,
16 July 2019 - Tuesday

3D Printing ve Yazıcı Teknolojileri Atölyesi (6 yaş ve üstü herkes)

İzmir
3D Printing ve Yazıcı Teknolojileri Atölyesi (6 yaş ve üstü herkes)

Event Details

3 Boyutlu Tasarım ve Yazıcı Teknolojileri Atölyesi 

  • 3 boyutlu yazıcı teknolojileri nelerdir?
  • Nerede kullanılır?
  • Nasıl Kullanılır?
  • 3 boyutlu tasarım programları nasıl kullanılır?

Atölyenin amacı katılımcıların temel 3 boyutlu düşünebilme ve bu düşüncelerini bilgisayarda modelleyip, yazıcıdan çıkarabilmesini sağlamaktır.Verilen problemlere yönelik özgün tasarımlar yaparak hayal ettiklerini üretebiliyor olmalarıdır.

Tinkercad :

Katılımcılar “Tinkercad” ile basit 3 boyutlu tasarımlar yapmaya başlayıp, 3 boyutlu yazıcıya uygun parçalar çizmeyi, çizimde dikkat edilmesi gereken noktaları deneyimlerler.

Simplify 3D :

Katılımcılar yaptıkları tasarımların nasıl 3 boyutlu yazıcıya aktarıldığını, dikkat etmeleri gereken noktaları, gerekli ayarları “Simplify3D” programını kullanarak deneyimlerler.

Programın sonunda düşündüğünü kafasında daha iyi kurgulayabilen, kurguladığını çizebilen ve bu çizimi 3 boyutlu yazıcı ile gerçeğe dönüştürebilen gençlerle birlikte olacağız.

Katılımcıların yanlarında bilgisayar (Mac, Windows, Linux) getirmeleri gerekmektedir.

6 yaş ve üstündeki herkes katılabilir. Veliler atölyeye gençlerle birlikte katılamazlar.

Ücret : 100 TL

Atölyeyi düzenleyen :

Barış Erbay

Urla Coworking hakkında:

Urla'nın merkezindeki Urla Coworking alanında, paylaşımlı ve sanal ofis hizmetleri sunarken, Stage-Co tarafından düzenlenen günlük veya dönemsel girişimcilik atöyeleri, startup, yatırımcı, mentor buluşmaları ve yerel ve uluslararası paydaşlarla düzenleyeceğimiz etkinlikler için de bir yuva tasarlıyoruz.Dilerseniz işletmeniz için adres hizmeti alabileceğiniz Urla Coworking'i aynı zamanda paylaşımlı ofis, toplantı ve workshop alanı olarak da kiralayabilirsiniz. Instagram ve facebook platformlarında Urla Coworking hesabından bizi takip edebilirsiniz.

16 July 2019 Tuesday 17:00

URLA COWORKING, HACI İSA MAH 75.YIL CUMHURİYET CADDESİ NO:5 /2 URLA İzmir, Urla, İzmir


View Map

Event Promoter

Stage Coworking
Stage Coworking contact@stage-co.com 05327991068

Urla Coworking alanında, paylaşımlı ve sanal ofis hizmetleri sunarken, Stage-Co tarafından düzenlenen günlük veya dönemsel girişimcilik ve kendin yap atöyeleri, startup, yatırımcı, mentor buluşmaları ve yerel ve uluslararası paydaşlarla düzenleyeceğimiz etkinlikler için de bir yuva tasarladık.