08 December 2019 - Sunday

Nereye?

Eskişehir
Nereye?

Event Details

NEREYE?_

Nereye, savaştan, açlıktan, kapitalizmin acı çarkından, öteki olmaktan kaçan mültecilerin hikayesi. Bir umuda yolculuk gerçeği... Binlerce kaçak mültecinin başına gelen ortak kader: Ölüm... Onların yolculuğu bizim yolculuğumuz.

 

"Övgüye Değer Oyun Yazarı Ödülü"

"Yılın En İyi Oyun Yazarı"

 

Nereye’ oyunu; savaştan, açlıktan ve öteki olmaktan kaçan mültecilerin hikayesini anlatıyor

Avrupa’ya gitmek isteyen bir grup mültecinin dramını konu alıyor. Günümüzün önemli sorunlarından olan “kaçak göçmen”lerin hikayesi, yol kurgusu içinde anlatılıyor. Kahramanlarımız bambaşka öykülere sahip. Her biri farklı sorunlardan kaçarak ülkelerini terk etmek zorunda kalmış. Her şeyi geride bırakarak yepyeni umutlara yelken açmak istiyorlar. Yolları bir kamyonda kesişiyor. Başlangıçta yabancı olsalar da, birbirlerini tanıdıkça önyargıları kırılıyor. Bizler de kahramanlarımızla birlikte bu güncel soruna yer yer eğlenerek, yer yer de hüzünlenerek yepyeni bir pencereden bakma şansı elde ediyoruz.

 

Tür: Trajikomik - Dram

Süre: 60 dk

 

Yazan: Hüseyin Alp TAHMAZ

Yöneten: Murat DEMİRBAŞ

Oyuncular: Mehmet Nurkut İlhan, Mehmet Ali Çetintaş, , Volkan Özbay, Umut Görkem Demir, İbrahim Sevinç, Merve Öney, Caner Karadağ, miharidina ramiadamanana, Thapelo nkonyane, Eda Polat, Melike Mavili.

 

Ses – Işık:

Asistan: Caner Karadağ

Müzik: Orhun Çevik

Fotoğraf: Mehmet İzdeş – Ali Ulvi Baycan

08 December 2019 Sunday 20:00

08 December 2019 Sunday 21:00


Zübeyde Hanım Kültür Merkezi, Cumhuriye Mah. Dinçer Sok. No:5, Tepebaşı, Eskişehir


View Map

Event Promoter