14 September 2019 - Saturday

Bosphoroots

İstanbul, Kadıköy
Bosphoroots

Event Details

Roots reggae, dub, reggae fusion, reggae revival türleri arasında gezinen Bosphoroots, kayıtları devam eden yeni albümünden yayınlanacak ilk tekli "Parla" sonrasında 14 Eylül Cumartesi gecesi Nayah sahnesine konuk oluyor!

21:00 - Kapı Açılış

22:30 - Konser Saati

İstanbul'da roots reggae ortak temelinde kurulan Bosphoroots; 2015’te ilk teklisi "This is How I Want"ı paylaştı. 2016 yılında ise tematik içerikli ilk kısaçaları "3 Azgın"ı tüm dijital platformlardan yayınladı. 2017 yılının yarısından itibaren performanslarına ara veren ve yıl boyunca yaratmak istedikleri üzerine çalışan grup, bu dönemi yeniden doğuş olarak benimsedi. Bu çalışmalarının meyvelerini aldığını hisseden Bosphoroots, Kasım 2018'de "Başka Sokak" ismindeki yeni parçasını yayınladı ve bu yılın sonlarına doğru yayınlamayı planladığı ilk uzunçalar albümü için hazırlıklarına ve konserlerine hız kesmeden devam ediyor.

Bosphoroots bugüne kadar Volkswagen Arena, Babylon, IF Performance Hall Beşiktaş, Dorock XL Kadıköy, Nayah, KargART, Beyrut Performance Hall, EskiYeni, Haymatlos, Peyote Eskişehir'in de aralarında bulunduğu çok sayıda mekanda ve Çeşme Reggae Fest, Milyon Reggae Fest, Edirne Müzik Festivali, Bebek Şenliği gibi festivallerde performans sergiledi.

Vokal: Koray "Levvera" Sürücü
Klavye ve Geri Vokal: Yüce Akın
Bas Gitar: Fırat Bodur
Davul: Yağız Kayaoğlu
Gitar: Ergin Can Turhan
Perküsyon: Murat Tolga
Tenor Saksafon: Önder Mutlu

14 September 2019 Saturday 21:00

15 September 2019 Sunday 04:00


Nayah, Osmanağa Mahallesi, Kırtasiyeci Sokak, No: 30/A, Kadıköy, Kadıköy, İstanbul


View Map

Event Promoter

Nayah
Nayah Questions For Organizer?

15 yılı aşkın süredir müzikseverlerin, özellikle de reggae tutkunlarının buluşma noktası haline gelen Nayah, alışılan çizgisini Kadıköy'deki yeni evinde alternatif konser ve etkinliklerle genişleterek sürdürüyor.