30 July 2019 - Tuesday

DISC ile özgüvenli satış

İstanbul
DISC ile özgüvenli satış

Event Details

DISC, 1928 yılında Dr William Moulton Marston tarafından ortaya konmuş, hepimizde bulunan 4 farklı davranış profili analizidir.

İletişim kazaları aslında çoğunlukla 'ben haklıyım' lardan kaynaklanır. Doğru iletişim için önce kendimizi iyi tanımalı, sonra karşıdaki kişinin önceliklerini iyi anlamalıyız. 

Satışta da müşteri genelde almıyorsa sonuç ben haklıyım ondan almıyorumdur. Yani müşteri eğer satın almıyorsa satışçıyı almaması gerektiğine ikna etmiş demektir, yani haklıdır.

Ancak aslında satış birinin haklı olmasından çok satın almaya yardımcı olmaktan geçer. Satın alındığında karşılıklı kazan kazan durumu söz konusudur. Yani bir haklı olma durumuna gerek yoktur.

İşte bu workshopta satış, sonuca yönelik iletişim gibi pek çok konuda yolumuzu aydınlatan DISC'i öğreneceksiniz.

İletişim ve özellikle satışta DISC i nasıl başarılı sonuçlara yönelik kullanabileceğinizi göreceksiniz. 

Ve en önemlisi DISC raporunuzun yorumlarını deneyimli işletme koçlarından 2 saatlik anlatım ile seminer sonrası edinme şansı bulacaksınız.

Bu workshopu kimler mutlaka almalı :


- Satış yapanlar

- Satış ekibi ya da herhangi bir ekibi yönetenler

- İş sahipleri

- Sonuca yönelik iletişim, çevresi ile mutlu ilişkiler kurmak isteyen herkes

Ayşegül Tozkoparan kimdir ?

1992 yılında Şişli Terakki Lisesi’ni bitirdikten sonra 1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi Işletme bölümünden pazarlama uzmanlığı alarak mezun oldu.

İş hayatına Koç grubunun ihracat şirketi Ram Dış Ticaret’te Türki Cumhuriyetlerdeki otomotiv bayilerinden sorumlu satış temsilcisi olarak başladı. 2000 yılında Koç Üniversitesi Executive MBA programını tamamladı.

Liseden beri en büyük ideali olan ürün / marka yönetimine Telsim’de ürün yöneticiliği görevi ile adım attı. Alanında lider yerel ve global rmalarda 12 yıl süren ilaç sektörü yolculuğunda pazarlama, satış, proje, ekip, işbirimi yönetimi konularında uzmanlaştı. Global bir firmanın yeni kurulan bölümüne stratejik pazarlama, ürün lansmanı ve yönetimi konularında 1,5 yıl danışmanlık yaptı.

18 yıllık kariyeri boyunca çok sayıda yeni ürün lansmanı yapan ve yapan ekipleri yöneten Ayşegül, stratejik planlama, niş pazarlama, satış hedefleme ve optimizasyonu, takım & sistem kurma, finansal yönetim, pazar araştırma, iş & insan geliştirme, eğitim, değişim yönetimi, zor ekiplerde yönetim, start-up iş yönetimi, distribütör- lisansör ilişki yönetimi gibi pekçok farklı alanda deneyim kazandı. 7 farklı global firmanın ürün pazarlamasını üstlendi, 400'ün üzerinde çalışana liderlik etti, 4000 saatin üzerinde eğitim verdi ve Türkiye çapında 10.000 üzeri doktor ve eczacı ile ilişki geliştirdi.

2015-2016 yıllarında ICF akredite koçluk programını (ACTP) bitirerek yönetici, ilişki ve takım koçluğu konularında sertifikasyon aldı.

İnsanları, ekipleri ve şirketleri gerçek potansiyeline ulaştırmaya yürekten inanan Ayşegül, şimdi faydayı maximize edebileceği ActionCOACH felsefesi ile 18 yıllık bilgi, birikim ve tecrübesini,

öğrenerek büyümek isteyen tüm işletmelerle buluşturuyor.

30 July 2019 Tuesday 15:00

30 July 2019 Tuesday 18:00


Workhaus, Buyukdere Caddesi No. 257 Nurol Plaza 21A, Sarıyer, İstanbul


View Map

Event Promoter