05 September 2019 - Thursday

Şirketiniz İçin Ticaretin Değişen Kuralları

İstanbul
Şirketiniz İçin Ticaretin Değişen Kuralları

Event Details

Hayatın her alanında olduğu gibi ticarette de kurallar değişime uğruyor.

Bu değişimlere olumlu bir şekilde şirketinizi entegre etmekte zorlanıyorsanız 5 Eylül’de "Ticaretin Değişen Kuralları" seminerinde, şirketinizin değişime adım adım nasıl ayak uydurabileceğini Ayşegül Tozkoparan ve Belma Öztürk Gürsoy anlatacak. 

Program İçeriği: 

1. Zor zamanda nasıl sağlıklı ve sonuçlara yönelik zihin duruşu oluşturursunuz?

2. Değişim formülleri nelerdir?

3. Şirketinizi nasıl sistematik büyütürsünüz?

4. Bir şirketin temelinde hangi unsurlar olmalıdır?

5. Sizi destekleyecek, büyümenize yardımcı olacak A takımını nasıl oluşturursunuz?

6. Şirketinize düzenli nakit akışı sağlayacak yöntemler nelerdir? En az 3 yöntemi cebinize koyacaksınız.

7. Şirketinizde % 61 kar, % 46 ciro artışını nasıl sağlarsınız?

İşiniz ile ilgii neler yapabileceğimizi konuşmak üzere 5 Eylül Perşembe günü bekliyoruz! 

Ayşegül Tozkoparan kimdir?

1992 yılında Şişli Terakki Lisesi’ni bitirdikten sonra 1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi Işletme bölümünden pazarlama uzmanlığı alarak mezun oldu.

İş hayatına Koç grubunun ihracat şirketi Ram Dış Ticaret’te Türki Cumhuriyetlerdeki otomotiv bayilerinden sorumlu satış temsilcisi olarak başladı. 2000 yılında Koç Üniversitesi Executive MBA programını tamamladı.

Liseden beri en büyük ideali olan ürün / marka yönetimine Telsim’de ürün yöneticiliği görevi ile adım attı. Alanında lider yerel ve global rmalarda 12 yıl süren ilaç sektörü yolculuğunda pazarlama, satış, proje, ekip, işbirimi yönetimi konularında uzmanlaştı. Global bir firmanın yeni kurulan bölümüne stratejik pazarlama, ürün lansmanı ve yönetimi konularında 1,5 yıl danışmanlık yaptı.

18 yıllık kariyeri boyunca çok sayıda yeni ürün lansmanı yapan ve yapan ekipleri yöneten Ayşegül, stratejik planlama, niş pazarlama, satış hedefleme ve optimizasyonu, takım & sistem kurma, finansal yönetim, pazar araştırma, iş & insan geliştirme, eğitim, değişim yönetimi, zor ekiplerde yönetim, start-up iş yönetimi, distribütör- lisansör ilişki yönetimi gibi pekçok farklı alanda deneyim kazandı. 7 farklı global firmanın ürün pazarlamasını üstlendi, 400'ün üzerinde çalışana liderlik etti, 4000 saatin üzerinde eğitim verdi ve Türkiye çapında 10.000 üzeri doktor ve eczacı ile ilişki geliştirdi.

2015-2016 yıllarında ICF akredite koçluk programını (ACTP) bitirerek yönetici, ilişki ve takım koçluğu konularında sertifikasyon aldı.

İnsanları, ekipleri ve şirketleri gerçek potansiyeline ulaştırmaya yürekten inanan Ayşegül, şimdi faydayı maximize edebileceği ActionCOACH felsefesi ile 18 yıllık bilgi, birikim ve tecrübesini, öğrenerek büyümek isteyen tüm işletmelerle buluşturuyor.

Belma Öztürk Gürsoy kimdir ?

İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümü son sınıftayken bir kamu bankasında bankacılığı deneyimlemek üzere iş hayatına atıldım. 1996 yılında mezun olduğumda, en geniş öğrenme ve gelişme olanaklarını sunan bir alan olan finansal denetim sektöründe kariyerime devam etme kararı aldım. Denetim asistanı olarak göreve başladığım uluslararası bir denetim şirketinde, 2007 yılında uluslararası ortak statüsüne terfi ettim ve sonraki on yıl boyunca bu görevde yer aldım.

Bugünkü beni ortaya koyan öncelikle değişime, sürekli gelişime ve yeni deneyimlere açık olduğum ölçüde gerçek nitelikli bilgiye sahip olma tutkusu ve elbette 21 yıl boyunca bana bu fırsatı sunan ve ortağı olmaktan büyük gurur duyduğum şirketimdi. Aynı tutku bana Şirketteki misyonumu tamamladığımı ve değişim ve gelişim adına yola çıkma zamanımın geldiğini gösterdi.

Denetim kariyerim süresince mikro boyuttaki işletmelerden Türkiye’nin ilk 500’ü arasında yer alan dev sanayi kuruluşlarına kadar çok farklı ölçekteki firmalarda, sanayi, üretim, hizmet, turizm, otomotiv, gıda, perakende, inşaat, tüketici finansmanı, finansal kiralama, araç kiralama gibi onlarca farklı sektörde finansal denetim, süreç denetimleri, hile ve usulsüzlük incelemeleri, şirket satın alma ve birleşme incelemeleri, bilirkişilik, finansal danışmanlık  gibi çok farklı hizmetleri yürüttüm. Bu vesileyle,farklı büyüklükteki işletmelerde en iyi uygulamaları, rakamlarla şirketlerin geleceğinin nasıl yönetildiğini, etkin zaman, insan ve süreç yönetiminin nasıl yapıldığını deneyimlediğim kadar, alınan yanlış stratejik kararların, eksik mali raporlama ve yetersiz risk yönetim süreçlerinin başarısızlığa götüren sonuçlarını ve daha birçok yanlışı da deneyimlemiş oldum.

Yüzde yüz katıldığım bir söz var; ‘Hata Yoktur, Öğrenme ve Deneyim Vardır’ diye. Bununla birlikte, en iyiyi ve mükemmeli hedefleyen ancak hata yaparak öğrenme lüksü olmayan birçok işletme için işletme sahiplerinin bakış açılarını ve iş yapış şekillerini değiştirmeye açık olmaları halinde ActionCOACH minimum hata ve maksimum öğrenme ve deneyimi garanti etmektedir. Bu garantinin dayandığı 80’nin üzerinde ülkede uygulanmış, başarısı %92 oranında doğrulanmış bir sistem ve yüzlerce strateji bulunması ve en önemlisi başarının sözle veya hislerle değil rakamlarla izlenmesi benim ActionCOACH olma nedenim.

Mesleki tecrübem ve ActionCOACH’un globaldeki başarılı sistem ve stratejilerinin birlikteliğiyle birçok başarı hikayesinin parçası olmayı, bu tecrübe ve bilgiyi paylaşarak ulaşabildiğim en fazla sayıda kişi ve işletmenin hayatında fark yaratmayı hedefliyorum.

05 September 2019 Thursday 15:00

05 September 2019 Thursday 18:00


Workhaus, Buyukdere Caddesi No. 257 Nurol Plaza 21A, Sarıyer, İstanbul


View Map

Event Promoter