09 October 2019 - Wednesday

Mükemmel Beyin Atölyesi

İstanbul, Kadıköy
Mükemmel Beyin Atölyesi

Event Details

 Mükemmel Beyin Atölyesi

 

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek olan bu çalışmayla BECERİ geliştirme odaklı bir öğrenme deneyimini adım adım inşa ederken Dikkat, Odaklanma ve Hafıza Çalışmaları ile desteklediğimiz bir atölyedir.

 

Bahçeşehir Üniversitesi Beyin Antrenörlüğü programı ve Üsküdar Üniversitesi Nöropazarlama bölümünde üzerinde çalışmış olduğum Beyin’de öğrenme süreçlerindeki bilgilerden yola çıktım. Ayrıca Learning Experience Designers topluluğunun bir üyesi Eda Bozköylü ile çalışarak Beyin Uyumlu Öğrenme ‘Öğrenme Tasarımı’ programı  ve Şevkat Dili (Şiddetsiz iletişim)  ile desteklediğim bir atölyedir. 

 

Öğrenme Sürecinde konu ne olursa olsun Dikkat, Odaklanma ve Hafıza becerileri öğrenme performansımızı etkilemektedir.  Çalışmamız boyunca bu becerilerin üzerinde dururken katılımcıların beyinde öğrenme merkezlerini aktifleştirecek yepyeni aktivitelerle keyifli zaman geçireceğiz.

 

 

Çalışmamızın ana başlıkları;

 

* Beyinin Dikkat ve Odaklanma süreleri nasıl arttırılır?  (Bölünmüş Dikkat, Seçici Dikkat, Sürdürülebilir Dikkat)

Birden fazla uyaran olmasına rağmen bilgi nasıl deneyimlenebilir? 

* Beyinde Otomatikleşme: Daha az bilişsel beceri kaynağı kullanarak görevler nasıl yerine getirilir? (Otomatik İşleme Egzersizleri)

* Beyinde farkında olmanın hedefe ulaşmaya etkisi nelerdir? (Takım Çalışmaları)

Kimler Katılabilir;

* 4-6 yaş grubu için tasarlanmıştır.

09 October 2019 Wednesday 13:00

09 October 2019 Wednesday 14:00


elephanThink , Feneryolu, Selçuk Sindal Sokak, Kadıköy/İstanbul, Türkiye, Kadıköy, İstanbul


View Map

Event Promoter

elephanThink
elephanThink Questions For Organizer?

Dikkat, Odaklanma ve Hafıza becerilerini geliştirmek üzere tasarlanmış atölyedir. Beyinde öğrenme sırasında karşılaşılan birden fazla uyaran rağmen hedefe ulaşmak için yönerge takibi, takım çalışmaları ile öğrenme performansının arttırılması sağlanmaktadır.