15 February 2020 - Saturday

Bread, Wine & Chocolate: The Loss of Foods We Love

İstanbul
85.00 TRY - 170.00 TRY
Bread, Wine & Chocolate: The Loss of Foods We Love

Event Details

Son yüzyılda, gıda ve tarımda şimdiye kadar yaşanan en dramatik değişimlerle yaşadık. Bunların çoğu görünmez olmakla birlikte, bildiğimiz şey, yiyeceklerin San Francisco’daki bir pazarda gezinirken, bir Orta Batı çukurunda ya da Hindistan’daki bir McDonalds’da gibi aynı görünmeye ve tatlarının aynı olmaya başlamasıdır. Dünyadaki kalori kaynaklarının yüzde doksan beşi artık sadece 30 türden geliyor ve Amerika’daki manav tezgahlarına yakından baktığınızda, gıdalarımızın temelde yalnızca mısır, buğday, pirinç, hurma yağı ve soya fasulyesinden oluştuğunu gözlemliyoruz. Yiyeceğin kendisi – en lezzetli ve çeşitli olanları – yavaş yavaş ve geri dönüşsüz bir şekilde kayboluyor.

Ancak, böyle olmak zorunda değil!

Bilim adamları, çiftçiler, şefler, şarap üreticileri, bira üreticileri, kahve kavurucuları ve çikolata uzmanları ile tanışmak için, Etiyopya’daki vahşi kahve ormanlarından Ekvador’daki kakao tarlalarına, bira üreticilerinden, fırına ve tapınaklara kadar seyahat eden, bol ödüllü gazeteci Simran Sethi‘ye katılın. Bu kaybın nedenlerini tartışan uzmanlar, yepyeni bir şekilde yiyeceği deneyimlemenin ne demek olduğunu öğrenerek, sevdiğimiz yiyeceklerin tadını çıkarmak ve saklamak için yiyecekleri, duyularımızın her biriyle daha derinlemesine tararlar.

“Bread, Wine, Chocolate”,  The Splendid Table, CBS News, Forbes, The Wall Street JournalPRI’s The WorldThe GuardianCivil EatsNPRUSA TODAY ve Quartz gibi dünyaca ünlü yayın organlarında yer aldı. Kitap  ScienceOrion MagazineThe Boston GlobeThe IndependentExperience Life Magazine ve Organic Life Magazinetarafından incelendi.

Şimdi bu eşsiz deneyimleri paylaşmak için Simran Sethi Türkiye’ye geliyor!

15 February 2020 Saturday 13:00

Nişantaşı Üniversitesi NeoTech Kampüs, Doç. Dr. Cevdet Uysal Konferans Salonu, Maslak, Maslak 1453 Caddesi, Sarıyer/İstanbul, Türkiye, Şişli, İstanbul


View Map

Event Promoter

Biletino Logo
GASCONFAIR necdet@gasconfair.com 0533 084 96 80

GASCONFAIR, Türkiye’de ilk defa gastronomi alanında gerçek anlamı ile Kongre ve Konferansı bir araya getiren, sıradışı bir etkinliktir. Bilim ve teknolojiyi önceleyen ve yepyeni perspektifler sunan GASCONFAIR, Kongre ve Konferans kapsamında yine sıradışı Yarışma, Workshop, Seminer, Panel ve Söyleşiler organize ediyor. Yeme-İçme yaşamımızın ayrılmaz bir parçası. Ve artık ev dışında her zamankinden daha çok tüketim yapıyoruz. Dönüşen dünyayla birlikte gastronomi de değişip, dönüşüyor. Bir cafe'de ya da restorandaki deneyiminiz de bu dönüşümle birlikte farklılaşıyor. GASCONFAIR, bilim ve teknolojinin dünyasında yeme-içme alışkanlıklarımızın ve iş yapış biçimlerimizin ne yönde dönüşeceğini gözler önüne seriyor.