07 December 2019 - Saturday

Yasak Helva

İstanbul
Yasak Helva

Event Details

Elektro-akustik cümbüş, çağlama, bas ve davul ile harikalar yaratan "elektrik folk" üçlüsü Yasak Helva, 7 Aralık Cumartesi akşamı ilk kez Nayah sahnesinde!

Müzikal geçmişlerinde death metal, pop rock, arabesk, Türk halk müziği, caz, grunge gibi apayrı türleri icra etmiş 3 müzisyenden oluşan Yasak Helva, yaptıkları müziği “elektrik folk” olarak adlandırıyor.

Sahnede elektro-akustik cümbüş, çağlama, bas ve davul enstrümanlarını kullanan Yasak Helva; müziğinde
Anadolu, Balkanlar, Orta Doğu, Kafkasya bölgelerinden beslenirken, zaman zaman caz ve rock dünyasının klasiklerine de göndermeler yapıyor. Enerjisi ve konseptiyle kısa sürede ilgi toplayan grup, 2019’da ondördüncüsü düzenlenen Tunus Carthage
Caz Festivali’nde ve ardından Avrupa’nın en önemli müzik festivallerinden biri olan Sziget Festival’da sahne
aldı.

2018’de Avrupa, Amerika ve Japonya’da yayınlanan Turkish Psychedelic toplama albümü Saz Power’da Silifke Zeybeği yorumuyla yer alan Yasak Helva, 2019 sonbaharında çıkardığı ilk albümü Rektefe ile yoluna devam ediyor.

Salih Korkut Peker – Elektro-akustik cümbüş, çağlama
Hakan Görkem Bıyık – Bas
Onur Ertem - Davul

Kapı Açılış: 21:00

Konser Saati: 23:00

07 December 2019 Saturday 21:00

08 December 2019 Sunday 04:00


Nayah, Osmanağa Mahallesi, Kırtasiyeci Sokak, No: 30/A, Kadıköy, Kadıköy, İstanbul


View Map

Event Promoter

Nayah
Nayah Questions For Organizer?

15 yılı aşkın süredir müzikseverlerin, özellikle de reggae tutkunlarının buluşma noktası haline gelen Nayah, alışılan çizgisini Kadıköy'deki yeni evinde alternatif konser ve etkinliklerle genişleterek sürdürüyor.