türkiye’ye dönüşünde tıbbi cihaz üreten Alvimedica’da CFO olarak çalıştı. Zamanla vizyonu, mükemmel sonuçlar için etkin ve sürdürülebilir finansal sistemler kurmaktan, herkesin potansiyelini ortaya koyabileceği ve başarılı olabileceği kurumsal kültürler yaratmaya evirildi. 

Kurumsal hayatında dönüştürücü etkisini birebir tecrübe ettiği takım koçluğu ve liderlik koçluğu deneyimleri sonrasında, profesyonel koçluk ve mentorluk hizmetleri vermek üzere 2012 yılında High Dreams Koçluk ve Mentorluk Hizmetleri’ni kurdu. 2017 yılında, 5. Dünya Koçluk Kongresi’nde “En iyi 100 Global Liderlik Koçluğu” ödülüne layık görüldü. Marshall Goldsmith Paydaş Merkezli Koçluk’un sertifikalı koçu olarak hizmet veriyor. Aynı zamanda Amerikalı Coach Source koçluk şirketiyle, uluslararası üst düzey koçluk ve liderlik gelişimi projelerinde işbirliği yapıyor.

Son üç yıldır dijital dönüşümün insani boyutu ve liderliğe etkileri üzerinde çalışıyor; ortaya koyduğu dönüşüm modelini birçok uluslararası etkinlikte sundu ve Harvard Business Review’de makale olarak yayınladı. 

Ali Tüzmen

Galatasaray Lisesi’ni takiben Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği’ni bitirdi. 5 yıllık iş deneyiminin ardından, yine Boğaziçi Üniversitesinde finans ve pazarlama üzerine aldığı Executive MBA programını tamamladı. Profesyonel hayatına çimento sektörünün lider firmalardan olan Lafarge’da başladı. 7 yıl süren Lafarge çalışma hayatının ilk 4 yılını sırası ile Fransa ve İspanya’da geçirdi. Daha sonra bir aile firmasına geçiş yaptı; 3 yıl içerisinde Avrupa pazarında 2 sıraya yükselen firma sektörün en büyüğü olan Schott tarafından satın alındı.

Satışa hazırlanma sürecinde önemli bir liderlik görevi üstlenen Ali Tüzmen, birleşme sonrasında, Schott bünyesinde üst düzey yönetici olarak çalışmaya devam etti ve uluslararası sorumluluklar aldı; Avrupa Pazarlama ve Satış̧ Direktörlüğü görevine getirildi. Son yıllarda, bağımsız yönetim kurulu üyeliği ve girişimciliği bir arada yürütmektedir: Şirketlerin stratejik ortaklıklara hazırlanması, kriz yönetimi, çalışan angajmanı konularında danışmalık yapmaktadır. 1 yılı aşkın bir süredir Endüstri 4.0 (4. Endüstri devrimi) üzerine odaklanmış̧, devrimin teknolojik ve insani boyutları üzerinde araştırmalar ve danışmanlıklar yaptıktan sonra Ifourzero Technologies firmasının kurucu ortağı olmuştur. Firma, endüstriyel kuruluşların devrim ile gelecek yeni döneme hazır olmalarını sağlayan IoT teknolojileri ve çözümleri üretmektedir.

12 November 2019 Tuesday 19:30

12 November 2019 Tuesday 21:30


Joint Idea, Kanyon, Şişli, İstanbul


View Map

Event Promoter

Biletino Logo
Joint Idea

Joint Idea insan algoritması ile işleyen ve sürdürülebilir bir Dünya için yaratıma alan açan sinerji ve iş birliği platformu. Joint Idea’nın daimi gelişim platformu Life Works Labs kapsamında gerçekleştirilen eğitimler, atölyeler, sohbetler ve alan tutma çalışmaları, uluslararası sosyal kabilemiz Love Mafia üyelerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Amacımız kendini gerçekleştirmeye ve yaratıcı gücünü uyandırmaya niyet etmiş kişilere bizlere okullarda öğretilmeyen ve yeni dünyada ihtiyacımız olan donatıları ulaştırmak. Sizleri aramızda görmek bizlere keyif verecektir. Sosyal kabilemize dahil olmak isteyenleri www.lovemafia.co'ya davet etmek isteriz.